פוסטה - בת של קצינת משטרה איימה על ראש לשכת עורכי הדין
סנגור עם חור שחור

סנגור עם חור שחור

פרסום ראשון: "המוח" שמאחורי "כנופיית הבלוגרים" הושעה לצמיתות מעריכת דין בניו יורק אבל בהשראת בית…

עו"ד מועתז ג'אבר מצהלה חשוד בסדרת עקיצות של לקוחות

עו"ד מועתז ג'אבר מצהלה חשוד בסדרת עקיצות של לקוחות

רק כאשר מועתז ג'אבר נעצר בחשד לגניבת מיליונים מלקוחה שמסרה לו שני מיליון שקל בנאמנות…

עימות חזיתי בלשכת עורכי הדין

עימות חזיתי בלשכת עורכי הדין

מצד אחד מנכ"ל הלשכה הזועם ועשרה מאבטחים פרטיים, ומצד שני עו"ד ברק כהן ועשרות תומכים…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

בת של קצינת משטרה איימה על ראש לשכת עורכי הדין

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

בתה של ראש מחלקת תביעות בתחנת אריאל, שניגשה לבחינות הלשכה ביום חמישי וכשלה, כתבה בפייסבוק: "צריך להרוג את אפי נוה. צריך לגמור עליו, לחפש אותו ואת המשפחה שלו... עד שיקום משוגע ויעשה מעשה". נוה הגיש תלונה למשטרה. הכותבת פרסמה "התנצלות"

gotshal betty 
 בטי גוטשל

"צריך להרוג את אפי נוה. רק ככה זה ייגמר. דורות של נפגעי אפי נוה!!!! מה זאת המחלת נפש הזאת?". כך כתבה היום (30.4) בפייסבוק מתמחה בשם בטי גוטשל, שככל הנראה נכשלה במבחני הלשכה שהתקיימו ביום חמישי האחרון. גוטשל, שלמדה במכללת "שערי משפט", היא בתה של קצינת משטרה בתפקיד בכיר – ראש מחלקת תביעות בתחנת אריאל, רפ"ק סיגל אלפר.

"צריך לגמור עליו, לחפש אותו ואת המשפחה שלו", הוסיפה גוטשל בפוסט שכתבה על ראש לשכת עורכי הדין. "את רבין רצחו! פוליטיקאים רצחו! עורכי דין רצחו! מישהו חסין במדינה הזאת ואני לא יודעת?... בבג"צ זה בחיים לא יעבוד לכם. עלק השגות... עד שיבוא איזה משוגע שהמבחן הוציא ממנו כל שפיות אפשרית... 4 קירות במשך חודשים... ויעשה מעשה".

post iyumim efy nave 
 הפוסט שפרסמה המתמחה בפייסבוק

לאחר שהדברים בפוסט הובאו לידיעתו, הגיש נוה תלונה במשטרה והוסיף כי קובלנה נגד הכותבת תוגש גם לוועדת האתיקה בלשכת עורכי הדין. "למרבה הצער כבר ראינו בעבר התלהמות ואלימות מילולית מצד מתמחים שלא עברו את הבחינה, אבל במקרה זה מדובר בעליית מדרגה מסוכנת", כתב נוה בפוסט שפירסם על הנושא. "הארוע הזה הוא אמנם חריג והרוב המכריע של המתמחים הם אנשים נורמטיבים, חיוביים וערכיים, אבל הוא לא נולד בחלל ריק. קדמו לו מקרים חמורים של אלימות מילולית והסתה אשר הכלנו והבלגנו עליהם, אך הכתובת בהחלט היתה על הקיר", הוא הוסיף. "ברצוני לומר לסטודנטים למשפטים ולמתמחים: בקרוב תצטרפו אלינו ותהיו חלק מלשכת עורכי הדין וגם אם הבחינות קשות ומעוררות בכם תרעומת וכעס על הלשכה, הועדה הבוחנת או עלי באופן אישי, עדיין – שום תחושת כעס, רוגז או טינה אינם מצדיקים התבטאויות מסוג זה. למותר לציין שהדבר פוגע בתדמית כלל העוסקים במקצוע עריכת הדין. הציבור נחשף לפוסטים כאלו ובוודאי תוהה ושואל את עצמו כיצד יתכן שכך מתבטאים עורכי דין לעתיד".

ים של מילים נכתב בשנים האחרונות על "הצפת המקצוע" ובכל זאת: הבחינה האחרונה ביום חמישי היתה הגדולה ביותר בתולדות לשכת עורכי הדין בהשתתפות לא פחות מ-3,545 מתמחים.

2,100 נבחנים ניגשו לבחינה בפעם הראשונה, 633 נבחנים ניסו מזלם בשנית וכ-800 נבחנים עשו זאת פעם שלישית לאחר כשלונות קודמים. 780 נבחנים חצו את שנת ה-40 לחייהם

בבחינה הקודמת שנערכה בדצמבר האחרון כשלו מעל שני שלישמהנבחנים. גם אז פרסמו בפייסבוק מספר כותבים דברי נאצה וגנאי כנגד לשכת עורכי הדין ונוהכגון "נסגור איתו חשבון", אך ההתבטאות האחרונה שבגינה הגיש נוה תלונה למשטרה קיצונית יותרלמותר לציין כי ראש הלשכה לא נחשף כלל לבחינה ולתוכנה לפני עריכתהעל כתיבת הבחינה ותכניה אמונה ועדת בחינות ההסמכה בראשות נשיא בית המשפט המחוזי חיפה יוסף אלרוןאשר זה עתה נבחר לכהן כשופט בית משפט עליוןעם זאתנוה כדמות התקשורתית סופג את מירב האש מהנבחנים הרבים אשר נכשלים.

 nave effy facebook330
 אפי נוה

במועדי הבחינות האחרונים העלו הנכשלים, ככלל, את רף מאבקם בלשכה, והביעו את תסכולם בערוצים רבים, דרך עתירות לבית משפט ועד לחץ ציבורי שהביא אף לקיום דיון קולני בנושא קושי הבחינה בוועדת חוקה בכנסת. לחץ זה, אשר הופנה אף אל חברי הכנסת, נשא פרי וועדת הבחינות הודיעה בעקבותיו, לאחר הבחינה הקודמת, על החלטתה לבטל בדיעבד מספר שאלות. כתוצאה מההשגות, מספר העוברים את הבחינה גדל מ-746 מתוך 2,400 נבחנים ל-917.

בחזרה למתמחה ה"מאיימת" שכנגדה הגיש נוה תלונה – ל"פוסטה" נודע כי אמה, כאמור קצינה ותובעת בדרגת רב פקד, ניצלה את מעמדה ופנתה טרם הבחינה למנכ"ל הלשכה בבקשה מיוחדת לאשר לבתה את הארכת זמן הבחינה בחצי שעה נוספת עקב "הפרעת קשב". לבת אכן אושרו תנאי בחינה מיוחדים (לצד נבחנים נוספים).

רפ"ק אלפר, אמה של הנבחנת המאיימת, היתה בעבר ראש התביעה המשטרתית בתחנת כפר סבא ואף הגישה את מועמדותה לשיפוט.

בתה, שבעבר ניסתה את מזלה גם כדוגמנית, מחקה הערב את הפוסט המגדף, ופרסמה סוג של "התנצלות" עילגת: "ביום חמישי נכשלתי בבחינת לשכת עורכי הדין והייתי גמורה, כתבתי בפייסבוק דברים קשים כנגד ראש הלשכה אפי נוה, ובעקבות זה נוה ראה בדברים איום חמור ונפגע מדברי. אני רוצה להביע את ההתנצלות שלי בצער עמוק ליושב ראש הלשכה אפי נוה ולכל אדם אחר שנפגע מדברי. עשיתי טעות עמוקה, הלוואי ויכולתי להחזיר את הגלגל אחורה, עשיתי דבר שלא יעשה. ברצוני לספר את הסיפור: לאחר הבחינה שהתקיימה ביום חמישי, כאשר הבנתי שנכשלתי, לא ישנתי מאותו לילה ועד אתמול בשעה 2 בלילה כאשר הצלחתי להירדם. הייתי ערה למעלה מ-72 שעות. החוסר שינה השפיע עלי לרעה ורק כאשר קמתי היום הבנתי מה נאמר".

bhinot hasmaha od 2017 
 בחינות ההסמכה שנערכו ביום חמישי בירושלים

לאחר פרסום הפוסט המאיים, הגיבו בדף הפייסבוק של נוה מאות עורכי דין ומתמחים שהביעו זעזוע, וקראו למצות את הדין עם המאיימת. "מדובר באיום עברייני 'נטו', אסור לעבור על כך בשתיקה", כתב אחד המגיבים. עם זאת בין שלל המגיבים, נמצא מתמחה נוסף שהביע "הבנה" ללבה של הכותבת: "אני לא מצדיק אלימות מילולית , אבל מה חשבת שיקרה, שאנשים יגידו תודה שהעלאת לנו את רמת הקושי במבחנים? זאת האמת", הוא כתב לנוה. "כשאתה עברת את המבחנים האלה הם היו ברמת קושי שונה לגמרילא מסכים לאלימות פיזית או מילולית. אבל שלא יצפה למתנות על כך שהוא גורם לאנשים ללמוד למבחן חצי שנה ואז להיכשל".

תגובה מסוג אחר נכתבה על ידי עו"ד אילן כץ, מסנגוריו לשעבר של החייל אלאור אזריה. עו"ד כץ כתב לנוה: "הבעיה היא שגם עורכי דין נוהגים להתבטא בגסות כלפי חברים למקצוע. כך אני וחברי, עו"ד אייל בסרגליק, 'זכינו' למחמאות מעורך הדין (יורם) שפטל אשר כינה אותנו רמאים, נוכלים, תוקעי סכין בגב ועוד.
מחמאות אלו מביאות להתלהמות בקרב ציבורים מסוימים. גם בזה צריך לטפל. יש מי שלקחו את התבטאויותיו של שפטל צעד אחד קדימה ואיחלו לנו שנישרף. לא שזה מפחיד אותי, אבל אלו תוצאות ההסתה".

עו"ד בסרגליק הוסיף בתגובה משלו כי ההסתה נגד נוה "מזעזעת וחמורה וצריך לטפל בכך, כמו גם בהתבטאויות שציין חברי אילן כץ. שתיהן לא משתמעות לשתי פנים".

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement