פוסטה - השוטרים באו להציל צעיר שאיים להתאבד ועצרו אותו על עציץ מריחואנה
ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

יניב אביטן מאשדוד אשר סיים לרצות בארגנטינה שנתיים מאסר על 20 קילוגרם קוקאין, יוסגר לישראל…

המריחואנה של עמי ותמי

המריחואנה של עמי ותמי

עמוס ורחלי גניש, בני זוג מראשון לציון, נאשמים במאות עסקאות של מכירת קנאביס לעשרות לקוחות,…

שופט: "הסם שהנאשם גידל והחזיק אינו מסוכן, פגיעתו בציבור אינה קיצונית בחומרתה"

שופט: "הסם שהנאשם גידל והחזיק אינו מסוכן, פגיעתו בציבור אינה קיצונית בחומרתה"

כך כתב השבוע השופט ערן קוטון בגזר דין בו הסתפק במאסר על תנאי לנאשם שהורשע…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

השוטרים באו להציל צעיר שאיים להתאבד ועצרו אותו על עציץ מריחואנה

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

"פוסט אובדני" בפייסבוק הוביל ניידת של משטרת שכונות לדירה של צעיר אבל מאחר והוא לא היה בבית השוטרים נכנסו פנימה ותפסו עציץ בודד, מה שהוביל לחיפוש מואץ של הצעיר לא כדי להושיט לו עזרה אלא כדי לעצור אותו לשלושה ימים * השופטת פוזננסקי כץ שחררה אותו וקבעה: "צריך היה להגיש לו עזרה הנוגעת לעניין זה, ולעניין זה בלבד"

 

mezuka a 
 הצעיר שביקש עזרה ונעצר 

"תמוהה בעיני בית המשפט כיצד זה שפעולת משטרה אשר נועדה לסייע לאדם אשר אפשר כי נמצא במצוקה הפכה להיות תיק מעצר עם בקשה להארכת מעצר כאשר כל עניין המצב הנפשי של החשוד נזנח כלא היה".

כך התבטאה השופטת רונית פוזננסקי כץ אשר הופתעה מבקשת המעצר של צעיר אשר שוטרים הוזעקו כדי לסייע לו עקב אירוע אובדני עליו דווח בפייסבוק עצרו אותו כאשר איתרו בביתו שתיל מריחואנה אחד.

תחילת הסיפור המקומם ביום שבת, סביבות השעה 12 בצהריים, אז פרסם יוסי (שם בדוי), בן 26 מתל אביב, פוסט בפייסבוק שלו בו סיפר על מצוקה קשה בה הוא שרוי, רמז מסרים אובדניים וביקש עזרה. חבריו שראו את הפוסט וחששו לגורלו מיהרו לדווח על כך למשטרה. שוטרי תחנת שכונות נענו במהירות לקריאה והגיעו אל ביתו, אולם הצעיר לא נמצא והשוטרים איתרו בבית שתיל אחד של צמח מריחואנה בעציץ. בהמשך אותר הצעיר ונעצר בחשד להחזקה וגידול סמים.

בהודעה המקורית של המשטרה הבוקר נמסר: "המשטרה עצרה צעיר לאחר שבביתו נמצאה מעבדת סמים. המשטרה הוזעקה לדירתו של הצעיר בעקבות דיווח שהתקבל במוקד המשטרה ולפיו עלה חשש לסכנה לחייו. השוטרים שמיהרו לכתובת מגוריו מצאו בחדרו שתילי מריחואנה אותם הוא גידל במקום. הצעיר שלא נכח במקום אותר ע"י השוטרים ולאחר שהבינו כי אין נשקפת סכנה לחייו, חקרו אותו בחשד לגידול סמים".

grass hertzelya 278 331
מעבדת סמים. שתיל מריחואנה

מצוקה בפייסבוק

"הצלחתי לקום מהמיטה רק בשביל לכתוב את ההודעה הזאת", כתב הצעיר בפוסט שעומד מאחורי האירועים המתוארים. "אין לי כוח לאף אחד ואין לי כוח לעשות שום דבר. אני אמור לפנות את החדר לדייר שיחליף אותי. יש לי את שבת וראשון לעשות את זה. אני עוזב כי לא הצלחתי לעבוד. למצוא עבודה היה קל. אפילו החזקתי קצת יותר מחודש. אבל לא הצלחתי להמשיך. לא הצלחתי לעבוד למרות שידעתי שיש לי שכירות לשלם, וחשבונות שמצטברים כבר חודשים, וביורוקרטיה עד אחרי האופק.... אני פשוט לא יכול יותר. אני מרגיש שכל צעד הדרך מתארכת בעשרה צעדים. אז למה להמשיך ללכת?

"כל פעם שאני מרים את הראש אני נענש. על שהעזתי בחוצפתי לאסוף מספיק תקווה כדי לזוז. ככה זה מרגיש, כבר כמה שנים, כמעט ללא הפסקה. חוסר אונים נרכש קלאסי, הארדקור. תמיד היה לי קשה עד בלתי אפשרי לבקש עזרה. לצערי אני כבר מעבר למקום של להצטרך עזרה. אני צריך שיעשו במקומי. אני פשוט לא מסוגל.

"זה נראה חסר טעם לכתוב דבר כזה בפייסבוק. כאילו מישהו שומע. כאילו מישהו רוצה להקשיב לדברים כאלה... כאילו לא כולם כמעט קורסים מלסחוב את החיים של עצמם. אבל לי כבר אין תקוות, אז עדיף לירות לכל הכיוונים, מאשר בעצמי. העובדה שחיכיתי עד כל כך קרוב לרגע האחרון כדי לבקש, צריכה להמחיש עד כמה חמור ודחוף המצב צריך להיות כדי שאעיז לבקש עזרה...

"אני לא רוצה לשבור את הכלים, להבריז לכל מי שמעורב במשהו איתי ולהשאיר את כולם עם הזין ביד בזמן שאני הולך להתאשפז בבית חולי נפש. לא. אני רוצה לסגור את העניינים שהכנסתי את עצמי אליהם. לסגור בצורה נקייה. אחרי זה, אני יכול לפרוש מהחברה האנושית ולשכוח מהכל. אבל קודם, אני רוצה לסגור את הדברים האלה. לא רוצה לצאת חרא, ולא רוצה לקרב אנשים אחרים עוד קצת אל המקום שאני נמצא בו עכשיו..."

shofetet POZNANSKI KATZ RONIT 
 השופטת פוזננסקי - כץ

השערורייה

במשטרה מסבירים, כי לאחר שהתברר שהצעיר אינו בסכנת חיים הוא נעצר בחשד לגידול המריחואנה. חרף הטיעון הזה, נראה שגם במהלך החקירה לא התרשמו במשטרת שכונות מהמצוקות של הצעיר והחליטו להשאיר אותו במעצר למשך הלילה ללא השגחה רפואית, והבוקר אף הביאו אותו לבית משפט שלום בתל אביב עם בקשה להאריך את מעצרו בשלושה ימים.

הסנגורית של החשוד, עו"ד יעל ניסן, אמרה בדיון כי "מדובר בשערורייה שאין כמותה". הצעיר עצמו אמר לשופטת בפתח הדיון: "הייתי אצל פסיכולוגית עד לפני שבועיים והפסקתי כי לא היה לי כסף. הייתי אמור להיות מטופל אצל פסיכיאטר אך בגלל חוסר תפקוד לא הלכתי. אני גר עם שותפים. אבא שלי גר בארה"ב ואמא שלי במצפה רמון".

בתום הדיון, השופטת פוזננסקי-כץ החליטה לדחות על הסף את בקשת המשטרה לעצור אותו על השתיל הבודד, ואף מתחה ביקורת נוקבת על היחידה החוקרת שהחליטה לעצור את הצעיר ואף לבקש להאריך את מעצרו. "המקרה אשר נגלה בפניי בתיק זה הינו חריג ומפתיע.. החשוד שבפניי העלה פוסט בעל תכנים אובדניים אשר הובילו לכך שכוחות שיטור הגיעו אל ביתו על מנת להגיש לו עזרה ולוודא כי אינו מממש את איומיו... המשטרה אשר הגיעה אל דירתו של החשוד תפסה את הסמים ובהמשך את החשוד ואף עצרה אותו. לא זו אף זו, אלא שהיחידה החוקרת מבקשת כי מעצרו של החשוד יוארך בשלושה ימים!!!" (ההדגשה במקור, מ"פ).

השופטת לא חסכה בביקורת ואמרה: "כיצד זה שפעולת משטרה אשר נועדה לסייע לאדם אשר אפשר כי נמצא במצוקה הפכה להיות תיק מעצר עם בקשה להארכת מעצר כאשר כל עניין המצב הנפשי של החשוד נזנח כלא היה. העובדה שהמשטרה מבקשת לשלוח את החשוד לבדיקה פסיכיאטרית בחסות מעצר אינה מספקת בעיניי. החשוד הביע מצוקה נפשית וזו גם הסיבה שהמשטרה ניגשה אל ביתו ולפיכך, צריך היה להגיש לו עזרה הנוגעת לעניין זה ולעניין זה בלבד. יש להצטער שהדבר לא נעשה".

בכל הנוגע לחשדות קבעה השופטת, כי "בשיב לב למכלול הדברים, כמו גם להיעדר עבר ובוודאי לאור מצבו הנפשי, הרי אני מורה בזאת על שחרורו ללא כל תנאי". 

 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement