פוסטה - הטרוריסט היהודי הצעיר בעולם נאשם בהנחת מטען מדומה לראש מועצה
הקודים לא עזרו לנאשמים בעסקת הנשק

הקודים לא עזרו לנאשמים בעסקת הנשק

שני צעירים דיברו ביניהם בקודים, אולם בימ"ר צפון הצליחו לפענח במה מדובר ועצרו אותם. בית…

חייכו, אכלתם אותה: ה"סלפי" שהפליל את הנאשמים בהובלת אקדח

חייכו, אכלתם אותה: ה"סלפי" שהפליל את הנאשמים בהובלת אקדח

המשטרה והפרקליטות שוב משתמשים בצילום "סלפי" כדי להפליל נאשמים: הפעם מדובר בצעירים אשר שימשו בלדרים…

מלחמת האסבנים

מלחמת האסבנים

האבא ערן נעצר עם מטען חבלה, הדוד חיים נרצח, ועכשיו עומרי אסבן ממגדל העמק נעצר…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הטרוריסט היהודי הצעיר בעולם נאשם בהנחת מטען מדומה לראש מועצה

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

נחמיה אסולין-משבאום, שהורשע כנער בהשלכת רימון ורצח כנקמה על חיסול הרב מאיר כהנא, נאשם כעת בהנחת מטען חבלה מדומה מתחת למשרדו של ראש המועצה קדימה-צורן * במהלך המעצר הוא איים בפוסטה על  חשוד בתיק שהפך לעד תביעה מרכזי נגדו

mashbau nehemia kdima zoran 
 נחמיה אסולין משבאום (צילום: רענן כהן)

נחמיה אסולין משבאום (41) מקדימה-צורן הוגדר בגיל 16 בלבד כטרוריסט יהודי. הוא הורשע בהשלכת רימון בשוק העיר העתיקה בירושלים כנקמה על רצח הרב מאיר כהנא, מה שגרם למותו של ערבי ולפציעתם של רבים אחרים. הבוקר (9 מרס 2017), כפי שנודע לאתר "פוסטה" הוגש נגדו כתב אישום חמור נוסף, הפעם על הנחת מטען דמה מתחת למשרד של ראש מועצת קדימה-צורן, שביט מס, על רקע החלטת המדינה לפנות קרקע חקלאית בה הוא עבד.

שמו של אסולין משבאום התפרסם ב- 1992, כשיחד עם שלושה מחבריו לתנועת "כהנא חי" הם השליכו רימון לעבר שוק הקצבים בעיר העתיקה, וגבו את חייו של עבדל ראזק אדקידק. עוד שבעה אזרחים נפגעו באורח קשה, וכ-20 נפצעו באורח קל. הוא הורשע ברצח, ובית המשפט אשר סימן אותו כרוח החיה מאחורי הנקמה על רצח כהנא, דן אותו ל-15 שנות מאסר. חבריו נידונו למאסרים קצרים יותר. בהמשך, העונש הקל הומתק עוד יותר על ידי הנשיא לשעבר, עזר ויצמן, במקביל לשחרור מנהיג חמאס דאז, אחמד יאסין.

מאז שחרורו ב-2015 הרבה אסולין להסתבך בפלילים. מבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה נגדו כעת עולה כי לחובתו יש תשע הרשעות ב-37 תיקי משטרה שונים, עבירות רכוש סמים ואלימות עליהן הוא נדון לעונשי מאסר בפועל. בין הסתבכויותיו, גניבת חפצי יודאיקה בשווי 80 אלף שקל מבית של קצין מודיעין במשטרת ירושלים.

כאמור, הבוקר, הוגש נגדו לבית משפט השלום בנתניה כתב אישום על איומים והדחה בחקירה. לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד מיכאל סטופ מפרקליטות מחוז מרכז, ב- 13 פברואר פינו הרשויות שטח אדמה חקלאי בו עבד אסולין-משבאום עם אחרים בקדימה-צורן. על רקע כעסו של הנאשם, נטען, הוא החליט לאיים על המועצה המקומית קדימה-צורן ועובדיה.

mas shavit kadima zoran22 
 ראש המועצה

לפי כתב האישום, ב –27 פברואר, בשעות הלילה, הכין הנאשם שני בלוני גז, ולאחד מהם הוצמדה בנייר דביק סוללה מרובעת ממנה השתרבבו חוטי חשמל המשווים לבלונים מראה של מטען נפץ. עוד נטען, כי הוא נטל את מטען הדמה והניח אותו ליד דלת משרד המוקד בבניין המועצה, מתחת למשרדו של ראש המועצה. עובדת מועצה אשר הייתה בבניין באותה העת הבחינה במטען והזעיקה את המשטרה.

אסולין משבאום נעצר ארבעה ימים לאחר מכן באחד במרס על ידי המשטרה. בשישי במרס הובילה פוסטה של שירות בתי הסוהר את הנאשם וחשוד נוסף שנעצר בפרשה (ששוחרר בהמשך אך הפך לעד תביעה), מבית המעצר לחקירת משטרה לצורך עריכת עימות בין השניים, כאשר ביניהם מפרידה מחיצה. במהלך הנסיעה בפוסטה פנה אסולין משבאום לחשוד הנוסף, כינה אותו "מלשן שעובד עם המשטרה" ואיים עליו באומרו כי יגרום לכך שיהיו לו סכסוכים בבית הסוהר, וכן ציין בפניו כי יחפש אותו ואת אימו, ימצא אותו בכל מקום בו יהיה – ואמר לו כי עוד לא מאוחר להתחרט.

עוד טוענת הפרקליטות כי בשביעי במרס, כשהובאו השניים לדיון בבית משפט השלום בפתח תקווה, והובלו לתאי המעצר של בית המשפט בסיום הדיון, אסולין משבאום איים שוב על אותו חשוד כשצעק לעברו בקול רם: "לא כדאי לך להשתחרר, יחפשו אותך וישברו לך את השיניים והרגליים". בהמשך, הוסיף וצעק: "הזמן שלך תם".

 kadima zoran logo
 

כתב האישום נגד אסולין משבאום, שמיוצג ע"י עו"ד רויטל קוצר מהסנגוריה הציבורית, מתבסס על שורה של ראיות שנאספו על ידי המשטרה. ראשית, עדותו של החשוד הנוסף בפרשה שהפך לעד תביעה והפליל את אסולין משבאום בשלושת האישומים נגדו. במסגרת עדות זו, עד התביעה אף הוביל את השוטרים לזירת הנחת מטען הדמה ותיאר את כל השתלשלות האירועים. עד התביעה אף סיפר לחוקרים לגבי המניע שהוביל את אסולין משבאום לבצע את המיוחס לו. לדברי העד, הוא שמע את הנאשם מתבטא מספר פעמים בימים שקדמו להנחת מטען הדמה, כי הוא כועס על המועצה על כך שהרסה לו את שטח האדמה וכי בכוונתו להסב למועצה נזק בשל כך.

בתיק גם מספר עדויות ובין היתר גם עדותו של ראש המועצה שמופיע כעד תביעה לאחר שסיפר כי בעלי השטח פנו אליו וביקשו שיתערב במניעת הפינוי או לפחות לעכב אותו. כמו כן, בידי החוקרים צילומי מצלמות אבטחה שתיעדו את נטילת המטען הדמה והטמנתו. חרף כל אלו, אסולין משבאום עצמו שתק בתחילת חקירתו ביחס למרבית השאלות, אך בהמשך הכחיש כי הוא האדם שמצולם בצילומי מצלמות אבטחה. 

ראש המועצה, שביט מס, אמר לאתר "פוסטה" לאחר הגשת כתב האישום: "מדובר היה בפינוי של קרקע של מנהל מקרקעי ישראל והמועצה אינה מעורבת בזה.  פנו אלי יום לפני הפינוי כשאני בכלל לא ידעתי שיש פינוי למחרת וביקשו עזרה.  אני פניתי למי שצריך במנהל אבל שם נאמר שאי אפשר לסייע ומבחינתי בזה נגמר הסיפור. חבל שאנשים לוקחים את החוק לידיים ופוגעים ברכוש ציבורי וזה חמור וצריך לטפל בזה". 

 od kabub walid
 עו"ד ווליד כבוב 

יש לציין כי לצד אסולין משבאום ועד התביעה נגדו בפרשה נעצרו עוד שלושה חשודים אשר נחקרו – כל אחד על פי חלקו לכאורה - בעבירות של סחיטה באיומים, הצתת משאית אשפה וכן מעורבות בהנחת מטען הדמה. אולם, בסופו של דבר, לאור טענותיו של הסנגור עו"ד ווליד כבוב וכן טענותיהם של עורכי הדין גיא עין צבי ורן אלון מהסנגוריה הציבורית, ולאחר שלא התגבשה תשתית ראייתית מספקת, החשודים שוחררו ולא הוגש נגדם כתב אישום.

עו"ד כבוב, המייצג את אחד החשודים ששוחררו, מסר בתגובה: "מרשי הכחיש כל קשר למה שיוחס לו". 

פרסומת - Advertisement