הזכות להיות הורים

נכתב על ידי עו"ד נוגה ויזל ב 17/09/2017 06:16:13.

עו"ד נוגה ויזל על היחס המחפיר והמקפח של המדינה לזוגות הומוסקסואלים, ועל הצורך להסדיר ולעגן את מעמדם בחוק

gays freepik
יחד שערורייתי של החברה ומוסדותיה (אילוסטרציה: FREEPIK)

הודעתה של המדינה לבג"צ על התנגדותה לאימוץ ילדים על ידי זוגות חד מיניים לא רק מקוממת ומכעיסה. היא חושפת את ערוות פניה של מדינה חשוכה, נבערת, קנאית. הנימוק לסירובה הוא דחוק, קלוש, לא מחזיק מים. הוא שכבת ציפוי דקה של נאורות, לכאורה, על תפיסת עולם פרימיטיבית. הנימוק שאימוץ עלול, חלילה, "להעמיס מטען נוסף על הילד" - נשמע לא כהסבר מנומק אלא כתירוץ מרושל.

לא הוכח כי זוגות חד מיניים הם הורים פחות טובים. לא הוכח כי ילדים שגדלו בבית שבו הוריהם הם חד מיניים לוקים וסובלים מחסכים מכל סוג שהוא. אי מתן היתר להורים חד מיניים עלול להיות, חלילה, צעד ראשון בדרך מסוכנת, שבה ינודו ויוקעו הומואים ( ולסביות?) מהחברה, יסומנו ויתויגו כבעלי פגם או מום, ואולי אף תחול עליהם בבוא היום ההגדרה - קבוצת סיכון.

לא סוגיית האימוץ עומדת כאן לדיון אלא היחס - המפלה, המקפח, המחפיר - של החברה להומוסקסואליים. אין שום נימוק או הסבר ענייני, מושכל, לגיטימי, ליחס השערורייתי של החברה ומוסדותיה כלפי אנשים חד מיניים בכלל וזוגות חד מיניים, בעיקר הומוסקסואליים, בפרט. בורות ובערות משמשים בערבובייה ביחס לזוגות חד מיניים, אשר אנשים רמי מעלה ומעמד, בעיקר בממסד הדתי, מלבים אותן.

השינוי צריך להתחיל מחינוך, מראיית כל בני האדם שווים מעצם לידתם. שינויים כאלה מתחוללים, אם בכלל, מעט ולאט. בד בבד עם מאבק על זכותם של זוגות חד מיניים להיות הורים מכל בחינה, יש להסדיר ולעגן את מעמדם בחוק. לא פחות.

od vizel noga 150 150
עו"ד נוגה ויזל

 

דרך חתחתים, עקלקלה ופתלתלה, היא דרכם של הומואים להינשא זה לזה. אבל הדרך היתר קשה והיותר ארוכה ממתינה למי מהם שרוצים להיות הורים (מי לא?!). בית המשפט הישראלי אינו מתיר, כיום, לזוגות חד מיניים שנישאו בחו"ל להקים תא משפחתי בישראל. נמנעת מהם גם האפשרות לבצע הליך פונדקאות בישראל. גם על לסביות מוערמים קשיים בלתי סבירים ובלתי מוצדקים, ולכן כה מקוממים: נמנעת מהם האפשרות להסתייע באם פונדקאית ונאסר על מי מבנות הזוג לתרום ביציות לגברים.

מניעת האפשרות לאמץ - או אם לדייק: האיסור על זוגות הומואים לאמץ ילדים - היא עוול ואף פשע כפול, הן לילדים המשוועים לבית חם ולאהבה, והן  לגברים החד-מיניים שאף הם משוועים בדיוק לאותם דברים טבעיים ואנושיים.

שביב אור של תקווה ניתן לראות בדבריו של שר הרווחה, מאיר כהן, שהביע את דעתו על הצורך לבצע רפורמה בשירותי האימוץ. בהיעדר רפורמה כזאת, אשר במסגרתה תוסדר ותעוגן בחוק זכותם וזכאותם של הומואים לאמץ ילדים, תימשך מגמת הבורות והבערות שיכלו כל חלקה טובה של קדמה ושל נאורות ותאיים להסיג את ישראל אל תקופות של משטרים אפלים בהיסטוריה, שבהם הועלו הומוסקסואליים על מוקד.

הוסף תגובה
Comments icon
אחד מהפרטים שהוזנו אינם נכונים. אנא הזן מחדש התגובה נשלחה לצוות האתר בהצלחה.
שלח send comment
שירותים מקצועיים
מרכז התחלה חדשה
שיקום אסירים | טיפול בעברייני מין | גמילה מסמים | טיפול קבוצתי | טיפול פרטני

רונן הלל ניהול מוניטין
מחיקת כתבות מגוגל ודחיקת אזכורים שליליים

קטגוריה 2