פוסטה - הסדר טיעון לצעירים שייבאו קוקאין מהולנד
ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

יניב אביטן מאשדוד אשר סיים לרצות בארגנטינה שנתיים מאסר על 20 קילוגרם קוקאין, יוסגר לישראל…

המריחואנה של עמי ותמי

המריחואנה של עמי ותמי

עמוס ורחלי גניש, בני זוג מראשון לציון, נאשמים במאות עסקאות של מכירת קנאביס לעשרות לקוחות,…

שופט: "הסם שהנאשם גידל והחזיק אינו מסוכן, פגיעתו בציבור אינה קיצונית בחומרתה"

שופט: "הסם שהנאשם גידל והחזיק אינו מסוכן, פגיעתו בציבור אינה קיצונית בחומרתה"

כך כתב השבוע השופט ערן קוטון בגזר דין בו הסתפק במאסר על תנאי לנאשם שהורשע…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הסדר טיעון לצעירים שייבאו קוקאין מהולנד

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

על השניים, אחד מהם חייל מצטיין ביחידה מובחרת, הוטלו 42 ו-30 חודשי מאסר על ייבוא 2.67 ק"ג קוקאין באמצעות משלוח דואר. אחד מהם הורשע גם בהתחזות לסנגורו של האחר

itzhak lidor175  argai zion     
 לידור יצחק  ציון אגהי    

הסדר טיעון לשני צעירים מפתח תקווה ומרמת גן, שהורשעו בייבוא קוקאין מהולנד. על השניים, ציון ארגהי ולידור יצחק, נגזרו בבית המשפט המחוזי בלוד 42 ו-30 חודשי מאסר בפועל, אותם יתחילו לרצות מיד לאחר תום חג הפסח.

על פי כתב האישום המקורי, ב-18 באפריל אשתקד נשלחה מהולנד לישראל חבילה ארוזה ובתוכה חמישה מעילים, שבחלקם הוסלק בשרוולים קוקאין. החבילה, שהכילה 2.67 ק"ג קוקאין (יכולים  להספיק לאלפי מנות), מוענה לכתובתו של ארגהי. ב-24 באפריל אשתקד הגיעה לביתו הודעה על כך בדואר רשום.

מאחר ששובר הדואר הגיע על שמו של ארגהי, שבאותה עת היה בבסיסו במסגרת שירותו הצבאי בחיל הים, תיאמו ביניהם שני הנאשמים כיצד ידאגו לשחרר את ארגהי מהבסיס, על מנת שיוכל לאסוף את החבילה. כבר באותו ערב, כך נטען, במסגרת שיחת ועידה טלפונית שהתקיימה בין שניהם לבין המפקדת של ארגהי, התחזה יצחק כסנגורו של חברו והודיע למפקדת כי על "מרשו" להתייצב למחרת בבוקר לחקירה במשטרה.

בעקבות הודעת "הסנגור", ארגהי שוחרר לחופשה מהצבא, התייצב למחרת בסניף הדואר ואסף את החבילה. בהמשך, בעת שיצחק המתין מתחת לביתו של ארגהי, הוא זוהה על ידי שוטרים שהיו במקום, ונמלט. בחיפוש שערכו השוטרים בביתו של ארגהי אותרה החבילה עם הקוקאין, כאשר בכיס של אחד המעילים היו גם 4,000 שקל. כמו כן, על המדף בחדרו נתפסו תשעה כדורי אקדח, וקופסא שהכילה 30 כדורים נוספים, וכן "צולבת" ובה שתי מחסניות ריקות.

samim meil9 
 הקוקאין הוסלק בשרוולים

ארגהי נעצר מיד, ולאחר כחודש הוגש נגדו כתב אישום. בכל אותה עת ניסתה המשטרה לאתר את יצחק, שנעצר לבסוף בחודש יוני.

ארגהי (22) הוא לוחם לשעבר ביחידה מובחרת, שקיבל אות הצטיינות מנשיא המדינה על תפקודו בשירותו הצבאי. יצחק (22) היה אמור להתחיל לעבוד בתע"ש אלמלא הסתבכותו בתיק זה. לאחר משא ומתן בין הסנגורית, עו"ד שילה דורפמן לבין הפרקליטות, הגיעו הצדדים להסדר שבמסגרתו הוגש כתב אישום מתוקן, כמו גם הסכמה לגבי עונשם של השניים.

ארגהי ויצחק שוחררו בשלב כלשהו למעצר בית באיזוק אלקטרוני, ומאז גם החלו בהליך טיפולי מטעם שירות מבחן. הדברים צוינו בעת הצגת ההסדר בבית המשפט, והם הורשעו לפי ההסדר בקשירת קשר לפשע וייבוא סם. כמו כן, ארגהי הורשע בעבירה של החזקת נשק ויצחק הורשע בהתחזות לאדם אחר. 

עו"ד נעמה תור זאבי, נציגת הפרקליטות, נימקה את ההחלטה להגיע להסדר בכך שלשניים עבר פלילי לא מכביד, מה גם שהם הודו וחסכו זמן שיפוטי. לדברי נציגת הפרקליטות, ההבדל בין השניים נעוץ בהבדל בראיות שיש לפרקליטות נגד הנאשמים: "הראיות בעניינו של  ארגהי היו טובות מאוד והראיות בעניינו של יצחק היו מורכבות. ההסדר ראוי ומצד אחד הולם את המעשים ואת הפסיקה ומצד שני מתחשב בגילם הצעיר של הנאשמים".

od dorfman alagai shila new 150       
 עו"ד שילה דורפמן      

לצד מאסרים בפועל הוטלו על השניים מאסרים על תנאי וקנס של 8,000 שקל. כחלק מההסדר הסכימו הצדדים כי השניים יתחילו את ריצוי העונש לאחר חג הפסח, ב-18 באפריל.

השופטת רות לורך אישרה את הסדר הטיעון.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement