פוסטה - מאמץ אחרון להפליל את אבנר הררי
הקודים לא עזרו לנאשמים בעסקת הנשק

הקודים לא עזרו לנאשמים בעסקת הנשק

שני צעירים דיברו ביניהם בקודים, אולם בימ"ר צפון הצליחו לפענח במה מדובר ועצרו אותם. בית…

חייכו, אכלתם אותה: ה"סלפי" שהפליל את הנאשמים בהובלת אקדח

חייכו, אכלתם אותה: ה"סלפי" שהפליל את הנאשמים בהובלת אקדח

המשטרה והפרקליטות שוב משתמשים בצילום "סלפי" כדי להפליל נאשמים: הפעם מדובר בצעירים אשר שימשו בלדרים…

שוב: "המחסל מספר 1" נעצר בתיק מטען חבלה

שוב: "המחסל מספר 1" נעצר בתיק מטען חבלה

במסגרת החקירה על מטעני החבלה למאיר שמיר ומרגול, במשטרה טוענים שעלו על חוליית מפוצצים שאבנר…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

מאמץ אחרון להפליל את אבנר הררי

נכתב על ידי אמיר זוהר ב .

אחרי 25 ימי מעצר נחקר איש העסקים שמסוכסך עם קובי מוסא ולפי החשד הזמין את חיסול הכדורגלן * ניהל עם הררי שיחת טלפון סמוך לאירוע ברמת השרון, ובעבר כתב שיר לבנו של הררי * היועץ המשפטי לממשלה יכריע אם לבקש הארכת מעצר נוספת

harary avner 23 2
הררי ועו"ד סבג ביום הראשון למעצר (ארכיון פוסטה)

חוקרי ימ"ר תל אביב הגיעו לישורת האחרונה של החקירה בתיק ה"מטענים למפורסמים", ועל פניו נראה כי הם מתקשים להפליל בראיות את אבנר הררי ואת המזמינים של הפיצוצים לאיש העסקים מאיר שמיר, הזמרת מרגול צנעני והכדורגלן קובי מוסא.

במסגרת המאמצים לקשור את הררי להנחת המטען למוסא במגרש החניה של האיצטדיון ברמת השרון, זומן לחקירה איש עסקים מרמת גן אשר היה בעבר חבר קרוב של מוסא אולם הסתכסך איתו על רקע אישי. החוקרים הבהירו לו כי מבחינתם הוא הזמין מהררי את החיסול של מוסא, איש העסקים נחקר ממושכות על הקשרים שלו עם הררי, והחוקרים הטיחו בו כי זמן קצר לפני נסיון החיסול הוא ניהל שיחת טלפון עם הררי. החוקרים לא ידעו להציג את תוכן השיחה, שכן ברשותם רק פלט שיחות ללא הקלטת השיחה.

המידע על הקשר בין השניים היה ברשות החוקרים מאז ניסיון החיסול של מוסא, אולם הם הזמינו את איש העסקים לחקירה רק ביום ה-25 למעצר של הררי, חמישה ימים לפני סיום תקופת המעצר המותרת למשטרה. הסיבה לכך, ככל הנראה, היא נסיון טקטי להפליל את איש העסקים בחקירה סמויה, אולם הסניון לא צלח ובחקירה הוא הכחיש כל קשר לנסיון החיסול.

בשלב הזה החקירה עברה אל הררי, החוקרים הטיחו בו את הממצאים, אלא שדווקא אז הוא הפר את זכות השתיקה שהוא שמר עליה כל החקירה ואמר לחוקרים כי אכן דיבר עם איש העסקים. לדבריו, זו היתה שיחה לגיטימית על רקע היכרות ארוכה של איש העסקים עם בנו, אבל הדגיש כי חרף ההיכרות והשיחה הטלפונית הם לא נפגשו.

נציג המשטרה, רס"מ דן יואל, הגיש לשופטת רונית פוזננסקי כץ דו"ח חסוי המתאר את הקשר בין איש העסקים להררי. בזמה שהשופטת עיינה בדו"ח, הסנגור עו"ד איתן סבג הדף בנחישות את כל ממצאי הדו"ח וטען כי המשטרה מחברת בין אירועים לא רלוונטים לכדי תמונה אחת לכאורה אשר בשום מקרה אינה מבוססת על ראיות. 

גם הררי התעקש לחשוף לפרוטוקול את הדברים. "בפעם שעברה את נתת לי שמונה ימים, ובשישה הראשונים לא הוציאו אותי בכלל מהבידוד, אבל שלשום פתאום הביאו לי את השיחת טלפון הזו, ואני לא מבין למה", תהה הררי, "הוא מכר שלנו, הוא כתב לבן שלי שיר לאלבום הראשון שלו, אז דיברנו, הייתי רוצה שיכתוב גם לי שיר, אבל זהו, לא היה שם כלום מעבר, הסברתי להם את זה, אחרי זה תגידו שאני שומר על זכות השתיקה".

ben david avishay 23 2
אבישי בן דוד ועו"ד שי רודה

במהלך החקירה אספו החוקרים שיחות רבות שניהלו הררי והחשוד השני, אבישי בן דוד, אבל ככל הנראה אין בהן כדי להפליל את הררי כמי שהיה המשלח שלו באירועים של הנחת המטען לקובי מוסא ולאחרים.  

החוקרים טוענים כי בן דוד מעולם לא באמת עבד אצל הררי בחנות הירקות בהרצליה, והררי לא ידע להמציא להם על כך תלושי שכר או ראיה להעסקה מסודרת שלו בחנות. מנגד, לפי גורמים המעורים בחקירה, אשתו של בן דוד אמרה לחוקרים כי היא ראתה את הררי נותן לבעלה סכומי כסף גדולים, שהיא לא ידעה להסביר אותם.

מלבד אמצעי הלחימה שנתפסו בדירה המזוהה עם בן דוד בראשון לציון, שעליהם פורסם בהרחבה, ממצא מעניין נוסף משם הוא טלפון סלולרי "מבצעי" שבו חשפו החוקרים סמסים אשר נשלחו למרגול, וקושרים אותו לכאורה לפיצוץ במכוניתה של הזמרת.

הסנגור של בן דוד, עו"ד שי רודה, טען כבר בפתח הדיון כי ידוע לו שהחוקרים מחפשים חשודים נוספים המעורבים בביצוע הפיצוצים, משמע לא יתכן לייחס למרשו את שאר האירועים מלבד זה המיוחס לו ברמת השרון. נציג המשטרה לא הכחיש שהחוקרים מנסים לאתר חשודים נוספים.

הדיון היום התמקד בבקשת המשטרה להאריך בשלושה ימים נוספים את מעצרם של שני החשודים, עד שתתקבל בקשת המשטרה והפרקליטות מהיועץ המפשטי לממשלה, לבקש מבית המשפט להאריך ב-15 ימים נוספים את מעצר החשודים. השופטת פוזננסקי כץ ניסתה להגיע להסכמה על כך עם עו"ד סבג בעיקר, אולם הסנגור של הררי התעקש לקיים דיון, בין היתר כדי לחזור על הטיעון הבסיסי שלו, שלמשטרה אין ראיות ממשיות נגד הררי למעט כמה ראיות נסיבתיות לכאורה שאינן מייצרות המטען הראייתי הדרוש להמשך המעצר, שלא לומר לכתב אישום.

השופטת הקשיבה לטיעוני הסנגור ואף רמזה כי יש בהם הגיון, אולם לנוכח בקשת המשטרה והפרקליטות להעביר את הדיון בראיות התביעה להכרעת היועץ המשפטי לממשלה, היא האריכה את המעצר של שני החשודים עד ליום שישי (17 מרס).

פרסומת - Advertisement