כוהנת תחום תלונות השווא: אשרת קוטלר אינה קרבן של הטרדה מינית

נכתב על ידי עו"ד נוגה ויזל ב 05/11/2017 09:04:22.

עו"ד נוגה ויזל טוענת כי הצגת השדרנית הבכירה ככזאת, גם אם בקול סדוק ולח מדמעות, גורמת עוול בעיקר לנשים שהן קרבנות של הטרדה כזאת ואף של מעשים מגונים, לרבות אונס

oshrat kotler
אושרת קוטלר (יח"צ)

נפל דבר במקומותינו (שאף הגיע לעמוד השער של העיתון "ידיעות אחרונות"): אשרת קוטלר סיפרה במהדורת חדשות בערוץ 10 (אפיק 14 בשלט...) לעמיתתה על אודות הצעה בעלת גוון מיני שקיבלה לכאורה מאלכס גלעדי בשנת 1994.

בפוסט שפרסמה עירית לינור היא מצטטת מובאה מאחד מספריה של קוטלר, שבו בין השאר - בתשובה לשאלה של מראיינת בכנס שערך לפני כחצי שנה העיתון דה מרקר - היא התבקשה להגיב על דברים שכתבה בספר: "פילסתי את דרכי בזכות זוג רגליים חטובות, כישרון ריקוד מסוים ושכל". וכך השיבה, כמצוטט מפיה בפוסט של לינור (שציטטה מכתבה של ליאת נוטביץ- קושיצקי): "'אילו שטויות כתבתי בתור צעירה', קוטלר צחקה, ומיד חזרה בה: 'האמת היא שזה בכלל לא שטויות. נשים הן יצורים יפים. למה להסתתר? תשתמשו בכך!'". וכותבת לינור: "קוטלר בחרה שלא להשתמש בנכסים הפיזיים שלה במקרה של גלעדי. זכותה. ברוך השם היא הצליחה גם בלעדיו. חוץ מאי נעימות טלפונית קלה - איזה נזק נגרם לה?".

אשרת קוטלר היא לא קרבן של הטרדה מינית. הצגתה ככזאת, גם אם בקול סדוק ולח מדמעות, גורמת עוול בעיקר לנשים שהן קרבנות של הטרדה כזאת ואף של מעשים מגונים, לרבות אונס. אשרת קוטלר לא מיישרת קו עימן בהודאתה כי איש הטלוויזיה הבינלאומי הבכיר אלכס גלעדי גילה לה סוד לא כמוס כלל ועיקר.

פרסום דבריה של קוטלר על אודות הטרדתה לכאורה, בעיתוי הנוכחי, הוא ניסיון שקוף - לא בלתי לגיטימי אבל מעורר תהיות - לעלות על הגל הגואה של נשים האוזרות כיום כוח להודיע קבל עם ועולם: "גם אני". גם הן הוטרדו על ידי אשמאים זקנים. גם להן נשלחו רמזים דקים כעובי פיל. גם אל גופן שלחו ידיים. גם את איבריהן המוצנעים יותר או פחות ניסו גברים למשש. גם אל גופן פלשו. גם את כבודן רמסו.

אשרת קוטלר אינה נמנית עימן. היא לא נראית ולא נשמעת אישה חלשה, חסרת אונים. היא קיבלה הצעה וסירבה לה. הסירוב שלה מרשים ומעיד על הכרת ערך עצמי, על ביטחון עצמי, על החלטה מושכלת להתקדם בסולם הדרגות במקום עבודתה ולהגיע בו להישגים ולמעמד רם מבלי לעבור במיטתו של מי שברצותו יקדם אותה וברצותו (לאחר סירובה) לא יקדם אותה, ואולי אף יתנכל לה.

od vizel noga 150 150  
עו"ד נוגה ויזל  

 

אשרת בחרה לשלם מרצון ומדעת את מחיר הסירוב להצעה. היא לקחה סיכון. במידה מסוימת - היא הימרה. במבחן התוצאה - היא התקדמה יפה על אף סירובה להסב עם גלעדי לארוחת ערב ולבילוי הצפוי שלאחריה.

חשוב להציף את נושא ההטרדה המינית לשיח הציבורי. חשוב להיאבק בתופעה הנלוזה והבזויה של הטרדות מיניות. חשוב לחדד ולהבהיר את הגבולות בין מותר לבין אסור. לא נכון, לא ראוי ואף מזיק לייחס להצעות שנאמרות על פה, לרבות הצעות שעשויות להתפרש כבעלות צביון מיני, הטרדה. קוטלר לא הוטרדה מינית. היא סירבה להצעה של גבר שחשק בה.

צריך ואפשר לגנות ולהוקיע אנשים המנצלים את מעמדם ואת הכוח והסמכות הנלווים לו להצעת הצעות, אשר מעמדם הופך אותם בהכרח לבלתי לגיטימיות. מה שבהקשר אחר יכול להיתפס כאמירה של חיזור הופך מתוקף המעמד לניצול מרות. גלעדי ניצל את היותה של אשרת קוטלר כפופה לו להצעה כזאת. האם זאת הטרדה מינית?

הוסף תגובה
Comments icon
אחד מהפרטים שהוזנו אינם נכונים. אנא הזן מחדש התגובה נשלחה לצוות האתר בהצלחה.
שלח send comment
שירותים מקצועיים
מרכז התחלה חדשה
שיקום אסירים | טיפול בעברייני מין | גמילה מסמים | טיפול קבוצתי | טיפול פרטני

רונן הלל ניהול מוניטין
מחיקת כתבות מגוגל ודחיקת אזכורים שליליים

קטגוריה 2