זאב רווח, לתפארת מדינת ישראל

נכתב על ידי עו"ד נוגה ויזל ב 09/04/2018 11:36:53.

עו"ד נוגה ויזל נגד הניסיונות ליצור אווירה של דה-לגיטימציה סביב הבחירה בשחקן להדליק משואה ביום העצמאות

זאב רווח (צילום: יח"צ)

זאב רווח הוא שחקן, מפיק, תסריטאי, קומיקאי ובמאי קולנוע מוערך.

הוא זכה בשלושה פרסי אופיר - שניים כשחקן הראשי הטוב ביותר ואחד על מפעל חיים.

הוא שיחק, עד היום, ביותר  מ-40 סרטי קולנוע (שאת חלקם הפיק וביים).

אף ששיחק בתפקידים ראשיים בסרטים ובהצגות מסוגות רבות, ובולט במיוחד בסוגה הקולנועית המכונה "סרטי בורקס".

במשך עשרות שנים הוא מעלה חיוך על שפתי מאות אלפי הצופים בו - אם בתיאטרון, אם בטלוויזיה ואם בקולנוע. חותמו האמנותי טבוע בחיי התרבות של מדינת ישראל לדורותיה. הוא אחד האמנים המזוהים ביותר עם מהות הישראליות, הווייתה וההווי שלה.

עם הכרזת שרת החינוך והתרבות מירי רגב על בחירה ברווח להדליק משואה ביום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, החלו להישמע כצפוי צקצוקיהן של צדקניות אשר דורשות לא לאשר לו להימנות עם המדליקים, בגלל שנחשד בשעתו בהטרדה מינית. 

לפני 12 שנה הוגשו נגד רווח שתי תלונות למשטרה, בטענה שהטריד מינית וביצע מעשים מגונים בשתי שחקניות ששיחקו לצדו. בשורה התחתונה, התיק נגדו נסגר מחוסר ראיות. אם חייהם של מי שתיקים נפתחו נגדם בקול תרועה רמה ונסגרו בקול ענות חלושה ייהרסו, ועימם גם חיי משפחותיהם, אנחנו נחיה בחברה שבה אנשים חפים מפשע ימשיכו להירדף ולהיות מוחרמים, מנודים ומוקצים עד סוף ימיהם, מוכתמים לעד בקלון שלא הוכח, נרדפים לנצח על ידי רוחות ושדים של סיוטים.

תיק סגור הוא תיק סגור.

עו"ד נוגה ויזל

גם אם רווח חצה את הרף המוסרי ועשה מעשים שלא היו צריכים להיעשות; גם אם שגה בפירושו את נוכחותן של נשים במחיצתו כהיתר לגעת בהן אף שלא קיבל היתר ואף לא נרמז שזה אכן רצונן - מכאן ועד להחרמתו ישנו מרחק גדול מאוד.

גם אם מקובלת ההנחה, כי מן הראוי כי האיש יישפט על פי מעשיו - החקירה הזו הסתיימה בלא כלום. חשוב שרווח יבין שיש מעשים שלא ייעשו וגם עובדת היותו אמן מפורסם ומוערך (ואולי דווקא וביתר שאת משום היותו כזה לא מניחה לו שום הנחה) אינה מהווה נסיבה מקלה ואין בה כדי לזכות אותו בזכות יתר, בה במידה אין סיבה להחמיר עמו מעבר להליך שבו הוא עבר.

אי ההלימה בין הישגיו המוכחים של האמן לבין הרחקת הלכת המקופלת במחאה של קומץ נשים הולך ומתרחב אשר ביום בו נודע על הבחירה בו להיות אחד ממדליקי המשואות ביום העצמאות ה-70  למדינה - אולי בניסיון נואש, פאתטי, לעורר הד מקולן שגווע, אולי כדי לגייס חמלה מאוחרת ואולי כדי וליצור אווירה של דה- לגיטימציה של הבחירה בו - היא מעשה מקומם ומכעיס. זאב רווח ראוי להדליק משואה בזכות ובחסד (החסד האלוהי של כשרונו) ללא רעש הרקע הזה.

תגובתו של רווח לבחירה בו ממצה את ההצדקה לכך: "אל"ף, זה כבוד גדול. בי"ת, זה הכרה ב-50 שנות עבודה בלשמח אנשים. גימ"ל, אני מודה לאלוהים שזיכני ברגע המכובד והיפה הזה. אני מאחל לעצמי שימשיכו הכוחות שלי לשמח את העם הנפלא הזה".

תעלה המשואה.

הוסף תגובה
Comments icon
אחד מהפרטים שהוזנו אינם נכונים. אנא הזן מחדש התגובה נשלחה לצוות האתר בהצלחה.
שלח send comment
שירותים מקצועיים
פרוגינטר - אחסון אתרי אינטרנט
מהירות | הגנה | גיבוי | תמיכה

חברת סומך אבטחה
חקירות | מודיעין | איתורים | שירותים מיוחדים לעורכי דין

פסגה שירותי רווחה
שירותים מיוחדים לעורכי דין, טיפול בעברייני מין, כתיבת תוכניות שיקום, אבחון מסוכנות

מרכז התחלה חדשה
שיקום אסירים | טיפול בעברייני מין | גמילה מסמים | טיפול קבוצתי ופרטני

רונן הלל ניהול מוניטין
מחיקת כתבות מגוגל ודחיקת אזכורים שליליים

קטגוריה 2