סוכן ביטוח זוכה מתקיפת הלקוחה הפוטנציאלית

התביעה טענה כי הגיע לדירת האישה כדי לשווק לה פוליסה, אך בעקבות ויכוח האישה סילקה אותו והוא בתגובה נתן לה אגרוף. בבית המשפט הודתה המתלוננת שהפעילה כוח פיזי לפניו
שיתוף ב email
שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

מסכנות המקצוע של סוכן ביטוח? (אילוסטרציה: FREEPIK)

שופט בית משפט השלום בבאר שבע, יואב עטר, הורה (שלישי, 24.4) על זיכויו של תושב הדרום, אשר הואשם ב"תקיפה הגורמת חבלה של ממש" של תושבת העיר בביתה.

הנאשם, עצמאי שעובד בתחום הפרסום והביטוח, הגיע לביתה של האישה לפגישה שנקבעה מראש, על מנת לנסות ולמכור לה פוליסת ביטוח. לפי כתב האישום נגדו, במהלך הפגישה התעורר ויכוח בין הנאשם לבין האישה, והיא דרשה ממנו לעזוב את דירתה. התביעה טענה כי לפני שיצא מהדירה הוא חבט באגרופו בפניה של האישה – חבטה שגרמה למשקפיה ליפול, לחתך מתחת לעין השמאלית ול"פנס" סביב העין. לפי כתב האישום, האישה החלה לצעוק בשלב זה לעזרה, ואילו הנאשם שנכנס בחזרה לדירה כדי לקחת את תיקו, דחף את האישה, הפיל אותה על הרצפה ונמלט מהמקום.

הנאשם שיוצג על ידי עו"ד דניאל דרוביצקי טען מנגד, הן בחקירתו והן בבית המשפט, כי המתלוננת חיכתה לפגישה עם מסמכים של חברת ביטוח אחרת. לטענתו, הסביר לה ביחס לשובר תשלום שהראתה לו, כי עליה לשלם, אחרת היא תסתבך. לדבריו, היו אלה מסמכים שאינם קשורים לעבודתו, אולם ענה לשאלותיה מתוך רצון לסייע לה. הנאשם הוסיף וטען כי המתלוננת כעסה על תשובותיו והחלה לתקוף אותו. "באותו רגע היא קפצה עליי עם הציפורניים, תפסה את החולצה וניסתה לקרוע אותה מעליי והתחילה לצעוק שמרביצים לה", סיפר הנאשם לחוקריו ובבית המשפט, והוסיף כי לאחר מכן יצא לצאת מהדירה במהירות, אך אחרי שיצא נזכר כי שכח את התיק ושב על עקבותיו. לטענתו, כאשר יצא שוב מהדירה הזיז את המתלוננת וברח. 

עו"ד דניאל דרוביצקי

השופט עטר תיאר בהכרעת הדין בהרחבה את גרסאות הצדדים, וקבע כי יש בעיות גרסתו של הנאשם מאחר שהיא גרסה "מתפתחת" שאינה מסבירה את החבלות שנגרמו למתלוננת. עם זאת ציין השופט, כי המתלוננת אישרה בעדותה בבית המשפט, כי היתה הראשונה אשר הפעילה כוח פיזי כנגד הנאשם, כאשר אחזה בו וניסתה להוליכו החוצה מדירתה.

השופט הוסיף וציין כי הנאשם הותיר בעדותו בבית המשפט רושם אמין. כן צוין בהכרעת הדין, כי למרות שהנאשם לא ידע להסביר את החבלות שנגרמו למתלוננת, יתכן כי אלה נגרמו בשל תנועה כלשהי שביצע בעת שנכנס לתוך הבית ויצא ממנו במהרה.

בסיכום, כאמור, השופט קבע כי התביעה לא הצליחה להוכיח את אשמתו של הנאשם ולפיכך החליט על זיכויו מחמת הספק.

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט