מבזקים+
צווארון לבן
פלילי | צבאי | מעצרים וחקירות
0505275828 מידע מורחב
פלילי | כלכלי | תעבורה | אסירים
0505645022 מידע מורחב
פלילי | צווארון לבן | תעבורה
0505073551 מידע מורחב
משפט פלילי | נוער | משפחה | צווי הגנה וחירום 24/7
0525588944 מידע מורחב
פלילי | כלכלי | אזרחי | עסקים ונדלן | אסירים
0528488515 מידע מורחב
כלכלי | מיסים | הלבנת הון
0506245512 מידע מורחב
מיסים - פלילי ואזרחי | פשיטות רגל
0522614884 מידע מורחב
פלילי | כלכלי | בינלאומי
0547577333 מידע מורחב
פלילי | כלכלי | צבאי | אסירים
0523307111 מידע מורחב

שירותים מקצועיים לעורכי דין

ניר קידר – צלם מקצועי לעורכי דין
שירותים מקצועיים | צילום עורכי דין
מרכז התחלה חדשה
שירותים מקצועיים | אסירים | עבירות מין
פרוגינטר – אחסון אתרי אינטרנט
מהירות | הגנה | גיבוי | תמיכה | שירותים מקצועיים

המשטרה: ארגון פשיעה שי סיבוני

לחשודים שנעצרו עם פתיחת המונדיאל בחשד לניהול אתרי הימורים בספורט בהיקף 120 מיליון שקל נוסף סעיף של ניהול ארגון פשיעה, ולפי החשד ראש הארגון הוא שי סיבוני, כדורגלן הפועל חיפה לשעבר ובנו של העבריין החיפאי המנוח אברהם סיבוני
שיתוף ב email
שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

שי סיבוני

חקירת ניהול ההימורים בספורט של להב 433 השתדרגה לחקירת ארגון פשיעה.

עם תחילת המונדיאל בשבוע שעבר נעצרו על ידי כוח המשימה למאבק בהימורים באינטרנט של יאל"כ כ-15 חשודים בחשד לארגון וניהול הימורים ועבירות הלבנת הון. אתמול (27 יוני), בדיון השני להארכת מעצרם של החשודים, נוסף לעבירות המיוחסות להם סעיף של "חברות בארגון פשיעה". מי שחשוד בניהול הארגון הוא שי סיבוני (35), כדורגלן לשעבר בהפועל חיפה שפיתח בשנים האחרונות קריירה של עבריין. עוד עצורים, אשתו של שי, נועה פאולה סיבוני (29) וכן מי שמוגדרים כסוכנים בארגון.

לפי המשטרה, המבנה הארגוני, חלוקת התפקידים, ההיררכיה המסודרת והיקף העבירות, בשווי לכאורה של 122 מיליון שקל, התבהרו תוך כדי החקירה וגרמו להוספת סעיף "ארגון פשיעה". זאת בעצה אחת עם המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה המלווה את החקירה. בשלב זה לא בטוח שעבירות "ארגון פשיעה" אכן יקרמו עור וגידים בכתב האישום המתהווה, אך הוספתן כעת מאפשרת לצוות החקירה לקבל ימי מעצר נוספים. עיקר העבירות שהוגדרו בשלב זה הן מהתחום הכלכלי המובהק (הלבנת הון, עבירות מס) אך המעורבים צפויים להיחקר גם בעבירות סחיטה באיומים של חייבים. החקירה מנוהלת בשיתוף יחידת יהלום ובמסגרתה נתפסו מספר רכבי יוקרה, תכשיטים וכסף.

נועה סיבוני

לפי החשד, מדובר באתר הימורים "ישראלי" שהוקם על ידי סיבוני ומספר אתרים נוספים אשר שימשו את הקבוצה. בתקופה זו של המונדיאל שאליה תוזמן המעצר, פעילות ההימורים היתה אמורה להיות בשיא. הארגון בנוי מרשת סוכנים ארצית, שכל אחד אחראי על אזור מוגדר, ומתחתם סוכני משנה וקבוצות מהמרים שקיבלו קוד וסיסמת גישה לאתר.

המשטרה החדירה לארגון סוכנים סמויים בתפקיד סוכני משנה ואלו הפלילו לכאורה את הבכירים. החקירה הסמויה ארכה מספר חודשים. התקשורת בין הסוכנים והמהמרים וההתחשבנות הכספית התבצעה בין היתר באפליקציית טלגרם, שהתקשורת בה מוצפנת, אך הסוכנים הסמויים נטלו בה חלק בזמן אמת, לטענת המשטרה. בימים האחרונים נערכו עימותים בין הסמויים לבין החשודים, שחלקם הגדול שומר על זכות השתיקה.

שי סיבוני במדי הפועל חיפה

הקריירה של סיבוני

סיבוני הוא בנו של אברהם סיבוני המנוח, אחד העבריינים הדומיננטיים ביותר בעבר בחיפה, שהיה גם אסיר בעייתי ביותר מבחינת שירות בתי הסוהר, ונרצח על ידי גורמים המזוהים עם האחים קקון (פרשת כנפיים שבורות). בנו שי חבר בשנים האחרונות לעבריין איציק בר מוחא הנחשב לאויבם המר של האחים קקון. בצעירותו היה שי סיבוני כדורגלן מבטיח בהפועל חיפה, ולפני מספר שנים עוד שיחק בליגה א' במדי מכבי קרית אתא, אולם הוא העדיף קריירה בתחום הפשע על פני זו שציפתה לו בכדורגל ובעולם הנורמטיבי.

שי סיבוני נשפט רק בינואר השנה ל-14 חודשי מאסר, וטרם התחיל לרצות את עונשו, על ארגון וניהול הימורים בתיק קודם, בו הוא ארגן קבוצות מהמרים מישראל לאתרים הבינלאומיים ויקטור צ'נדלר וסטן ג'יימס.

בשנת 2014 הוא נעצר בחשד לניהול הימורים וסחיטה עם חשיפת רשת ישראלית שפעלה באתרים הבינלאומים. בסוף שנת 2016 הוא הודה בהסדר טיעון אך גזר הדין נדחה לינואר 2018, כדי לאפשר לו לשלם חצי מיליון שקל למס הכנסה, בנוסף לחילוט סכום דומה. גם אחרי מתן גזר הדין הוא קיבל דחייה של מועד כניסתו לכלא עד ל-1 באוגוסט הקרוב. אגב, הנאשם האחר שהורשע איתו בתיק ויקטור צ'נדלר וחתם על הסדר זהה, שי בכור, עזב את הארץ ולא התייצב לטיעונים לעונש בדצמבר האחרון.

במהלך הטיעונים לעונש בתיק העיקרי אמרה תובעת המחלקה הכלכלית בפרקליטות, כי היקף פעילות ההימורים שניהל סיבוני היה מיליוני שקלים, אך קיים קושי ראייתי בהוכחת ההיקף המדויק, ולכן העונש המקל. טיעון נוסף היה כי סעיף ההרשעה בהלבנת הון הוא יישום חדש של החוק (במסגרת סעיף 3ב' – אי מסירת דיווח) לפיו העמדת כספים למהמרים וקבלת כספים מהם מהווה מתן שירותי מטבע המחוייב בדיווח. כמו כן ציינה התביעה, כי העבירות בוצעו באתרי אינטרנט שנחשבים חוקיים בחו"ל, וסיבוני היה סוכן שלהם ולא בעלים. החקירה החדשה מהווה, במובן זה, עליית מדרגה.  

הפעילות היתה אמורה להיות בשיאה. מונדיאל בערוץ כאן 11

בחודש ינואר, סיבוני אמר לשופטת מיכל ברק נבו בבית המשפט המחוזי מרכז: "אני מצטער על העבירות שעשיתי, לקחתי אחריות, כיום אני עובד בעסק למכירת רכבים". אחרי קבלת גזר הדין, ולאור דחיית כניסתו למאסר שנומקה בסיבות משפחתיות, סיבוני ביקש לצאת מהארץ לנסיעת עסקים. פרקליטו, עו"ד מיכאל כרמל, הסביר כי הוא "מנסה לפתח עסק של ייבוא מכוניות וקבע בלונדון פגישות עם דילר של רכבי לנד רובר שהוא רוצה לייבא. מדובר בהזדמנות עסקית טובה". השופטת דחתה את הבקשה.

עוד בסמוך לאותה תקופה, לפני כחצי שנה, נקשר שמו של סיבוני לסכסוכים עסקיים אלימים. בחודש נובמבר, בתוך מספר ימים הותקפו ביריות שני עסקים בבעלותו: עסק מכוניות בנשר וחנות תכשיטים ברחוב אח"י אילת בקרית חיים. אחרי הירי בנשר נעצר כחשוד ושוחרר מוחמד אבו כליב (18) מחיפה. עו"ד כרמל מסר אז כי סיבוני הוא אדם שחזר למוטב, "תיקן את דרכיו, פתח עסקים נורמטיביים ואינו יודע מי רוצה להציק לו".

אתמול (27.6) הוארך מעצרו של סיבוני בבית משפט השלום בראשון לציון עד ה-2 ביולי. עו"ד כרמל אמר בבית המשפט: "מרשי מכחיש מכל וכל את העבירות המיוחסות לו ויוצא חוצץ גם כנגד התנהגות היחידה החוקרת כלפי רעייתו. לצורך ביקורת שיפוטית, אנחנו נסכים להארכת מעצרו עד יום שני".

בעניין מעצרה של האשה נועה פאולה סיבוני, עו"ד כרמל אמר: "אנחנו בהארכת מעצר שלישית. מדובר באישה צעירה נטולת עבר פלילי. דורשים ממנה שתפתח על בעלה, מנסים לשבור אותה, היא אם לפעוטות". נועה-פאולה שומרת על זכות השתיקה. בין היתר, היא חשודה כחברה בארגון הפשיעה. השופט גיא אבנון אמר: "עיינתי בחומרי החקירה ומצאתי כי החשד התעצם ונראה כי מדובר במי שנמצאת במיקום בכיר למדי בהיררכיה העבריינית ומעורבת עד ראשה בעבירות המיוחסות לה ולבעלה. עוצמתן של עילות המעצר בעניינה הינן משמעותיות, הן בפן של מסוכנות כלכלית, ובעיקר בפן של חשש משיבוש הליכי חקירה".

 עו"ד כרמל עו"ד סננס עו"ד חצרוני

מעצרם של יתר החשודים הוארך עד 2 ביולי

כל החשודים האחרים מוגדרים כסוכנים, חברי ארגון פשיעה לכאורה, שאחראים על ניהול כספי ההימורים באיזורם.

מייק רון סויסה מאשדוד. סנגורו, עו"ד נס בן נתן: "הוא הימר באתר וזה הקשר היחיד שלו לפרשה".

שלמה פאר מקרית ביאליק. סנגורו, עו"ד תמיר סננס ממשרד נוי-סננס-שפרלינג-חצרוני: "מדובר באדם בן 54 ללא עבר פלילי".

עו"ד בן נתן עו"ד ברדוגו עו"ד מרגולוב

הראל אזולאי (23) ממזכרת בתיה. הסנגור, עו"ד שחר חצרוני אמר בבית המשפט: "מדובר בילד, ללא עבר, זוטר בפרשה. המשטרה תפסה אצלו 15 אלף שקל".

אלכסנדר טפר מרמת גן וקובי סבהט מאשקלון – שניהם מיוצגים על ידי עו"ד אסף ברדוגו.

מאיר עמר – מיוצג על ידי עו"ד ליאור שביט.

יצחק אלחנתי מבת ים. הסנגור עו"ד איתי בן נון: "מדובר באדם שחי בדירת שני חדרים, לא יתכן שהוא אחד המנהלים. ללא  עבר פלילי".

יוסי סרור (43) מרמת אפעל – חשוד נוסף שנעצר אתמול. המשטרה הגיעה להסכמה עם סנגורו עו"ד ירון גולדמן כי מעצרו יוארך ב-36 שעות ולאחר מכן ישתחרר ממעצר. סרור נעצר גם בחודש ינואר, כחשוד בתיק ארגון הפשיעה של יניב בן דוד, אז יוחסו לו הוצאה וקיזוז חשבוניות פיקטיביות של חברות קש, אך לא הוגש נגדו כתב אישום. חשודים נוספים שוחררו למעצר בית.

בתחילת השבוע נעצר לחקירה איש מחשבים שנתן שירותי תחזוקה לאתרי ההימורים. החשוד המיוצג על ידי עו"ד קובי מרגולוב, הוא תושב ארעי הנשוי לישראלית, טען כי הוא עובד מהבית, איש נורמטיבי והתקשורת שלו עם המעורבים האחרים מצומצמת. הוא שוחרר למעצר בית מהתחנה.

עדכון 2.7

מעצרם של שי ונועה סיבוני הוארך עד 5.7.

השארת תגובה

Comments icon
נבנה על ידי אנגורה מדיה
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן