פלילי | צווארון לבן | מחש | תעבורה | מעצרים וחקירות
0506270283 מידע מורחב
משפט פלילי | נוער | משפחה | צווי הגנה וחירום 24/7
0525588944 מידע מורחב
פלילי | צבאי | מעצרים וחקירות
0505275828 מידע מורחב
פלילי | פשיעה חמורה | סמים | מעצרים | צבאי
0502585250 מידע מורחב

שירותים מקצועיים לעורכי דין

מרכז התחלה חדשה
שירותים מקצועיים | אסירים | עבירות מין
ניר קידר – צלם מקצועי לעורכי דין
שירותים מקצועיים | צילום עורכי דין
פרוגינטר – אחסון אתרי אינטרנט
מהירות | הגנה | גיבוי | תמיכה | שירותים מקצועיים

ארדן הודיע לאלשיך רשמית: כהונתך הסתיימה

אחר הצהריים יציג ארדן במסיבת עיתונאים את מועמדיו לתפקיד המפכ"ל הבא. אלשיך: "משטרת ישראל עומדת בחזית ההגנה על דמותה ויושרתה של המדינה. משימות אלה עמדו והועמדו למבחן"
שיתוף ב email
שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

ארדן ואלשיך. נגמר אחרי 3 שנים (צילום: פלאש 90)

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן נפגש בצהריים עם מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך והודיע לו כי החליט שכהונתו כמפכ"ל לא תוארך לתקופת כהונה נוספת והיא תסתיים "כמתוכנן" לאחר שלוש שנים, בחודש דצמבר, במועד אותו קבעה הממשלה בעת מינויו . 

מסיבת עיתונאים הבהולה שכינס ארדן אחר הצהריים בקומה ה-32 של בניין צ'מפיון מוטורס בבני ברק, מלמדת על דרכו להודיע על החלטות חשובות בנושאים הרגישים ביותר. בנושא מינוי מפכ"ל, ארדן כבר חווה פיאסקו דרמטי שהוא סוחב איתו כבר שלוש שנים, עם נסיון מינוי גל הירש, אבל מאז גם הבין כי המינוי של סגן ראש השב"כ לשעבר אינו עומד בציפיות של הבוס הגדול נתניהו ושאר שרי הממשלה וחברי הכנסת המצויים בחקירות משטרה. לפיכך, נראה כי הוא פועל לרצות את המחנה הפוליטי, לאחר שהזעם של ראש הממשלה ועושי דברו על התנהלות המפכ"ל יצר כאוס פוליטי שהתרחב להתקפה נגד כל מערכת אכיפת החוק – משטרה, פרקליטות ובית משפט העליון.

הפעם, בניגוד לדרך ההכרזה על על גל הירש בהודעה לתקשורת ללא יידוע הגורמים המוסמכים ובראשם היועמ"ש, ארדן מנסה לעשות זאת בדרך מסודרת יותר ועשרות עיתונאים התכנסו לבחון זאת. במהלך מסיבת העיתונאים הודיע ארדן רשמית על שלושת המועמדים לתפקיד המפכ"ל הבא, ששמותיהם יוגשו לוועדת גולדברג למינוי בכירים (לאחר שתאוייש בעקבות התפטרות כמה מחבריה עקב ניגודי עניינים וקירבה לראש הממשלה).

"המועמדים אותם בחרתי להגיש לוועדת גולדברג הם מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, מפקד מחוז תל אביב ניצב דוד ביתן, ומנכ"ל המשרד לביטחון הפנים ולשעבר מפקד מחוז תל אביב, ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי", אמר ארדן. פרטים נוספים ממסיבת העיתונאים יובאו בידיעה נפרדת. 

בהודעה שמסר דובר ארדן מוקדם יותר, נכתב כי "השר הודה לאלשיך על שירותו רב השנים ועתיר ההישגים למען ביטחון המדינה ואזרחיה, וציין כי במהלך כהונתו משטרת ישראל התעצמה ועברה שינויים ותהליכים חשובים, ששיפרו את תפקודה ואת יכולותיה".

השבוע, בסיור שערך אלשיך בערב ראש השנה בשוק מחנה יהודה בירושלים, הוא אמר לעיתונאים: "אמרתי כמה פעמים: אני שליח כל עוד שולחים אותי. ישלחו אותי לעוד שנה, אהיה שליח. לא ישלחו, אצא לשליחות חדשה". כוונת ארדן שלא להאריך את מינויו היתה ידועה מזה זמן רב, ואזרחים שהיו בשוק בזמן סיור אלשיך השבוע, וחלקם ניגשו אליו, הגיבו ספונטנית לכך: "בושה וחרפה איך שזרקו אותו", אמר אחד מהם, "זה בגלל שהוא אדם ישר". "אני לא יודעת למה לא נותנים לו להמשיך", אמרה אשה נוספת ואחר עונה לה: "בגלל שהוא עושה בעיות לנתניהו, ביבי לא אוהב אותו".

רשמית, נתניהו מנוע לכאורה בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה, ממעורבות בהחלטה על הארכת או אי-הארכת כהונתו של אלשיך ובחירת המפכ"ל הבא – אבל לארדן שהוא איש פוליטי, לקראת בחירות ממשמשות, שיקולים משלו.

אלשיך השבוע בשוק מחנה יהודה. "זרקו אותו כי עשה בעיות לביבי"

דוברות המשטרה מסרה כי "אלשיך הודה לשר על בחירתו למפכ"ל לפני שלוש שנים ועל הזכות שנפלה בחלקו לפקד ולהוביל 31 אלף שוטרים שאחראים על הביטחון האישי של אזרחי ישראל. המפכ"ל יסיים את כהונתו אחרי 38 שנות שירות בארגוני הביטחון. המפכ"ל מאחל הצלחה למי שייבחר ויעמוד לרשותו לסייע ככל שיידרש לכך".

אלשיך הוסיף – יתכן ברמז לסיבות שעמדו בסיום כהונתו – כי "משטרת ישראל עומדת בחזית ההגנה על דמותה, צלמה, ביטחונה ויושרתה של המדינה.  משימות אלה הם צו מצפונה של משטרת ישראל.  הן עמדו והועמדו למבחן ואני משוכנע שמשטרת ישראל תמשיך לעמוד על המשמר על עצמאותה של המדינה, חוסנה החברתי ואיכות חיי תושביה".

"החלטה שמדיפה ריח פוליטי מושחת"

התגובות לסיום כהונת אלשיך מתחילות לזרום. יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי אמר כי "ענן כבד רובץ על החלטת השר ארדן שלא להאריך את כהונת המפכ"ל. בזמן שמשטרת ישראל עושה את מלאכתה ונלחמת בחשדות לשחיתות שלטונית של ראש הממשלה וסביבתו – שרי הליכוד מנהלים מלחמה נגד שלטון החוק והדמוקרטיה. לנתניהו ולכל שרי הליכוד שהקריירה הפוליטית שלהם תלויה בנתניהו, אסור היה להחליט בעניין עתיד המפכ"ל. להחלטה שלהם יש מטרה אחת – להלך אימים על שלטון החוק".

ניצב בדימוס ח"כ מיקי לוי, חבר סיעת יש עתיד אמר כי "ההחלטה על סיום כהונת אלשיך נודפת ריח פוליטי מושחת עז. אין בינה ובין טובת הציבור דבר.  אנחנו חוזים במהלך נוסף של ניפוץ הממלכתיות לרסיסים והעדפת הפוליטיקה הקטנה והמכוערת. יש בי צער גדול על ההחלטה שלא להאריך את כהונת המפכ"ל שלקח ארגון במשבר והצעיד אותו לדרך חדשה במקצועיות ומנהיגות. כל מי שמצוי בפרטים, יודע שאלשיך הוציא לפועל שורה של רפורמות חשובות במשטרה, אשר לא ניתן להשלימן בשלוש שנים". לוי אמר כי עם חזרת הכנסת מהפגרה, יקדם יחד עם ח"כ אלעזר שטרן הצעת חוק לקביעת אורך כהונת המפכ"ל, הרמטכ"ל ונציב שב"ס לארבע שנים. "המצב שבו ראשי הארגונים החשובים הללו כפופים לגחמותיהם הלא ענייניות של פוליטיקאים כדי להשלים את עבודתם, אינו יכול להימשך", אמר לוי. 

השארת תגובה

Comments icon
נבנה על ידי אנגורה מדיה
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן