פוסטה - שוב: "המחסל מספר 1" נעצר בתיק מטען חבלה
הקודים לא עזרו לנאשמים בעסקת הנשק

הקודים לא עזרו לנאשמים בעסקת הנשק

שני צעירים דיברו ביניהם בקודים, אולם בימ"ר צפון הצליחו לפענח במה מדובר ועצרו אותם. בית…

חייכו, אכלתם אותה: ה"סלפי" שהפליל את הנאשמים בהובלת אקדח

חייכו, אכלתם אותה: ה"סלפי" שהפליל את הנאשמים בהובלת אקדח

המשטרה והפרקליטות שוב משתמשים בצילום "סלפי" כדי להפליל נאשמים: הפעם מדובר בצעירים אשר שימשו בלדרים…

מלחמת האסבנים

מלחמת האסבנים

האבא ערן נעצר עם מטען חבלה, הדוד חיים נרצח, ועכשיו עומרי אסבן ממגדל העמק נעצר…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

שוב: "המחסל מספר 1" נעצר בתיק מטען חבלה

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

במסגרת החקירה על מטעני החבלה למאיר שמיר ומרגול, במשטרה טוענים שעלו על חוליית מפוצצים שאבנר הררי עמד בראשה, ואילו אחד המבצעים בפועל נתפס "על חם" כאשר הניח הבוקר מטען מתחת לרכב של הכדורגלן קובי מוסא שהסתבך עם עבריין הימורים מרמת גן * הרחוב הזרים מידע שאבנר הררי מחפש עבודות חדשות והמשטרה הגיעה * במקביל נעצרו שני חשודים נוספים

 harari avner sofa kimhi 330 278
המחסל מספר 1 במעצר קודם

אבנר הררי, בן 61 מגני תקווה, אסיר משוחרר שהתקשורת הגדירה אותו "המחסל מספר 1", נעצר ברמת השרון יחד עם אבישי בן דוד, בן 31 מראשון לציון, בחשד להטמנת מטען חבלה ברכבו של כדורגלן הפועל רמת השרון קובי מוסא.

מלבד הררי ובן דוד נעצרו עוד שני חשודים אשר יובאו במוצאי שבת להארכת מעצרם. לפי החשד, כל חברי החולייה שהררי מוגדר כמי שעמד בראשה שימשו שכירי חרב של אנשים שונים לצורך פגיעה באויבים שלהם באמצעות פיצוץ מטעני חבלה.

במסגרת איסוף הראיות בצח"מ משותף של מרחב איילון וימ"ר ת"א אשר עסק בשני אירועי פיצוץ מטענים ברכבו (8.12.16) ובביתו (20.12.16) של טייקון הביטוח והנדל"ן מאיר שמיר בצפון ת"א, וכן בעקבות פיצוץ המטען ברכב של הזמרת מרגלית צנעני באזור (10.1.17), בוצע הבוקר סיכול "על חם" של פיצוץ מטען נוסף, סמוך לאיצטדיון ברמת השרון. במשטרה מעריכים כי שלושת הקורבנות, שמיר, מרגול ומוסא, קיבלו איומים טרם גיעו לשלב הנחת המטענים.

במסגרת החקירות הצליחה המשטרה לאתר חולייה שלפי החשד הניחה לאחרונה את מטעני החבלה באזור המרכז אשר על פי החשד נועדו בעיקר להפחיד במקרים של צנעני ושמיר, ולחסל במקרה של מוסא. בפעילות מבצעית אינטנסיבית וממושכת, שכללה עיכובים והאזנות אחרי הררי ואחרים, איתרו הבוקר השוטרים את החשוד בן דוד במגרש החניה של האצטדיון, ביצעו אחריו מעקב סמוי ועצרו אותו רגע אחרי שהניח את מטען רב עוצמה מתחת לרכב של הכדורגלן.

ramat hasharon metan1 17 2 17
 רובוט משטרתי בזירת המטען ברמת השרון 

מלבד החשוד שנעצר בזירה נעצר כאמור גם הררי, שהשתחרר רק לאחרונה אחרי מאסר של שש שנים על נסיון חיסול של עבריין מגבעת שמואל, ואחרי עשרות שנים שישב במצטבר מאחורי סורג ובריח. עם שחרורו הוא התעסק במכירת ירקות והקליט כמה שירים שפורסמו ברשתות החברתיות וברדיו, ובראיונות לכלי התקשורת הוא אף התחייב שפתח דף חדש והחליט לשים סוף לחיי הפשע.

אלא שבמקביל לעסקי המוזיקה והיחצנות החל להיאסף במשטרה מידע על כך שהררי מציע את שירותיו לעבריינים בכירים באזור המרכז, וממש משווק את עצמו כמי שמוכן לעשות עבודות תמורת תשלום. במשטרה יודעים שהררי פנה למספר אנשים בהקשר הזה, וגם נבחן הקשר שלו לאויבים של האנשים אשר רכביהם התפוצצו, מאיר שמיר ומרגול למשל, ומכאן החלו המעקבים וההאזנות שהסתיימו הבוקר עם המעצר ברמת השרון.

מבחינת היעד של הפיצוץ הפעם, קובי מוסא, גם הוא אינו קשור כלל להררי, אבל בעבר הוא הסתבך על רקע רומנטי עם עבריין מתחום ההימורים מרמת גן. במסגרת החקירה נבדקים מספר כיווני חקירה, ובין היתר נבדק אם מדובר על רקע רומנטי. הסכסוך הזה סיבך את מוסא עוד כשהיה במכבי תל אביב, עקב הפגיעה בכבודו של איש ההימורים, שבעצמו מחובר דרך משפחתו לאחד ממועדוני הכדורגל הגדולים באזור תל אביב. בשלב זה לא ברור מי הזמין את הפגיעה בקובי מוסא, אבל הקשר לאיש ההימורים נבדק על ידי המשטרה.

מלבד הקשר לאיש ההימורים, שבעניינו התקיימה בעבר בוררות בעולם התחתון, אפשר לציין שמוסא נשוי לאשה שהיא בת של אשת עסקים הנשואה למיליארד יהודי מגרמניה, בעל נכסים והשקעות גם בישראל, כך שיתכן והוא היה נתון לסחיטה גם ממניעים אחרים ולא דווקא מצידו של איש ההימורים. עם זאת, לפי גודל המטען שנתפס העריכו היום במשטרה, בהחלט יתכן שהמטרה היתה חיסול של הכדורגלן ולא אזהרה כפי שהיה במקרים של שמיר ומרגול.

margol pizuz rehev1 
 רכבה של צנעני (צילום: משטרת ישראל)

שני החשודים הובאו היום לדיון בבימ"ש השלום בת"א, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם ב - 12 ימים כשהיא מייחסת לשני החשודים עבירות של קשירת קשר לפשע, הנחת חומר נפץ וניסיול לחבול בחומר נפץ. כמו כן, להררי, שמיצוג על ידי עו"ד איתן סבג,  יחסה המשטרה עבירת איומים. מעצרם של השניים הוארך בתום הדיונים בעניינם עד 23 בפברואר. 

בדיון בעניינו של הררי, התברר כי הוא נעצר הבוקר בעיר פתח תקווה כשהיה בדרכו לבדיקה רפואית. נציג המשטרה ציין כי בשלב טרם נבדקו מצלמות אבטחה בחנות הירקות של הררי בהרצליה, אך כן נעשה חיפוש בביתו של הררי. החוקר ציין כי "לא רק ראיות חפציות קושרות את החשוד למעשה, הוא יכול לשלוח ולתת הוראות מטעמו. החשוד בן דוד אומר בעצמו שהוא גם עובד וגם קרוב משפחה של הררי".

עו"ד סבג אמר בתום הדיון בהתייחסו להררי "אני יכול לומר שהוא פנה לדרך הישר באופן מוצהר, הקים עסק של ירקניה והוא שוהה שם מרבית שעות היום, מלבד משלוחי ירקות. עצם עברו ושמו אינו מהווה בסיס לחיזוק הבסיס לחשד הסביר. מעבר לקשר שיש לו עם בן דוד איני יודע איזה חשד סביר ניתן לייחס לחשוד. יש קשר חברי בין שני האנשים האלה שהעלה את החשד". לאור טענות אלו, ביקש הסנגור לצמצם את ימי המעצר. השופט עידו דרויאן, אמר בהתייחסו להררי: "חומר החקירה מבסס את הקשר בינו לבין עבירות שמיוחסו לו, נכון לשלב התחלתי זה".

 od sabag eitan new 2 195 210
 עו"ד איתן סבג 

בפתח הדיון בעניינו של בן דוד, אמרו נציגי היחידה החוקרת רס"ב מאיר עמוס ורס"מ דן יואל: "הוא נעצר 'על חם' בזירה כשהוא מניח מטען חבלה ברכב של הקורבן, ועליו ידיו כפפות". החוקר הציג לבית המשפט חומר חקירה הקושר את בן דוד לשלושה אירועים נוספים שאירעו בחודשים האחרונים. לטענת החוקר, "מעשיו נעשו מתוך כוונה להטיל אימה ולסחוט את הקורבנות".

סנגורו מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד ירוסלב מץ, אמר כי מרשו שומר על זכות השתיקה מאחר ומנעו ממנו לדבר עם עו"ד, וביקש לצמצם את ימי המעצר. השופט עידו דרויאן קבע כי חומר החקירה מבסס חשד סביר. 

מהמשטרה נמסר כי החקירות נמשכות וצפויים מעצרים נוספים.

עדכון (18.2.17)

בית משפט השלום בתל אביב האריך במוצאי שבת (18.2.17) את מעצרם של צעיר, בן 32, מבאר שבע וצעירה, בת 34, מראשון לציון החשודים במעורבות בהנחת מטעני חבלה בחודשים האחרונים באזור המרכז.

השניים – שני אחים, ששמם אסור בשלב זה לפרסום, חשודים בעבירות של קשירת קשר לפשע, ניסיון רצח, הנחת חומר נפץ וניסיון לחבול בחומר נפץ. השניים נעצרו אמש בחשד כי היו מעורבים, יחד עם אבנר הררי ואבישי בן דוד, בהנחת מטעני החבלה לאיש העסקים מאיר שמיר, הזמרת מרגלית צנעני והכדורגלן קובי מוסא. היחידה החוקרת ביקשה להאריך את מעצרם של הצעיר והצעירה – אשר הינם קרובי משפחתו של אחד מהחשודים בפרשה - בעשרה ימים.

בדיון היום התברר כי המשטרה חקרה עוד מספר חשודים אשר שוחררו בתום חקירתם. בכל הנוגע לצעיר שנעצר, נציג המשטרה הציג לבית המשפט ראיות לכאורה אשר מצביעות על כך כי החשוד ידע על הנחת המטענים לפחות בשניים מהמקרים מבעוד מועד.

מדובר למעשה בחקירה סמויה, שכללה מעקבים וככל הנראה גם האזנות סתר, שהתנהלה בשבועות האחרונים. נציג המשטרה הודה בדיון כי הנחת המטען ביום שישי לקובי מוסא ומעצרו של מניח המטען, אלצה את המשטרה לעבור לחקירה גלויה ולבצע מעצרים נוספים.

בתום הדיון השופט אריה ביטון קבע כי קיים חשד סביר כי החשודים מעורבים במיוחס להם, אך נענה רק חלקית לבקשת המשטרה כשהאריך את מעצרם עד 22 בפברואר.

במהלך הדיון עורכי הדין אלון בן זיו וחגית רחמני, ביקשו לאסור פרסום שמם של החשודים מאחר ומדובר בצעירים ללא עבר פלילי. השופט דחה את הבקשה, אך עיכב את פרסום שמם עד יום ראשון בצהריים על מנת לאפשר לסנגורים להגיש ערר על התרת פרסום שמם.

עו״ד חגית רחמני, שמייצגת מטעם הסנגוריה הציבורית את הצעיר מבאר שבע, מסרה: ״מדובר בסטודנט לתואר שני שאין לו עבר פלילי. הוא מכחיש כל מעורבות לפרשה. אנו נמצאים בשלבים ראשונים של הפרשה וממתינים שהמשטרה תבדוק את גרסתו״.

פרסומת - Advertisement