פוסטה - שומי איסאקוב עתר בדרישה לשלבו בסבב החופשות
אסיר עולם שפך מים רותחים על קצינה בכירה בכלא איילון

אסיר עולם שפך מים רותחים על קצינה בכירה בכלא איילון

כלאית ורד לוי שמאושפזת בבית החולים עם כוויות בכל הגוף סיפרה לשוטרים כי האסיר נכנס…

ישמח חתני - השופט אישר לאסיר להתחתן בניגוד לעמדת שב"ס

ישמח חתני - השופט אישר לאסיר להתחתן בניגוד לעמדת שב"ס

הסיפור על בן אליהו חג'ג', אסיר מהאגף התורני בכלא "אלה", שביקש להתחתן עם בחירת לבו…

שב"ס נגד חוות דעת מומחים על עצורים

שב"ס נגד חוות דעת מומחים על עצורים

הסנגורית הציבורית נערכת להגשת עתירה נוספת נגד שב"ס האוסר כעת גם על כניסת מומחים מקצועיים…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

שומי איסאקוב עתר בדרישה לשלבו בסבב החופשות

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

מי שמוגדר על ידי המשטרה כ"ראש המאפיה הקווקזית בקריות" ומרצה מאסר על סחיטת מכון ליווי, מבקש להורות לשב"ס לשנות את הסיווג שלו על אף מידע מודיעיני ישן, שלדבריו אינו רלוונטי

isakov 1
שומי איסאקוב

שומי (פנחס) איסאקוב מקרית ביאליק, המרצה עונש מאסר על שורה ארוכה של עבירות בהן הורשע, הגיש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע (בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים) עתירה, בה הוא מבקש לשלב אותו בסבב החופשות.

איסאקוב, המכונה על ידי המשטרה "ראש המאפיה הקווקזית בקריות", מרצה כמעט ארבע שנות מאסר, על קשר לפשע, סחיטה באיומים, סחיטה בכוח, שיבוש מהלכי משפט, ניסיון חטיפה והחזקת סם מסוכן לצריכה עצמית. העבירות בוצעו במסגרת תיק סחיטת מכון ליווי. בינואר 2015 אישר בית המשפט את הסדר הטיעון אליו הגיע סנגורו דאז, עו"ד משה שרמן, במסגרת משא ומתן מול הפרקליטות - והוא נידון למאסר בפועל של שלוש שנים ו-11 חודשים.

את העתירה לשלבו בסבב החופשות הגיש איסאקוב באמצעות עו"ד יונתן דדון, ובה ביקש לשנות את סיווגו מקטגוריה א' לקטגוריה ב'1, המאפשרת שילוב בסבב חופשות. "מדובר באסיר חיובי ובמשך כל תקופת מאסרו לא היה מעורב באירועים חריגים", כתב עו"ד דדון בעתירה והוסיף כי איסאקוב שולב בקורסים טיפוליים שונים, לרבות שליטה בכעסים ואף בקורס הורות.

יש לציין כי בחודש יוני אשתקד דן בית המשפט בעתירה קודמת ודומה של איסקוב. העתירה נדחתה אז בשל מידע מודיעיני לפיו קיימת מסוכנות בהוצאתו של איסאקוב לחופשה. יחד עם זאת, במסגרת העתירה ההיא נקבע, כי ראוי ששב"ס ישקול שוב את החלטתו ואת התנגדותו לשחרורו של איסקוב לחופשות, ככל שיחלוף הזמן ממועד קיומם של המידעים האחרונים. בעתירה מהשבוע טוען עו"ד דדון, כי "ככל הידוע לא התקבלו מידעים נוספים בעניינו וקיימת הצדקה לאחר תקופה כה ארוכה במאסר, ללא כל התנהגות חריגה או שלילית מצידו של איסקוב, לשלבו בסבב חופשות".

לנוכח כל זאת, טוען עו"ד דדון, התנגדות שב"ס איננה סבירה ואין לה כל הצדקה.

הדיון בעתירה נקבע ל-4 באפריל בפני השופט אהרון משניות. 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement