עו"ד שי טובים
משפט פלילי | מעצרים וחקירות | אכיפה כלכלית | מיסים |
עו"ד מיכה גבאי
משפט פלילי | ארגוני פשע | פשיעה כלכלית | דיני צבא
עו"ד בנצי קבלר
משפט פלילי | דיני צבא | מעצרים וחקירות
עו"ד יהודה שושן
פלילי | פשיעה חמורה | מעצרים וחקירות | צבא | תאונות דרכים קטלניות

מפקד תחנת זבולון לשעבר גייס בעל מועדון חשפנות כעד מטעמו נגד מח"ש

נכתב על ידי ​זיו קריסטל ב 09/04/2019 11:30:17.

"תגיד שסיפקת לו זונות", טוען העד בתצהיר בו הוא מתאר איך חוקרי מח"ש דרשו ממנו לתפור תיק לנצ"מ אילן סרדל * במקביל, "פוסטה" חושף לראשונה את כתב החשדות שהקצין הבכיר קיבל עליו אחריות בהסדר הפרישה מהמשטרה, כולל סיפורים על בתי זונות ומועדוני הימורים לא חוקיים בקריות

קורבן שתפרו לו תיק, או קצין משטרה חסר מוסר. אילן סרדל

מפקד תחנת זבולון לשעבר, נצ"מ בדימוס אילן סרדל, שהגיש תביעה על סך חמישה מיליון שקל נגד מח"ש בגין לשון הרע ועוולות בחקירה הפלילית שהביאה לפרישתו מהמשטרה, מבקש לזמן עשרה שוטרים וקצינים, חלקם בכירים, כעדי תביעה מטעמו. סרדל טוען שמח"ש תפרה לו תיק ממניעים זרים, לאחר שסומן כמועמד לקידום עד למפכ"לות.

בין עדי התביעה שהוא מבקש לזמן נמצא מפקד מחוז חוף לשעבר, ניצב חגי דותן, שהמליץ על קידומו ופרש בעצמו מהמשטרה בנסיבות מביכות, לאחר חשיפת הטרדות מיניות. 

עד תביעה אחר מטעם סרדל, שהגיש בחודש שעבר תצהיר לבית המשפט הוא מאריק, בעל מועדון חשפנות בקריות. מאריק כתב בתצהיר שחוקרי מח"ש עצרו אותו והפעילו עליו "לחץ מטורף" שיפליל את סרדל, וכאשר סירב איימו עליו כי "יאבד הכל". לדבריו, מח"ש הבטיחו לו, "אם אתן להם את סרדל, ימחקו לי חובות למס הכנסה ויניחו לי לנפשי, ואם אסרב להעיד כרצונם ולשקר, יסגרו לי את כל העסקים, יהרסו אותי כלכלית ויפתחו לי תיקי מס הכנסה והלבנת הון".

מאריק אישר שפגש את סרדל פעמיים. "באותה עת הפעלתי שני מועדוני לילה שהיו פתוחים שנים לפני סרדל, ומפקדי התחנה הקודמים אישרו את המשך פעילותם", טוען מאריק. הוא אישר את טענת מח"ש כי פנה לסרדל באמצעות גיסו של קצין המשטרה, אזרח שלפי מח"ש היה מעורב בענייני התחנה והפך לצינור ישיר, לא רשמי, של בעלי אינטרסים אל המפקד עצמו.

עם זאת מאריק הכחיש שנעזר בסרדל לעניינים לא כשרים. "נשאלתי על סמך מה נתן לי סרדל רישיון עסק. החוקרת טענה שסרדל נתן לי אישור להפעיל בתי בושת. מדובר בשקר גס", כתב מאריק. "חוקרי מח"ש לחצו עליי שאמציא משהו כדי להציל את העסקים שלי... הוציאו אותי החוצה למרפסת במשרדי מח"ש ואמרו לי: 'תן לנו את סרדל, תרוויח מזה. תגיד שסיפקת לו זונות'.

"במהלך עימות שערכו בינינו, החוקר השפיל באופן שיטתי את סרדל ועשה הכל 'להנמיך' אותו. הטיחו בי שסרדל היה הגב שלי... אני חייב להודות שעברה לי בראש האפשרות להמציא עבירה שלא היתה, אבל לא עשיתי זאת.

תחנת משטרת זבולון

"חשבו שאני דג שמן. הבטיחו לי שישחררו לי נכסים שתפסו, וילה בדניה ומכוניות יוקרה, ושאם לא אשתף פעולה, יקרעו אותי. סגן ראש מח"ש, משה סעדה, הודיע שזה הצ'אנס האחרון שלי לפתוח הכל. בסוף מימשו החוקרים את איומיהם, ותפסו לי רכוש בשישה מיליון שקל. חיסלו אותי כלכלית, כי סירבתי לעזור להם לתפור תיק. נאלצתי לברוח מהארץ, והיום אני מתגורר במולדובה, כי יש נגדי פקודת מעצר".

בין עדי התביעה הנוספים, שישה קצינים ושוטרים בתחנת זבולון, המפנים טענות קשות נגד מח"ש בתצהירים שהגישו לאחרונה באמצעות פרקליטיו של סרדל, עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און. הקצינים והשוטרים ששירתו תחת סרדל, חלקם ברישוי עסקים, מעידים בעדויות בכתב כי היו נתונים לאיומים דומים על מנת להפליל את סרדל בעבירות שלא ביצע. פקד תאופיק אבו האני, שהיה מפקד שיטור עירוני בזבולון סיפר שחוקרי מח"ש צרחו עליו: "אילן ביצע עבירות שחיתות חמורות, ואתה מגן עליו. נזיין אותך. נעצור אותך, תעוף מהמשטרה".

רפ"ק כלף כעביה כתב שקצין מודיעין של מח"ש דרש ממנו לספר על כל השחיתויות בתחנת זבולון, "אחרת כל מח"ש צפון יהיו עליך". הקצינים, אגב, לא הואשמו בדבר.

נטען כי יצאו לבילויים משותפים, ואחר כך עשה לו טובות. אפרים גבאי (יוטיוב)

בשביל זה יש חברים

במח"ש טוענים בכתב ההגנה, הנחשף כאן לראשונה, כי נצ"מ בדימוס סרדל, "רחוק מאוד מלהיות אותו 'קורבן' של המערכת כפי שהוא מבקש להציג עצמו, ורחוק מהרף הערכי והמוסרי שהיינו מצפים לראות אצל קצין בכיר". באמצעות פרקליטות מחוז תל אביב, טוענת מח"ש כי בחקירה שהחלה בעקבות עשרות ידיעות מודיעיניות, עלה כי סרדל התערב לכאורה עבור מכריו בעניינים משטרתיים הקשורים אליהם, מתחום הזנות וההימורים, תחומי פשיעה נפוצים מאוד בקריות, ועשה להם הנחות תוך ביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים לכאורה.

החקירה, נטען, גובתה בהאזנות סתר שאושרו באופן חריג לקצין הבכיר, והתיק הפלילי נסגר רק על רקע הסכמות שסרדל יפרוש מהמשטרה. מח"ש אף הציגה מסמך חתום שמסר סרדל במסגרת הסדר פרישתו, באמצעות עו"ד אברהם שי, בו הודה כי "אפשר למקורביו לפנות אליו בעניינים הקשורים לעבודת המשטרה וסייע להם בעניינים שונים".

במסגרת כתב ההגנה, הגישה מח"ש כתב חשדות ארוך שגובש בסיום החקירה, הכולל תשע פרשות, והוצג לסרדל בהסדר על פרישתו. במכתב שהפקיד במח"ש תחת הכותרת "מכתב לקיחת אחריות", כתב סרדל שהוא "מבין שהמעשים שעשה הינם מעשים אסורים שיש בהם ניגודי אינטרסים לתפקידיו... ומקבל אחריות, אף כי לא פעל בכוונה להשיג לעצמו רווח כלשהו".

בכתב החשדות מנתה מח"ש את הטובות שעשה לחבריו. מאריק למשל, בעל מועדון החשפנות, הבטיח לגיסו של סרדל שהוא (הגיס) יוכל לערוך מסיבת בת מצווה באחד המועדונים במחיר עלות. אחרי כמה חודשים ארגן הגיס פגישה בין סרדל למאריק, שבעקבותיה הורה סרדל לקציני הרישוי והמודיעין לאשר לו רישיון עסק, לכאורה בניגוד להמלצות המקצועיות.

באפריל 2015 אירעה דקירה ליד אחד המועדונים בשטח התחנה. צוות משטרתי שהגיע למקום פעל לסגור את המועדון בצו. בשלב זה, לפי כתב החשדות, בעלי המועדון (לא מאריק) פנה לגיסו של סרדל וביקש שיעזור. הגיס התקשר אל ראש הצוות, ולאחר מכן אל סרדל עצמו, בבקשה שיתערב. בהנחיית סרדל, המועדון לא נסגר, שכן "לפי מדיניותו, המשטרה לא סוגרת עסק, אם יש שיתוף פעולה מצד בעליו".

בסעיף אחר בכתב החשדות נטען שבעל מועדון הימורים הפעיל את סרדל כדי לפשוט על מועדון הימורים יריב. בעל הקזינו המקורב הכיר לטענת מח"ש את סרדל, ואף יצא איתו לבילויים עם חברם המשותף - המנכ"ל הכל יכול לשעבר של קבוצת הכדורגל הפועל חיפה אפרים גבאי - שפנה לקצין הבכיר לאחר שהמשטרה פשטה פעמיים על בית ההימורים של חברם, בעוד המועדון המתחרה נהנה מההפקר.

כעבור עשר דקות, נטען, שוחח סרדל עם קצין האג"מ בתחנה, וביקש ממנו לבצע פשיטה מיידית על מועדון ההימורים האחר. כוחות המשטרה הגיעו לשם ללא צו שיפוטי, לטענת מח"ש לאחר שסרדל המציא מידע מודיעיני שיצדיק את הפשיטה. מח"ש טוענת שכאשר מקורב נוסף של גבאי עוכב כבעל עסק להימורים לא חוקיים לכאורה, סרדל הורה פעמיים לשחררו, אך הבהיר שבפעם הבאה הוא ייעצר.

"המכתב חסר משמעות". עוה"ד ורד כהן ורענן בר-און

על פי כתב החשדות, סרדל דאג גם לשחרור בנו ואחיינו של עבריין המיודד איתו, שעוכבו בחשד למעורבות בקטטה. סרדל והאב הכירו באמצעות בניהם, ששיחקו יחד בקבוצת כדורגל. מח"ש טענה בכתב החשדות שבעקבות שיחה מהאב, סרדל הורה לקצין הבילוש לשחרר את החשודים, ובמקרה אחר איפשר לאב, עבריין סמים, להיכנס לשטח התחנה ולאסוף פסולת מתכתית.

במקרה נוסף, רישוי עסקים בתחנת זבולון נטען כי הוא המליץ על סירוב למתן רשיון עסק למסעדה. לפי כתב החשדות, קרוב משפחתו של בעל המסעדה הוא חבר של סרדל, ובילה איתו בחו"ל. נטען שבעקבות בקשת החבר, סרדל הורה לקציניו לוותר על דרישות החובה לרשיון העסק, וחתם על אישור המשטרה לרישיון.

מכתב החשדות עולה גם כי ש', אח של אשת בנו של סרדל, עוכב בגין נסיעה במהירות מופרזת, רשיונו נלקח והוא זומן לשימוע בתחנה. לטענת מח"ש, בנו של סרדל סיפר לאביו על האירוע, וסרדל הורה לכאורה לקצין התנועה להחזיר את הרישיון ל-ש', שכתב לו "תודה רבה וסליחה על הטרחה".

תגובות

סנגוריו של סרדל, עוה"ד כהן ובר-און: "קציני משטרה בכירים ושוטרים, ברובם עדיין משרתים, מסכנים את עצמם כדי להוציא את האמת לאור ומתייצבים למסור עדויות על כך שמח"ש ניסתה לגייס אותם כדי לתפור לסרדל תיק. קציני משטרה ושוטרים מאשימים את מח"ש שהחוקרים שלה ביצעו עבירות חמורות.

"מח"ש ייחסה לסרדל חשדות חמורים ביותר, שפורטו בכתב החשדות, ואולם העובדה הפשוטה היא שבסופו של דבר לא הוגש כתב אישום נגדו בעבירה כלשהי. זה מוכיח שלא היה בסיס לחשדות אלה. כך, אחרי חקירה שנמשכה כשנה וחצי, חקירת מאות עדים והשקעת אלפי שעות חקירה, תוך הפעלת כל יחידות מח"ש ושימוש בכל האמצעים הטכנולוגיים, סגרה מח"ש את התיק, ויצאה הרוח מהבלון הענק שניפחה מח"ש.

"אחרי חקירה כה חסרת תקדים, אם היו בידי מח'ש ממצאים וראיות כלשהם לעבירות, מחובתה להגיש נגד סרדל כתב אישום בגין העבירות שנתגלו בחקירה, במיוחד כאשר מדובר בעבירות כה חמורות. למרות זאת, סגרה מח'ש את התיק בלא כלום. מח'ש אפילו לא נקטה נגד סרדל בהליך משמעתי כלשהו. כך, כל כתב החשדות החמור הסתיים בכלום.

"טענת מח'ש, כאילו בגלל שסרדל 'חתם על מכתב' היא לא הגישה נגדו כתב אישום, אינה מתקבלת על הדעת. מח'ש לא יכולה להחליט למחול ל'עבריין', אם יש בידה ראיות שהוא ביצע עבירות פליליות. כפי שהצהיר סרדל, ה'מכתב' הינו עוד אחת מהעוולות שביצעה מח'ש כלפי סרדל. מח"ש סגרה את התיק נגדו, ובכל זאת החזיקה אותו בסטטוס של מושעה והמשיכה לפגוע בשכרו וליצור עליו לחץ כלכלי.

"מח'ש איימה שסרדל יקבל את תנאי הפנסיה שלו, אך ורק אם יסכים לפרוש משורות המשטרה. אחרי כשנה וחצי של התעללות, הוא נאלץ לחתום על מכתב רק כדי למנוע את המשך הפגיעה הכלכלית בו. בכל מקרה, המכתב הינו חסר כל משמעות, שכן אין בו בשום פנים ואופן הודאה כלשהי, ולו בקמצוץ ממה שנאמר בכתב החשדות הנורא שטוותה מח'ש נגדו".

הודה בטשטוש קווים בין המותר לאסור

ממח"ש נמסר בתגובה: "עם סיום החקירה החליטה המחלקה לחקירות שוטרים שנצ'מ סרדל ביצע לכאורה מעשים אסורים, שיש בהם ניגודי אינטרסים לתפקידיו במשטרה. לאחר קבלת החלטה עקרונית על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע, הודיע סרדל למח"ש בכתב, באמצעות בא כוחו, כי הוא מקבל על עצמו אחריות למעשיו שבוצעו במסגרת תפקידו כמפקד תחנת זבולון, כי הבין שהמעשים שעשה הינם מעשים אסורים שיש בהם ניגודי עניינים.

"סרדל הודה, במסמך חתום על ידו, כי שיטת העבודה שאפיינה אותו היתה היטשטשות הקווים בין המותר לאסור. עוד הודה כי איפשר למקורביו לפנות אליו בעניינים הקשורים לעבודת המשטרה ואף סייע להם, שעה שהיה אמור להימנע מלהיות מעורב באותם נושאים. סרדל אף ביקש להתנצל על דברים שאמר כלפי חוקרי מח'ש.

"בנסיבות אלו, ולאחר שהודיע על פרישתו, סברנו כי האינטרס הציבורי הושג ומשכך הוחלט שלא להגיש נגדו כתב אישום. התנהלותו של סרדל ומעשיו האסורים מתועדים בעדויות ובראיות רבות שנאספו, באופן השומט את הקרקע מתחת לטענותיו, והעניינים עוד יובררו בבית המשפט".

תגובות:
0# משטרת לואי דה פינס - 09/04/2019 20:23:00
כל הכבוד למח"ש!!!
הוסף תגובה
Comments icon
אחד מהפרטים שהוזנו אינם נכונים. אנא הזן מחדש התגובה נשלחה לצוות האתר בהצלחה.
שלח send comment
שירותים מקצועיים
פרוגינטר - אחסון אתרי אינטרנט
מהירות | הגנה | גיבוי | תמיכה

חברת סומך אבטחה
חקירות | מודיעין | איתורים | שירותים מיוחדים לעורכי דין

פסגה שירותי רווחה
שירותים מיוחדים לעורכי דין, טיפול בעברייני מין, כתיבת תוכניות שיקום, אבחון מסוכנות

מרכז התחלה חדשה
שיקום אסירים | טיפול בעברייני מין | גמילה מסמים | טיפול קבוצתי ופרטני

רונן הלל ניהול מוניטין
מחיקת כתבות מגוגל ודחיקת אזכורים שליליים

עו"ד רן שחם
פלילי | חקירות | מעצרים | פשיעה חמורה | סמים | אלימות
עו"ד מירי פרידמן
פלילי | עבירות כלכליות | הלבנת הון | צווארון לבן
עו"ד יאיר מושיוב
משפט פלילי | מעצרים | צבאי | תעבורה
עו"ד אמיר מסארווה
פלילי | תעבורה | מעצרים | ערעורים | עתירות מנהליות
שוורץ - נרקיס - משרד עו"ד
משפט פלילי ומשמעתי | קניין רוחני | משפט אזרחי מסחרי | דיני עבודה
דניאל חקלאי - משרד עו"ד
צווארון לבן | משפט פלילי | ועדות חקירה | דין משמעתי
עו"ד ליאור שטלצר
פלילי | צבאי | מנהלי | תעבורה
קטגוריה 2