פוסטה - אסיר עולם שפך מים רותחים על קצינה בכירה בכלא איילון
אהוד אולמרט בתפקיד: הקומבינטור

אהוד אולמרט בתפקיד: הקומבינטור

שבועיים לפני כינוס ועדת השחרורים אולמרט מסובך קשות בעבירות משמעת, ואפילו פליליות לכאורה: ניצול פרצות…

מסתמן: אריה ביבי ימונה למנכ"ל הרשות לשיקום האסיר

מסתמן: אריה ביבי ימונה למנכ"ל הרשות לשיקום האסיר

ועדת איתור המליצה על נציב שב"ס וחבר הכנסת לשעבר, 74, לתפקיד שמחייב כישורים מקצועיים יחודיים…

פרסום ראשון: אסיר שהתלונן על תעוקת חזה ולא זכה לטיפול מת בכלא איילון

פרסום ראשון: אסיר שהתלונן על תעוקת חזה ולא זכה לטיפול מת בכלא איילון

לא כל אסיר הוא אהוד אולמרט. האסיר, פדופיל בשנות השלושים לחייו, התלונן על טיפול שלא…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

אסיר עולם שפך מים רותחים על קצינה בכירה בכלא איילון

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

כלאית ורד לוי שמאושפזת בבית החולים עם כוויות בכל הגוף סיפרה לשוטרים כי האסיר נכנס למשרדה עם סיר רותח ושפך עליה את תכולתו. האסיר שנעצר טוען: מדובר בתאונה מצערת

ayalon
כלא איילון

פרסום ראשון: חוסיין עטא אללה (57), אסיר עולם המרצה את עונשו בכלא איילון, נעצר בסוף השבוע בחשד ששפך מים רותחים על קצינה בכירה בכלא וגרם לה לכוויות קשות.

מחקירת המשטרה עולה, כי ב-2 במרץ בשעות הצהריים נכנס עטא אללה למשרדה של כלאית ורד לוי, המכהנת כראש תחום מנהלי אגפים, ושפך עליה נוזל רותח. הקצינה נפגעה בכל חלקי גופה ולמקום הוזעק צוות מד"א. לאחר טיפול ראשוני בשטח, היא פונתה לבית החולים תל השומר כשהיא סובלת מכוויות בדרגה 2 ברגליים, ביד שמאל, בבית החזה ובפנים. לנוכח הכוויות הקשות, נכון להיום (7.3) לוי עדיין מאושפזת במחלקת כוויות. שירות בתי הסוהר אומנם לא הוציא הודעה רשמית לתקשורת לגבי המקרה, אך כן פרסם פוסט בפייסבוק בו התייחסות לתקיפתה של הקצינה על ידי אסיר. 

levi vered 
 ורד לוי (צילום: דף הפייסבוק של שב"ס)

עטא אללה, שנשפט ל-32 שנות מאסר על רצח, הספיק לרצות כבר 21 שנים ממאסרו. הוא נעצר על ידי המשטרה זמן קצר לאחר המקרה והועבר לחקירה. ל"פוסטה" נודע, כי בחקירתו טען כי מדובר בתאונה מצערת. לדבריו, הוא חימם סיר עם מים על פלטה באגף, אך לאחר שהמים לא רתחו נכנס עם הסיר למשרדה של לוי על מנת להראות לה שהפלטה לא מחממת, וביקש ממנה אישור לרכוש פלטה חדשה בקנטינה. לדבריו, היא כעסה עליו והניפה את ידה - מה שגרם לשפיכת המים הרותחים עליה.

ואולם, לוי מסרה לחוקרי המשטרה, בעודה מאושפזת בבית חולים, עדות מפורטת לגבי השתלשלות העניינים. כאשר הציגו לה החוקרים את גרסת האסיר, היא שללה אותה מכל וכל.

במשטרה בודקים חשד לפיו המניע לשפיכת המים הרותחים הוא אי שביעות רצונו של האסיר מטיפול של הקצינה בעניין הקשור לתנאי כליאתו. 

במשרד עצמו בו התרחש האירוע לא היו אנשים נוספים, כך שאין עדי ראייה ישירים למקרה. למרות זאת, החוקרים גבו עדויות מסוהרים ומאסירים אחרים, ויתכן כי היו עדי שמיעה לדין ודברים או לוויכוח כזה או אחר שהתנהל בין האסיר החשוד לבין הקצינה. בידי החוקרים גם צילומי מצלמות אבטחה מהמסדרון מחוץ למשרדה של לוי.

od itay shohat
עו"ד איתי שוחט

בדיון שנערך בסוף השבוע בבית המשפט ציינה השופטת כרמית בן אליעזר בהחלטתה: "די בעדותה הברורה של הנפגעת כדי ללמוד על כך שקיים חשד סביר והרבה מעבר לכך, לאחר שהחשוד ביצע את המיוחס לו במישור העובדתי. יש לזכור  שמדובר במי שכליאתו לתקופה ארוכה לא הרתיעה אותו מלבצע לכאורה עבירה חמורה כלפי מנהלת האגף בו היה, לפיכך יש מקום שיהיה בסטטוס של עצור כדי ששב"ס יעשה את כל הנדרש כדי למנוע כל מסוכנות שנשקפת ממנו כלפי מי מבאי האגף".

היום (שלישי, 7.3) הובא החשוד שוב להארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקווה, ומעצרו הוארך עד ה-9 במרץ. "הגעתי לכלל מסקנה כי ניתן היה לבצע את אותן פעולות חקירה במהלך הימים שחלפו מאז מעצרו של החשוד, הרי שבנסיבות העניין מצדיק הצורך על מנת למצות את החקירה את המשך מעצרו של החשוד", ציינה השופטת, "לא נעלמה מעיניי הפגיעה בזכויותיו כאסיר במהלך מעצרו, אולם סבורה אני כי מדובר בפגיעה מידתית בנסיבות העניין. בהינתן החשד הסביר לביצוע עבירה המלמדת על מסוכנות מובהקת".

עו"ד איתי שוחט, המייצג את האסיר מטעם הסנגוריה הציבורית, מסר בתגובה: "החשוד משתף עם חוקריו ומסר להם חקירה מפורטת אשר מתארת אירוע של תאונה בגינו נשפכו בטעות מים רותחים על מפקדת האגף מבלי שהחשוד התכוון לכך. בשמו של החשוד ובשמי אנו מאחלים רפואה שלמה והחלמה מהירה למפקדת האגף. דבריו של החשוד מתבררים כעת בחקירת המשטרה ואני סמוך ובטוח שבסופו של יום גם גורמי התביעה יבינו כי מדובר בתאונה מצערת ולא בעבירה פלילית כפי שטוענת המשטרה". 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement