פוסטה - עוד פורש מאומ"ץ: ראש המועצה הציבורית אלוף מנדי אור
הרשעת עו"ד ברק כהן: "לא ביקורת אלא מסע עלבונות והשמצות"

הרשעת עו"ד ברק כהן: "לא ביקורת אלא מסע עלבונות והשמצות"

השופטת דנה אמיר הרשיעה את כהן בהעלבת עובד ציבור והכשלת שוטר בתיק מהתקופה בה היה…

האישומים נגד עו"ד עמיקם הדר: "הפעיל" קציני משטרה והונה לקוחות

האישומים נגד עו"ד עמיקם הדר: "הפעיל" קציני משטרה והונה לקוחות

הדר נאשם בקבלת שכר טרחה במרמה מתשעה לקוחות בטענה שבדה בפניהם חקירות והפעיל מתחזים לקצינים…

מנדלבליט: שיפגינו נגדי בכל מקום, רק לא בשכונה

מנדלבליט: שיפגינו נגדי בכל מקום, רק לא בשכונה

היועץ המשפטי לממשלה רוצה לבחור איפה יפגינו נגדו, אבל בכיכר גורן הסמוכה אל ביתו נאספו…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

עוד פורש מאומ"ץ: ראש המועצה הציבורית אלוף מנדי אור

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

חילופי משמרות או סימני התפוררות במערך הוותיק של אומ"ץ? יו"ר המועצה שגוייס על ידי אריה אבנרי ממשרד מבקר המדינה הודיע על פרישתו בתום שנה בודדת בתפקיד * אומ"ץ: בקרוב תמונה מועצה ציבורית חדשה. יו"ר התנועה מעוזיה סגל נבחר לשלוש שנים נוספות בתפקיד

or mendy
אלוף במיל' יעקב (מנדי) אור

יו"ר המועצה הציבורית של אומ"ץ (אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי), אלוף במיל' יעקב (מנדי) אור, הודיע על התפטרותו בתום שנה אחת בלבד בתפקיד. ההתפטרות מגיעה במועד סמלי - שבועיים לפני האזכרה במלאת שנה למותו של מייסד התנועה אריה אבנרי ז"ל וימים ספורים לפני הבחירות ליו"ר הנהלת התנועה, תפקיד אותו ממלא בשנה האחרונה מעוזיה סגל. יצוין כי לפני היבחרו של אור, בשנה שעברה, תוקן במיוחד תקנון אומ"ץ כך שאיפשר ליו"ר המועצה לכהן שתי קדנציות בתפקיד, כל אחת מהן בת ארבע שנים.

המועצה הציבורית שבראשה עמד אלוף במיל' אור היא גוף מלווה ומייעץ לאומ"ץ, שנועד למסד לפי החזון שהיתווה אבנרי גלריה של אישים בעלי עשייה, אשר יתמכו בהנהלת התנועה ויתנו לה תוקף מוסרי. אור (70) היה מתאם פעולות הממשלה בשטחים, ולאחר מכן - משנת 2001 במשך עשור, היה המשנה למנכ"ל משרד מבקר המדינה ואחראי על ביקורת מערכת הבטחון. בין היתר, אור כתב את דו"ח המבקר על תפקוד העורף במלחמת לבנון השנייה והיה ראש הצוות שבדק את פרשת אשכנזי ומסמך הרפז.

כאשר נבחר אור ליו"ר המועצה הציבורית של אומ"ץ בפברואר 2016, אמר אבנרי: "הכרתי את מנדי אצל מבקר המדינה. התרשמתי מהאישיות שלו והחלום שלי היה לצרפו לאומ"ץ. לא היה קל לגייס את מנדי ולבסוף כשהצטרף, גיליתי אדם אכפתי ממדרגה ראשונה". גם אור אמר כי הכיר את התנועה של אבנרי מפעלתנותה הרבה מול גופי הביקורת: "הלחץ הפיסי שאומ"ץ נהגה (להפעיל) היתה לתועלת רבה מאד", אמר. "ראיתי את אומ"ץ מתדפקת על הפתח כדי להעלות דברים וכך ראוי... הדבר שהפריע לי הוא החולשה המתמשכת של שומרי הסף (במגזר הציבורי) נוכח רמיסת המנהל התקין והיעדר ארגונים ציבוריים לוחמים כדי לקדם את הלחימה בשחיתות".

אגב, בימים אלה בהם נחקרת פרשת התעשייה האווירית, מפנה המשטרה אצבע מאשימה בין היתר אל שומרי הסף בחברה - גורמי ביקורת הפנים, וכך היה גם בחקירת פרשת השוחד ב"נתיבי ישראל" (אז נעצרה לחקירה אף מ"מ היועצת המשפטית של החברה).  

"הייתי שמח אם בעוד מספר שנים נוכל לומר שעשינו מעשה", אמר אור לאבנרי. בישיבת המועצה הציבורית בנובמבר 2015 הביע חבר המועצה רן כוחן דאגה "מהיום שאריה לא יוכל להמשיך בתנועה, כי אז אומ"ץ מתמוטטת. אני חושש שנגיע ליום הזה".

בשבוע שעבר כתב אור ליו"ר הנהלת אומ"ץ בשנה האחרונה, מעוזיה סגל, כי הוא מתפטר מתפקידו: "הצטרפתי כחבר למועצה הציבורית לפני כארבע שנים מתוך הערכה עמוקה לפעילותו ולמאבקו של אריה והארגון שהוא הקימו כנגד השחיתות השלטונית ולמען טוהר המידות. לאחר שאבנרי נפטר החלטתי להמשיך בתפקיד יו"ר המועצה בשל חשיבות המשך המאבק בשחיתות, חשיבות הארגון והמחויבות למפעלו של אריה ועל כן יש להקדיש מאמצים רבים בתמיכה מעשית בהמשך קיום הארגון תחת הנהגתו החדשה".

ometz logo

"בעת האחרונה ולאחר שיקול דעת ארוך ומעמיק, גמלה בי ההחלטה להתפטר מתפקיד יו"ר המועצה הציבורית וכחבר בה. הבחירות הכלליות להנהלת התנועה יאפשרו להנהלה החדשה לבחור חברים וחברות חדשים למועצה אשר יוכלו לעשות כמיטבם כדי לתמוך בארגון", כתב אור, הביע הערכה לעושים במלאכה ולשורת המתנדבים, ואמר כי ימשיך לפעול בדרכו כנגד השחיתות השלטונית.

אמש סירב אור להתייחס לסיבות שהובילו לפרישתו המוקדמת מהתפקיד. קדמו לו בפרישה מהתנועה בחודשים האחרונים עו"ד פיני פישלר, שהיה חבר הנהלת אומ"ץ ויו"ר הוועדה להגנה על חושפי שחיתויות, עו"ד אילנית שומרון שהיתה היועצת המשפטית, יו"ר ועדת הבחירה במקבלי אותות אומ"ץ, השופטת בדימוס עדנה בקנשטיין, והדוברת הוותיקה רות כהן. הפורשים הקודמים הביעו מחאה גלויה כלפי מנהיגותו של סגל, יו"ר התנועה בעידן שלאחר אבנרי.

בשבוע שעבר התקיימו בחירות חדשות להנהלת אומ"ץ, ובהם נבחרו, לצד סגל: אריה אבריאל, חיים איזנפלד, יאיר בר-קול, עו"ד אליס גולדמן, אילנה דלפרי, עו"ד חני דקל-אלבז, שלמה טל, רן כוחן, יעקב מאור, מאיר מונסליזה, בני סטודינסקי ופליצ'ה פלד. מרבית הנבחרים היו חברי הנהלה או מילאו תפקידים אחרים באומ"ץ גם לפני כן. לוועדת הביקורת של התנועה נבחרו דוד דווידי, נעמה עמרני ואריה ריוה. מנכ"ל התנועה הוא גדי להד.

מאומ"ץ נמסר כי בחירות חדשות לתפקיד יו"ר התנועה ייערכו בנפרד. עוד נמסר, כי בעקבות הבחירות להנהלה תפוזר גם המועצה הציבורית כולה שהתמנתה עם ההנהלה הקודמת, ובקרוב תמונה מועצה חדשה.  

עדכון 23.3

ההנהלה החדשה של תנועת אומ"ץ בחרה במעוזיה סגל להמשיך לכהן כיו"ר התנועה גם בשלוש השנים הבאות. פנחס פליצ'ה פלד נבחר כמ"מ וסגן יו"ר התנועה.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement