מבזקים+
משפט פלילי | נוער | משפחה | צווי הגנה וחירום 24/7
0525588944 מידע מורחב

שירותים מקצועיים לעורכי דין

פרוגינטר – אחסון אתרי אינטרנט
מהירות | הגנה | גיבוי | תמיכה | שירותים מקצועיים
ניר קידר – צלם מקצועי לעורכי דין
שירותים מקצועיים | צילום עורכי דין
מרכז התחלה חדשה
שירותים מקצועיים | אסירים | עבירות מין

הכבוד האבוד של העצורים בפוסטה הוירטואלית

עו"ד מנחם רובינשטיין על ההצעה החדשה לשיפור וייעול התנהלות המערכת בנושא הבאת עצורים לבית המשפט
שיתוף ב email
שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
העצורים אינם פוחלצים או זומבים מעופפים בדרך  לבית המשפט

אחת למספר שנים מתנצנץ לו גאון בירוקרטי תורן ומעלה הצעה לשיפור וייעול התנהלות המערכת בנושא הבאת עצורים לבית המשפט. משום מה, תמיד חוזרים שם במשרדי הנהלת המערכת להצעה הנואלת הישנה המבקשת לחסוך בהוצאות המשטרה ושב"ס על חשבון זכויות העצורים ליצוד הולם בבית המשפט. ההצעה החדשה הנוכחית היא כדלקמן:

(א)

לא יהיה צורך להביא את העצור לפני שופט תורן, והדיון בבית המשפט בעניינו יתקיים בהעדרו.

(ב)

הוא יישאר בבית המעצר ושם באחד החדרים המעופשים שאף אחד אינו רשאי לעמוד על טיבם, יוצבו מולו מסך שישדר לו את המתרחש באולם המעצרים שם ידונו בעניינו ובאמצעות המצלמה ייחזו בו ברוב עליבותו בבית המעצר. לגופו של ענייןהוא יוכל לשוחח עם סנגורו באמצעות טלפון שיהיה מונח לפניו.

(ג)

אם תהא החלטת שחרור בעניינו, כי אז שחרורו זה יתעכב במספר שעות עד שכל הפרוצדורה הנדרשת לכך תיעשה. הוא עצמו יוחתם במקום מעצרו על הטופס הנדרש. משפחתו תצטרך לנסוע למקום מעצרו בניצן שברמלה או בכל בית מעצר שכוח אל אחר הנתון למרות שב"ס.

(ד)

"הרווח" של ממלכת שב"ס יהיה: פחות עבודה – אין צורך לשלוף את העצורים בשעת בוקר מוקדמת ולהביאם בליווי ובנסיעה לבתי המשפט השונים. ניתן יהיה לסיים את יום עבודתם של סוהרי יחידת נחשון מוקדם. לא יהיה צורך בחיזוק ובתגבור, בקיצור נוח לאנשי המדים.

(ה)

על העצורים – איש מחכמי שב"ס לא חשב. מה אם מי מהם רוצה להיות נוכח באולם הדיונים שעה שדנים בבקשה לשלילת חירותו? ואם יש לו לעצור מה לומר לכבודו, מדוע שיבקש ולא ייעשה כן? ומה עם התרשמות ישירה של השופט מחזות האיש העומד לפניו – התרשמות שיש לה משקל רב בהחלטתו? ואם ניתנה החלטה לשחררו, מדוע לא ישוחרר לאלתר ויצטרך להיות מוחזק שלא כדין עוד שעות ממושכות טרם שיותן לו דרור?

כבר ניסו את החוכמה הזו באבו כביר, ולא עבד

(ו)

בעבר היה ניסיון שכזה בבית המשפט בתל אביב, שעה שרוב העצורים הוחזקו ב"אבו כביר". כיום ירד המקום מגדולתו דאז והפך להיות עוד מתקן ממתקני שב"ס. הניסיון שהיה נכשל כישלון חרוץ. למה לא להסיק מכך מסקנות?! מדוע לנסות ולשכוח כישלונות ולנסות להגיע לעוד מחשבה לא חכמה לעשות זאת שוב? לשב"ס פתרונים.

(ז)

ומה עם המקרים שנופלים בין הכיסאות? כשצריך למנות לעצור סנגור באופן מיידי, או מי שלוקה בנפשו וצריך לשולחו להסתכלות, איך יתרשם מכך כבודו? איך יתרשם ממוצא פיו?! להערכת הח"מ, על כך לא חשבו בעלי ההצעה בשב"ס. כשמשהו נעשה "בשלוף" סיכוי ההצלחה הם לא רק מועטים אלא אפסיים. מפספסים בגדול.

(עצה)

תייעלו את הקיים. תפעילו יותר את הראש ותנו למערכת להתייעל ולהתגלגל ולהביא בחשבון שהאיש שנעצר רוצה להיות נוכח ולראות כיצד הצדק בעניינו נעשה! הוא אינו פוחלץ על המדף או זומבי מעופף אלא אדם. בן אדם.

3 תגובות

 1. יוסי הגב

  אדון אמיר זוהר אתה גושפנקה של המשטרה כל כתבה שאתה מעלה היא יד אחת אם המשטרה ממתי אכפת לך מה אסיר עובר יש כאלה שיוצאים נסיעה מהצפון לדרום לבית משפט זה שלוש ימים פוסטה להיות אם אזיקים בלי סיגריות כמו כלב בכלובות שבעזרת השם גם אתה תעבור על תיק של אונס מתישהו ..
  המשטרה יודעת כבר שהבית סוהר זה לא מה שמייאש את האסיר אלא רק הנסיעות והפוסטות ואם יצא חוק כזה אנשים לא יסגרו עסקאות סתם ויתרמו מהזמן שלהם לשבס ולמדינה שתקבל כסף מארצות הברית על כל אסיר ותתפח למשטרה על השחם כאילו היא עובדת או עושה משהו כי בלי המודיעין והמנייאק של היום היא שווה לתחת..
  ההצעה הזאת צריכה לצאת לפועל כמה שיותר מהר וכל דיון ישאלו את העצור אם הוא רוצה לצאת לדיון הבא או שהוא יתנהל בלעדיו ככה ה"שופט יוכל לבחון את העצור והעצור יוכל לדבר אם ירצה" ולא כי המשטרה אומרת לך לרשום את זה..

 2. דוד הגב

  למה לא יהייה סוג של בית משפט לעצורים בבית המעצר, משפטים ינהלו בבתי משפט.

 3. איציק הגב

  כל הכבוד חייבים לעשות סוף להשפלה של האסירים בפוסטה ובנסיעות

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט

נבנה על ידי אנגורה מדיה
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן