פוסטה - הדירה שלה, המריחואנה שלו? תלוי את מי שואלים
ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

יניב אביטן מאשדוד אשר סיים לרצות בארגנטינה שנתיים מאסר על 20 קילוגרם קוקאין, יוסגר לישראל…

המפקחת

המפקחת

אחד מנאשמי המיזם לשיווק מריחואנה מפסאז' ברחוב דיזנגוף שוחרר בנובמבר למעצר בית בפיקוח אשה בת…

חיפה: אסף בן שמואל נאשם בעשרות עסקאות סחר בקוקאין

חיפה: אסף בן שמואל נאשם בעשרות עסקאות סחר בקוקאין

מכתב האישום עולה כי ימ"ר חוף גייסה כסוכן את אחד מלקוחותיו הקבועים של בן שמואל,…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הדירה שלה, המריחואנה שלו? תלוי את מי שואלים

נכתב על ידי ג'קי כהן ב .

המשטרה התעקשה להאריך את מעצרה של צעירה תל אביבית שבדירתה נתפסה מעבדת מריחואנה, למרות שבן זוגה שמתגורר איתה לקח על עצמו את התיק וסיפר כי הוא זה שגידל, ואילו היא רק שילמה את השכירות. בית המשפט שחרר אותה בתנאים

maabada dira
מריחואנה בדירה (צילום ארכיון להמחשה)

נציגת משטרת מרחב יפתח, מפקחת אלונה אחיטוב, התייצבה לאחרונה באולמו של שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, ציון קאפח, לדיון בערעור על שחרורה של צעירה מתל אביב, שנעצרה בחשד לגידול מריחואנה במעבדת הידרו שהקימה בדירתה בעיר. בהמלצת השופט, אחיטוב משכה את הערעור. תנאי השחרור של הצעירה - עבורה זו היתה היתקלות ראשונה בחייה עם החוק - נותרו על כנם.

תחילת הסיפור ב-14 בפברואר. במהלך סיור שגרתי של צוות שוטרים ויס"מ, הריחו השוטרים ריח חזק של מריחואנה המגיע מדירה סמוכה. הם הביטו לעבר הדירה והבחינו שבתוכה עומד אדם שנראה כאילו הוא מעשן ג'וינט. לפיכך הגיעו לדלת הדירה וביקשו להיכנס, אלא שבעלת הבית, אותה צעירה שהוזכרה כאן קודם, סירבה להכניסם. היא התרצתה בחלוף זמן קצר, והשוטרים שנכנסו אל הדירה מצאו בתוכה 25 שתילי מריחואנה במשקל של שמונה ק"ג. האיש שנראה קודם לכן מעשן הוא בן זוגה של הצעירה, שנעצר אף הוא. זאת ועוד, בחיפוש על גופה של החשודה נמצאו 6,000 שקל במזומן באיבר מינה - סכום שהמשטרה טוענת כי הוא פדיון מסחר בסמים.

בני הזוג נלקחו לחקירה, שם הודה החשוד במיוחס לו וטען כי הוא גידל את הסמים ואילו זוגתו לא ידעה על כך. אלא שלטענת המשטרה, החשודה היא שמשלמת את דמי השכירות על הדירה, ולכן אחראית לגידול הסמים באותה מידה.

od perez yaniv new od cabarian eitan 200 200     
עו"ד יניב פרץ  עו"ד איתן כבריאן    

כך או כך, מעצרם של השניים הוארך, והם הובאו בחלוף מספר ימים לדיון נוסף בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב. גם הפעם, המשטרה ייחסה לשניהם את העבירות, בעוד שסנגורה הטרי של החשודה, עו"ד יניב פרץ, המייצג אותה יחד עם עו"ד איתן כבריאן, דרש לשחרר אותה בתנאים מגבילים, תוך שהוא מציין כי מדובר בצעירה נעדרת עבר פלילי, שנמצאת לראשונה בחייה במעצר. הוא הוסיף כי בתחילה לא ענתה על שאלות חוקריה מתוך בהלה, אולם לאחר מכן כבר שיתפה פעולה.

השופט עידו דרויאן החליט להאריך את מעצרו של החשוד בשנית, אולם את החשודה שחרר בתנאים מגבילים שעיקרם מעצר בית, תוך שהוא מציין כי המשטרה יכולה להשלים את חקירתה גם כאשר החשודה אינה נמצאת מאחורי סורג ובריח.

shofet droyan ido 150 shofet KAPAH ZION
השופט עידו דרויאן  השופט ציון קפאח

במשטרת מרחב יפתח, כאמור, לא השלימו עם ההחלטה והגישו ערעור לבית המשפט המחוזי. לטענת המשטרה בערעור, החשודה מתגוררת בדירה במשך שנתיים. עוד נטען, כי טענתה על כך שלא גידלה את הסמים יחד עם בן זוגה היא "עצימת עיניים".

כאמור, בהמלצת השופט קאפח, המשטרה משכה את הערעור. למרות זאת, המשטרה הודיעה כי תגיש כתב אישום נגד בני הזוג, שייחס לשניהם עבירות זהות ואחריות שווה לגידול המריחואנה במעבדה. 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement