פוסטה - המדינה מבקשת לחלט משק שבו גידלו 175 קילו מריחואנה
ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

יניב אביטן מאשדוד אשר סיים לרצות בארגנטינה שנתיים מאסר על 20 קילוגרם קוקאין, יוסגר לישראל…

המריחואנה של עמי ותמי

המריחואנה של עמי ותמי

עמוס ורחלי גניש, בני זוג מראשון לציון, נאשמים במאות עסקאות של מכירת קנאביס לעשרות לקוחות,…

שופט: "הסם שהנאשם גידל והחזיק אינו מסוכן, פגיעתו בציבור אינה קיצונית בחומרתה"

שופט: "הסם שהנאשם גידל והחזיק אינו מסוכן, פגיעתו בציבור אינה קיצונית בחומרתה"

כך כתב השבוע השופט ערן קוטון בגזר דין בו הסתפק במאסר על תנאי לנאשם שהורשע…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

המדינה מבקשת לחלט משק שבו גידלו 175 קילו מריחואנה

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

במשק שמשתרע על פני ארבעה דונם במושב עין ורד נחשפה חממה ובה מעבדת מריחואנה ענקית שבה נמצאו 1,250 שתילי קנאביס. המשק רשום על שמה של בחורה בת 48, שאמנם השכירה אותו לנאשם אחר, אבל נאשמת בעצמה ב"החזקת חצרים להכנת סמים"

maabada hamama 6 3 17
המשק בו גידלו הנאשמים קנאביס

תיק "חממת המריחואנה" במושב עין ורד: פרקליטות מחוז מרכז הגישה (רביעי, 15.3) לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד אברהם בן אדיבה (47) מתל אביב, ניר קהלני (33) אביב חנוכה (39) ועזרא אביזוהר (41) מהוד השרון, בו היא מייחסת להם קשירת קשר לפשע, ייצור, הכנה והפקה בצוותא, החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית וכן גניבה בנסיבות מיוחדות בצוותא. בנוסף, בן אדיבה נאשם יחד עם לימור מורבר, בת 48 מנתניה, בעבירה של "החזקת חצרים להכנת סמים".

מלבד כתב האישום, הפרקליטות הגישה בקשה להארכת מעצרם של הנאשמים (מלבד מורבר) עד תום ההליכים המשפטיים, וגם בקשת חילוט ייחודית: המדינה מבקשת לחלט את המשק במושב, בו הנאשמים גידלו לכאורה את המריחואנה. בבקשת החילוט מבקשת הפרקליטות חילוט רכוש רב שלכאורה שימש לביצוע העבירות. מלבד הציוד לגידול הסמים, כלי רכב ושאר פריטים שכיחים יחסית, הפרקליטות הוסיפה לרשימת החילוט המבוקש גם את המשק החקלאי, אשר רשום במסמכי הטאבו על שמה של מורבר ומשתרע על פני ארבעה דונם. 

 maabada ein vered

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד מורן טרבלסי, מורבר הינה הבעלים של מתחם ששטחו כארבעה דונם ביישוב עין ורד. בסביבות חודש אוקטובר 2016 שכר בן אדיבה חלק מהמתחם בדמי שכירות חודשיים בסך 15 אלף שקל, ולפי הנטען - יחד עם קהלני, חנוכה ואביזוהר - הקים מעבדה ובה שבעה חדרים המיועדים לגידול קנאביס בגדלים שונים.

לפי הפרקליטות, הארבעה ציידו את המעבדה ב-80 שנאים, 77 בתי מנורות ונורות, מפוחי אוויר, משאבות מים, 1,246 שתילי קנאביס, 59 שקים של חומרי גידול, חומרי דישון, חומרי הדברה, שעונים דיגיטליים וציוד נוסף, בשווי כולל של עשרות אלפי שקלים.

od buhbut david new 150  od kinan sharon150  
עו"ד דוד בוחבוט  עו"ד שרון קינן   

כמו כן נטען, כי לשם הפעלת המעבדה חיברו הנאשמים את המבנה לרשת החשמל באמצעות כבל חשמל לא מוסדר, מבלי לשלם עבור החיבור או בעבור צריכת החשמל. החל מהקמת המעבדה ועד ליום מעצרם, כך נטען,  הארבעה גידלו את השתילים במעבדה, ייבשו והפיקו מהם סם בשווי כ-70 אלף שקל לק"ג אחד. עוד נטען, כי ב-5 במרץ הם החזיקו במעבדה כ-175 ק"ג נטו קנאביס, ונטלו ללא רשות חשמל בשווי 42,578 שקל.

סנגורם של חנוכה ואביזוהר, עו"ד דוד בוחבוט, מסר בתגובה: "בימים אלה אנו לומדים את חומר הראיות בתיק ובדיון הקרוב נטען בבית המשפט".

עו"ד רן שטרצר, סנגורו של קהלני, מסר בתגובה: "מרשי היה במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון כאשר הוזמן לספק שירות מקצועי בסביבת הנכס בו נמצאו הסמים ונשאב בעל כורחו לכתב אישום שהעבירות בו לא נוגעות אליו. מרשי יילחם על חפותו".

עו"ד שרון קינן המייצג את בן אדיבה ומורבר מסר בתגובה: "מרשיי כופרים במיוחס להם. לאחר שנלמד את חומר הראיות אנו בטוחים שנשכנע את בית המשפט בחפותם".

לכתבה על מעצרם של החשודים וחשיפת המעבדה - לחצו כאן.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement