פוסטה - 14 חודשי מאסר לתושב אשדוד שהפעיל שתי מעבדות הידרו
האבא היה מרגל בשירות ישראל, הבן נאשם שהפעיל רשת סוכני סמים

האבא היה מרגל בשירות ישראל, הבן נאשם שהפעיל רשת סוכני סמים

מוסא עבאס אחמד, נאשם מרכזי בתיק הפצת סמים לצעירים בנהריה, הוא בנו של אמין עבאס…

מנדל'ה מוכר סמים?

מנדל'ה מוכר סמים?

משטרת צפת "שלפה" צעיר בן 21 מהקהילה הטיפולית "מלכישוע" רק כדי להחשיד אותו בעבירות סחר…

נסגר התיק נגד ראובן עובד; חבריו נאשמים בהחזקת LSD

נסגר התיק נגד ראובן עובד; חבריו נאשמים בהחזקת LSD

הפרקליטות שהודיעה כי התיק נגד כדורגלן העבר נסגר מחוסר אשמה, מאשימה במקביל את משה בן…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

14 חודשי מאסר לתושב אשדוד שהפעיל שתי מעבדות הידרו

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

גידל בשתי דירות שונות מאות שתילי קנאביס וזכה לעונש מקל לאחר שסנגורו ביקש להתחשב ברפורמת האי הפללה של השר ארדן

maabedet samim1
צילום ארכיון להמחשה

בית משפט השלום באשקלון גזר 14 חודשי מאסר בפועל על ניקולאי יז'כין (41) מאשדוד, שהורשע בגידול מריחואנה בשתי מעבדות שהפעיל בשתי דירות נפרדות באשדוד – האחת ברחוב רוגוזין והשנייה ברחוב בן אליעזר.  

במעבדה ברחוב רוגוזין, שהתפרסה על פני שלושה חדרים, נמצאו 237 שתילי קנאביס בגדלים שונים ובמשקל של 9.96 ק"ג. לצד השתילים אותר ציוד רב שכלל מערכת מאווררים ומנורות במקומות שנועדו לגידול. כמו כן נתפסו במקומות שונים בדירה 68 גרם של מריחואנה.

המעבדה ברחוב בן אליעזר התפרסה על פני שני חדרים, ושם גידל יז'כין 185 שתילים בגדלים שונים ובמשקל כולל של 6.56 ק"ג. במהלך החיפוש במקום איתרה המשטרה גם ציוד לגידול הסמים.

לאחר משא ומתן בין הפרקליטות לבין סנגורו של יז'יכין, עו"ד עמית ויצמן, הגיעו הצדדים להסדר טיעון מקל, למרות שיז'יכין, בעל הרשעות קודמות בעבירות סמים, אלימות ורכוש, ועל אף שהיה תלוי ועומד נגדו מאסר על תנאי.

od vaitzman amit new 195 195
עו"ד עמית ויצמן

הפרקליטות עתרה להטיל עליו בין שישה ל-24 חודשי מאסר על כל אחת מהמעבדות, מאחר שמדובר בשתי דירות שונות. כמו כן עתרה הפרקליטות להפעיל במצטבר את עונש המאסר על תנאי שהיה נגדו.

מנגד, עו"ד ויצמן הפנה לרפורמה האי-הפללה אליה צפויה המשטרה לנקוט בקרוב הודות שינויי חקיקה, וטען כי מרשו גידל את הקנאביס עבור אחרים. לדבריו, הוא "האחרון בשרשרת" שבסך הכל ביקש להרוויח כמה פרוטות. יז'כין עצמו הביע צער על מעשיו וביקש להתחשב בו, על מנת שיוכל להציל את חייו ונישואיו.

השופט אבשלום מאושר לקח בחשבון את החרטה של הנאשם, החיסכון בזמן שיפוטי, נסיבותיו האישיות והיקף הגידול הלא גדול במיוחד, ועל רקע זה הטיל עליו שמונה חודשי מאסר בפועל. כמו כן הוא הפעיל מאסר על תנאי של שנה, וקבע כי מתוך תקופה זו הנאשם ירצה מחצית בחופף ומחצית במצטבר, כך שבסך הכל ירצה 14 חודשי מאסר בפועל. כמו כן, הטיל עליו השופט מאסר על תנאי וחתימה על התחייבות כספית של 10,000 שקל.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement