עו"ד שילה ענבר
פלילי | כלכלי | מיסים | הלבנת הון | ייעוץ לעורכי דין
עו"ד אמיר ברכה
שירות מיוחד לעורכי דין - סייבר ופשיעה כלכלית | ליווי בחקירות ומעצרים
עו"ד לוסי מאיר
גירושין | צוואות | ירושות | אפוטרופוסות
ד"ר גיל עשת - עו"ד
משפט פלילי | פשיעה כלכלית | ניירות ערך | עבירות מס
עו"ד דוד פאל
פלילי | פשע חמור | פשיעה כלכלית | הסגרה - ישראל אירופה
עו"ד (רו"ח) יואב ציוני
עבירות מס, הלבנת הון, שומות וערעורי מס

מדינת ישראל נגד ארגון הפשע של הבלוגרים

נכתב על ידי ​זיו קריסטל ב 01/03/2017 11:04:47.

בין המתלוננים: שופט בית המשפט העליון יצחק עמית והשופט שמאי בקר, עורכי הדין שחר שוורץ ואיתן ארז (מתיק ענבל אור) אשר הוגדרו כעברייני מין ופורעי חוק באתרי אינטרנט שהפעילו לכאורה אקטיביסטים ישראלים מוכרים למשטרה במקלטי רשת ברחבי העולם * בית משפט בתל אביב: "המסוכנות ברף הגבוה ביותר"

laybel motty maatzar330
מוטי לייבל בהארכת מעצרו (צילום: פוסטה)

מה שהתחיל כקמפיין נגד משרד הרווחה ופקידות סעד בכירות, התרחב לפי החשד למסע שיטתי ומאורגן של הכפשות, נאצות, איומים והטרדות מיניות נגד גורמים בכירים בכלל מערכות האכיפה והמשפט: שופטים, פרקליטים, עורכי דין, קציני משטרה ועובדים סוציאליים.

חוקרי הסייבר במפלג ההונאה במשטרת תל אביב עצרו עשרה חשודים במעורבות בניהול קמפיין רשת חסר מעצורים של פרסומי "שיימינג" באתרים אנונימיים, הכרוכים בעבירות פליליות של פגיעה בפרטיות, סחיטה באיומים, התנכלות והטרדה מינית, עבירות מחשב, זיוף והתחזות, פרסום פרטי קטינים ועוד. נגד האחראים לכאורה לפרסומים, הוגש מספר אסטרונומי של תלונות ונפתחו 300 תיקים.

העצורים הם לורי שם טוב, בלוגרית מוכרת מתחום המחאה נגד רשויות המשפט והרווחה (אשר בית משפט עליון דחה את בקשתה לאיסור פרסום שמה), וכן בלוגר נוסף ו"מנהיג המחאה" - מוטי לייבל, ואף עורך דין פלילי מוכר שהינו שותפם של השניים, לדברי המשטרה, בכתיבת והפצת הפרסומים המבזים. לפי החשד, לייבל בצוותא עם עורך הדין שבמקור סייע לו בפעילות של ארגונים למען אבות גרושים, הם הדומיננטיים בפרסומים הכוללים לכאורה פגיעה בפרטיות ועבירות פליליות נוספות. על שמו של עורך הדין הוטל איסור פרסום. 7 פעילים נוספים בקבוצה נעצרו, מהם ארבעה היום (1.3).

shemtov lori 
 לורי שם טוב

מה שנראה כקמפיין חברתי לגיטימי בתחילה, איבד כיוון. לייבל ושם טוב נהגו להציג את עצמם כעיתונאים-אקטיביסטים אשר יצאו למאבק בפקידי הסעד ובבתי המשפט האחראים להוצאת ילדים מבתיהם, והפרדתם מהוריהם. 

בפועל, ממאות התלונות שהוגשו, עולה כי האתרים שמנהלים לפי החשד השניים יחד עם עורך הדין, מהווים כר נרחב להפצת דיבה, דברי בלע והסתה, נגד שופטים, עורכי דין ועובדים סוציאליים, ותוך התייחסות הכוללת ביזוי מיני בטקסט ובתמונות פוטושופ; הכל בכסות של סיקור מערכת המשפט.

את חברי הקבוצה משמשים במהלך הזמן בלוגים רבים, שחלקם הוסרו בעקבות פניות לגוגל, פייסבוק ופלטפורמות אינטרנט נוספות. אתר פעיל המקושר לקבוצה מחליף שרתים לעתים תכופות - מאוסטרליה לפנמה, וכעת באיסלנד. חוקרי הסייבר עמלים על ביסוס הקשר הראייתי בין החשודים לרוכשי הדומיין והאתר.

shofet amit itzhak
אחד המתלוננים. שופט העליון יצחק עמית

חיסול חשבונות

הנהלת בתי המשפט הגישה תלונות בשם שופטים רבים נגד האתרים והחשודים בשליטה בהם. לפוסטה נודע כי אחד המתלוננים הוא שופט בית המשפט העליון יצחק עמית, עליו נכתב כי הוא "עומד בשורה הראשונה של צוררי ישראל" ו"מכשיר חטיפת ילדות למוסדות נעולים כדי לספק פרנסה לחונטה". בתמונה נלווית לטקסט, "הוצמדו" לשופט ביריות. בשבוע האחרון נכתב באתר גם על אחת משופטות בית משפט העליון כי מדובר  ב"פמינאצית-על, אחת השופטות האכזריות והזנותיות הקיימת במדינת ישראל".

מעדויות שנמסרו למשטרה עולה בנוסף, כי האתר מנוצל לכאורה ועל פי החשד כפלטפורמה לשיגור מתקפות בתשלום, "חיסול חשבונות" על רקע אישי, לפי הזמנה, בין צדדים למשפט - ולעתים אף בין עורכי דין יריבים. האתר מתיימר לנתח פסקי דין לצד "ניתוח" חייהם האינטימיים של שופטים ועורכי דין בהוספת שמות גנאי כ"פדופילים" והאשמתם בביצוע עבירות פליליות.

בין המתלוננים נגד הבלוגרים - עו"ד איתן ארז, מפרק החברות וכונס הנכסים של ענבל אור, ובעלי תפקידים בכירים בלשכת עורכי הדין, אשר התלוננו על איומים, ביזוי אישי, פרסום מידע כוזב ותיאורים העולים עד הטרדה מינית.

על עורכת דין ידועה בתיקים מתוקשרים, נכתבה לאחרונה באתר ה"שיימינג" של החשודים, "כתבה" עם ביטויים מיניים חמורים ואף כמה ממקורביה זכו למטר השמצות וגידופים. כיוון שהאתר בו נעשה הפרסום מאוחסן באוסטרליה ובמדינות אחרות, הפנייה להורדתו התבצעה באמצעות בקשת צו אינטרפול. עורכת הדין הבכירה אמרה כי "מעצרם של הגורמים המעורבים על ידי יחידת הסייבר חיזק מאוד את אמוננו במערכת". 

od erez eitan      
התלונן. עו"ד איתן ארז      

עו"ד ארז הגיש מספר תלונות למשטרה בגין איומים שקיבל לדבריו משם טוב, לאחר שהגיש נגדה תביעת דיבה בגין פרסום "כתבה" עליו בחודש אוגוסט האחרון. הבלוגרית, בסגנון ירוד ומשתלח, טענה ללא ביסוס כי ארז הרוויח מיליוני שקלים מקופת הפירוק בתיקי ענבל אור, בעוד שעד היום קיבל מתיקים אלה לדבריו עשרות אלפי שקלים. כמה שעות לאחר שהגיש את התביעה, התחיל לקבל משעות הלילה איומים לכתובת האימייל של משרדו, מכתובות אימייל אנונימיות כגון "פאק יו דוט קום", משרת באיסלנד. באיום נכתב לפי עדותו כי אם תביעת הדיבה לא תימחק, "יופץ עליו באינטרנט כי הוא פדופיל ומושחת". שם טוב הכחישה כי היא עמדה מאחורי האיומים. עו"ד ארז הגיש שלוש תלונות ומאמין כי צד שלישי שכר את שירותי הבלוגרית להטיח בו דיבה חמורה ולעשות לו רצח אופי.

זה "ארגון פשע סייבר", אומר מתלונן אחר ומסביר: מה בין תיקי ענבל אור ועו"ד ארז, ובין האג'נדה של הגנה על ילדים ומשפחות מפני עובדים סוציאליים? "נראה כי המטרה האמיתית של הארגון, שמפעיל את האתרים האלה, היא להרוויח ממתן שירותים של עריכת קמפיינים שליליים והשתלחות בגורמים שונים. מדובר בעסק. יש הרבה גופים מסחריים ואנשים שמעוניינים בניהול קמפיין נגטיב".

עו"ד ארז עצמו מסר: "אני מאשר שהגשתי תביעת דיבה נגד שם טוב ובעקבות הגשת התביעה קיבלתי איומים שבגינם הגשתי למשטרה תלונות. מעבר לכך, אני לא מעוניין להתייחס כי הנושא בחקירת משטרה".

מטבע הדברים, מתלוננים רבים הם שופטים ועורכי דין בתחום המשפחה. עו"ד שחר שוורץ אף הוא אחד מאלה, שנפל קורבן לשיימינג באתר ובדפי הפייסבוק של הקבוצה. עו"ד שוורץ מחזק את הטענה כי "ההכפשות התעשייתיות" שהניבו כאמור כבר 300 מתלוננים, מונעות גם מאינטרסים כלכליים. לטענתו, אחד החשודים הציע לו ולעורכי דין אחרים מתחום המשפחה, להעביר תיקים לטיפולו תמורת קבלת אחוזים. מאוחר יותר, לאחר שהוכפש בבלוג, טוען עו"ד שוורץ, כי החשודים ביקשו ממנו לשלם עבור הסרת הפרסומים. 

od shvartz shahar 150
התלונן. עו"ד שחר שוורץ

עושים שכונה

לייבל וקומץ פעיליו יוצאים מהבלוג והפייסבוק מזה מספר שנים, גם ל"פעולות שטח" - מפגני מחאה ליד בתי שופטות ופקידות סעד בכירות - פעולות שאותן הוא מכנה "עושים שכונה". במוצאי שבת האחרונה הוא קרא לתומכיו "לעשות שכונה" לשופטת בית המשפט למשפחה יוכי גרינוולד רנד המתגוררת בקרית אונו.

בסרטון שהעלה לייבל מהאירוע הוא נראה קורא במגאפון, ואיתו כ-15  פעילים עם מסכות על פניהם, ליד ביתה של השופטת. למרות המלים הבוטות - לייבל דיבר על "פשעי השופטים במדינת ישראל" - קל להתרשם כי הוא אכן ביטא מצוקה אותנטית של הורים רבים: "לא ייתכן ששופט ישתמש בכוחו כאילו הוא אלוהים, כדי לנתק הורים מילדיהם", הוא זעק ליד בית השופטת והוסיף בשם אבות גרושים: "אנחנו לא יכולים לעבוד 24 שעות, אנחנו בני אדם. יש לנו חיים. אנחנו רוצים להיות אבא בדיוק כמו שאת רוצה להיות אמא. הגענו במטרה לדרוש משפט צדק. מה שקורה באולם שלך מוגן מאחורי דלתיים סגורות. באנו להגיד לך לא עוד...!".

shofetet karnaval 
 צילום ראשה של השופטת הוצמד לגופה של רקדנית ברזילאית חשופה

אלא שבמקביל להפגנה, בבלוג המצוי בחקירה פורסמו דברי השמצה על השופטת ותמונות פוטומונטאז' הדביקו את ראשה לגופה החצי עירום של רקדנית ברזילאית בתלבושת חשופה.

לייבל עושה שימוש בדימויי שואה. בראש עמוד הפייסבוק שלו הגדיר עצמו בעבר כ"צייד הנאצים" וקרא "לסגור את משרד החטיפה" (הרווחה). את סרטון המחאה נגד השופטת פרסם תחת הכותרת: "לכל ילד יש שם".

בפרקליטות הביעו חשש מפגיעה פיזית בשופטים, לאור הסלמת הביטויים. במשרד הרווחה טוענים כי בביתן של מספר עובדות סוציאליות בכירות הותקנו לחצני מצוקה עקב איומים, והוצמדה להן אבטחה.

עו"ד שוורץ, מנפגעי הקבוצה, שהגיע לדיון במעצר החשודים בבית המשפט, אמר: "צריך לעצור את ההסתה לפני שיקרה אסון ולפני שיפגעו בשופט או עובד ציבור. האנשים האלה עברו כל גבול ולא יודעים היכן לעצור. המאבק שלהם לא לגיטימי".

laybel motty hafgana400
מוטי לייבל והפעילים בהפגנה מול בית שופטת

ההיסטוריה חוזרת?

בספטמבר הגישה עיריית תל אביב תביעה על שני מיליון שקל נגד לייבל ושם טוב. "מזו תקופה ארוכה מוצאים עצמם העובדים הסוציאליים תחת מתקפה אינטרנטית פלילית חסרת תקדים... של פרסומים שנועדו להשפילם, לעשותם מטרה לשנאה ובוז, לרפות את ידם", נכתב בתביעה. עו"סיות כונו לפי התביעה, "זונה תל אביבית", "ביוב" ו"פני הרשע הטהור".

"הנתבעים מפעילים מספר רב של אתרי אינטרנט ודפי פייסבוק...", נטען בתביעה, "הפגיעה המתמשכת גדלה מיום ליום, עם דברי תועבה ושנאה קשים, ביטויים מיניים ארסיים, דברי נאצה, קללות חסרות רסן, כינויי גנאי וצילומים אשר עברו תהליך ריטוש המציגים את העו"סיות באור מבזה, נלעג ואף מסית". תביעה דומה הוגשה גם על ידי היחידה לאכיפה אזרחית בפרקליטות.

ביוני 2016 חויבו שם טוב ולייבל בפיצויים, בתביעה שהגיש איש יחסי הציבור של איגוד העובדים הסוציאליים דוד גולן. בפסק הדין נדחו טענות הבלוגרית כי אין לה קשר לפרסומים והיא חויבה בפיצויי לשון הרע ופגיעה בפרטיות של 50 אלף שקל. לייבל לא הגיש כתב הגנה וחויב בפיצויים של 130 אלף שקל. בפרסומים המבזים תואר איש יחסי הציבור כעבריין מין הפוגע בילדים והובטח "תחקיר בו יחשפו את התנהגותו המינית המופקרת", בתוספת הערות ארסיות עליו ועל בן זוגו. שם טוב ערערה על פסק הדין.

באותו חודש, נעצרה הבלוגרית גם על ידי המשטרה בחשד כי שיבשה חקירה לאיתור אב גרוש שחטף את בנו. היא עמדה בקשר עם האב ופרסמה כמה פוסטים.

בחודש שעבר נגזר על שם טוב מאסר על תנאי בתיק בו היא הורשעה בפגיעה בפרטיות של מנכ"ל משרד הרווחה לשעבר, יוסי סילמן, ופרסום דפי חשבון ומכתבים שנגנבו מתיבת הדואר שלו. לאחר שהרשיע אותה, נאלץ השופט שמאי בקר עצמו להגיש תלונה נגד הבלוגרית (ואת גזר הדין נתן לה כבר שופט אחר), זאת לאחר שהיא פרסמה לכאורה  בבלוג שלה דברי בלע גם בגנות השופט.

shofet masarwa alaa
השופט עלאא מסארווה

"לזעזע עולמו של אדם"

אתמול, אמר נציג יחידת הסייבר בבית המשפט, כי "ריבוי התלונות ואופיין מצביע על 'טרור רשתי'; עבירות פשע עם אלפי קרבנות ופרסומים לאורך זמן". בחקירה הסמויה נבחן אף חשד, שלא ברור מה סבירותו, כי מעבר להכפשות, לאיומים ולפגיעה בפרטיות לכאורה, קשורה החשודה לתלונות שווא שהוגשו למשטרה נגד חלק מהמתלוננים, בגין עבירות שביצעו כביכול.

סנגורה של הבלוגרית, עו"ד ניר אלפסה מהסנגוריה הציבורית, אמר כי יש אתר אחד אותו היא מנהלת ובו היא חתומה על הכתבות, אך אינה אחראית לאתרים אחרים. פרסום שמה של שם טוב התעכב עד לדיון בערר שהגיש הסנגור. נעצר גם בן זוגה של הבלוגרית, משה שלם, לו אין עבר פלילי. סנגורו הוא עו"ד רונן לוי.

בדיון בעניינו של לייבל, התברר כי הוא היה עצור כבר כמעט 24 שעות לפני שנעצר כמתוכנן על ידי חוקרי הסייבר, בשל חקירה במשטרת מסובים עקב תלונת השופטת נגדה התקיימה הפגנה במוצאי שבת, וסירובו של לייבל להפקיד ערובה כספית עם סיום החקירה. פרקליטתו טענה כי מדובר במעצר לצורכי הפחדה וציינה כי החשוד ללא עבר פלילי ולא הורשע מעולם בעבירה כלשהי.

od yaakobi yashar 
 עו"ד ישר יעקובי

במסגרת הפרשה נעצר כאמור גם עורך דין מתל אביב, החשוד יחד עם השניים האחרים בקשר לפרסומי השיימינג ולאתרים המדוברים. שופט בית משפט השלום בתל אביב עלאא מסארווה קבע כי הוכח חשד סביר הקושר אותו לפרסומים. במשרדו של עורך הדין נערך חיפוש. הסנגור, עו"ד תומר אגזדה, טען כי אין עילת מעצר. בית המשפט האריך את מעצרו של עורך הדין, ומעצרם של לייבל, שם טוב ובן זוגה ב-10 ימים כל אחד - תקופה שניתנת לרוב בגין עבירות אלימות חמורות.

השופט מסארווה כתב: "המעשים מגלים חומרה מיוחדת המקימה בשלב זה עילת מסוכנות ברף הגבוה ביותר האפשרי. מסוכנות יכולה ללבוש צורות שונות. במקרה שבפניי, המסוכנות מתבטאת בפגיעה חמורה בכבודו של אדם, בשמו הטוב ובפרטיותו. המדובר במספר תלת-ספרתי של תיקי חקירה ושל נפגעי עבירה... עיינתי במדגם מייצג של הפרסומים, עיינתי בעדויות של עדים, וניתן לומר בזהירות הנדרשת כי קשה לדמיין מקרים חמורים יותר של פגיעה בפרטיות מאלה שנחשפו בפניי. מעשה פגיעה בפרטיות יכול במקרים ובנסיבות מסוימות לזעזע עולמו של אדם. לעתים פגיעתה של עבירה מסוג זה תהיה קשה ורעה יותר מפגיעתה של עבירת אלימות פיזית".

בתגובה להערת אחד מעורכי הדין השיב השופט: "צודק הסנגור, לא מדובר בתיק רצח. עם זאת, הכמות הבלתי נתפסת של נפגעי עבירה ושל תיקי חקירה מלמדת על מסוכנות גבוהה במיוחד".

שופט בית המשפט העליון נעם סולברג אשר דן בבקשת ערר שהגישה שם טוב, כתב: "מעצרה למשך תקופה בת עשרה ימים לבטח אינו קל, גם לא קצר, אך הוא מידתי. זאת, בשים לב להיקף ולעומק החשדות – נמסר על 300 תיקי חקירה... לא למותר לזכור ולהזכיר כי פגיעה בשמו הטוב של אדם ובפרטיותו הריהי כואבת עד מאד – מרה כלענה, חדה כחרב – לא אחת יותר מאשר פגיעה פיזית".

halevi moshe200
שוחרר בתנאים. משה הלוי "הלמו"

לשני חשודים נוספים יוחסו עבירות בעיקר בגין מתן שירותי תמיכה טכנית לקבוצה וכן שיתוף תכניה. הבלוגר המוכר "הלמו", משה הלוי, חשוד בעבירות מחשב ובפרסום שם קטין נפגע עבירת מין. "הלמו" שוחרר בהסכמה למעצר בית ותוך איסור חיבור לאינטרנט למשך 15 ימים.

אלי דניאל (42) מפתח תקוה חשוד בהכנת נגיף מחשב ועל שמו רשום גם אחד מאתרי ה"שיימינג" לכאורה. מעצרו הוארך עד 5.3 . סנגורו עו"ד ישר יעקובי מסר כי "מדובר באדם תמים שהתקין באתר שלו תוכנה, שמשכה תכנים מאתרים אחרים. לא היתה לו שליטה בתכנים עצמם או כוונה לפגוע באיש".

תושב אזור המרכז. חשוד, יחד עם אחרים, בפרסום כתבות מבזות ומשפילות מינית את בת זוגו, בה חשפו את כתובת המעון לנשים מוכות בה שהתה. כאשר באו שוטרים לעוצרו היום, זרק מחשב במטרה שחומר המחשב לא ייתפס על ידי המשטרה. החשוד טוען כי ילדו "נחטף על ידי אמו למעון לנשים מוכות" ולכן פרסם את אשר פרסם, במסגרת מאבק משמורת. סנגורו הוא עו"ד שמואל פליישמן. מעצרו הוארך עד 8.3.

כן נעצרו ושוחררו בתנאים מגבילים נחמה דראב ברקוביץ, תושבת ראש ראש העין ואורית סגל תושבת חיפה בחשד שפרסמו פרטים חסויים וחשפו את שמו של ילד מאומץ באינטרנט.

תגובות:
0# דור - 23/08/2018 19:37:00
אני חושבת שמפלילים אותם סתם על לא עוול בכפם הם רק מצייצים ברשת לא ראינו ולא שמענו על שום אלימות אלה סתם הכפשות. מה שהכי אבסורד ממה הם מפחדים שהם רוצים להשתיק אותם טוטאלית מהאמת המזעזעת אולי? ולמה זה לא מתפרסם בחדשות כל הסיפור הזה. כי יש דברים בגו.
הוסף תגובה
Comments icon
אחד מהפרטים שהוזנו אינם נכונים. אנא הזן מחדש התגובה נשלחה לצוות האתר בהצלחה.
שלח send comment
שירותים מקצועיים
פרוגינטר - אחסון אתרי אינטרנט
מהירות | הגנה | גיבוי | תמיכה

חברת סומך אבטחה
חקירות | מודיעין | איתורים | שירותים מיוחדים לעורכי דין

פסגה שירותי רווחה
שירותים מיוחדים לעורכי דין, טיפול בעברייני מין, כתיבת תוכניות שיקום, אבחון מסוכנות

מרכז התחלה חדשה
שיקום אסירים | טיפול בעברייני מין | גמילה מסמים | טיפול קבוצתי ופרטני

רונן הלל ניהול מוניטין
מחיקת כתבות מגוגל ודחיקת אזכורים שליליים

עו"ד יובל זמר
אלימות | סמים | עבירות מין | פשיעה חמורה
עו"ד אסף דוק
עבירות מחשב ואינטרנט | סמים והימורים | צווארון לבן והונאה | מחיקת רישום פלילי
גולדמן ושות' - משרד עורכי דין
פשיעה כלכלית | עבירות מס | איסור הלבנת הון | צווארון לבן
עו"ד אורן בר עוז
משפט פלילי | פשיעה כלכלית | הלבנת הון
דניאל חקלאי - משרד עו"ד
צווארון לבן | משפט פלילי | נפגעי עבירה | צווי הגנה
עו"ד אדי אבינועם
פלילי | צווארון לבן | פשיעה כלכלית | צבאי | נוער | אלימות
חסיד ושות' - משרד עורכי דין
דיני מיסים | צווארון לבן | הלבנת הון | עבירות כלכליות
שוורץ - נרקיס - משרד עו"ד
משפט פלילי ומשמעתי | קניין רוחני | משפט אזרחי מסחרי | דיני עבודה
עו"ד רון פרסטר
משפט פלילי | פשיעה כלכלית והלבנת הון | צווארון לבן | דיני צבא
עו"ד תמיר סולומון
פלילי | פשיעה כלכלית | עבירות מסים והלבנת הון
עו"ד דן באומן
פלילי | מעצרים | סמים | מין | אלימות | רכוש | צבא | נוער
עו"ד ליאור שטלצר
פלילי | צבאי | מנהלי | תעבורה
עו"ד גיל דחוח
משפט פלילי | צווארון לבן
עו"ד ג'וליאן חדאד
עבירות מס | הלבנת הון | יצוג מול רשויות המס וחקירות
עו"ד ד"ר איתן פינקלשטיין
כלכלי | הלבנת הון | חילוט | ייעוץ לעורכי דין
זנו, קרן ושות' - משרד עורכי דין
פשע חמור | אלימות | סמים | הימורים | אסירים | נוער
עו"ד אייל בסרגליק
משפט פלילי ואזרחי | עסקים ונדלן
עו"ד ניר יסלוביץ'
משפט פלילי | צווארון לבן | פשיעה חמורה
עו"ד מוטי אזולאי
משפט פלילי | פשיעה חמורה | פשיעה כלכלית |
עו"ד שלומי שרון
משפט פלילי | צבאי | מעצרים וחקירות
עו"ד יוסי חמצני
עבירות מס | פשיעה כלכלית | הלבנת הון | צווארון לבן
קטגוריה 2