פוסטה - סנגור עם חור שחור
סנגור עם חור שחור

סנגור עם חור שחור

פרסום ראשון: "המוח" שמאחורי "כנופיית הבלוגרים" הושעה לצמיתות מעריכת דין בניו יורק אבל בהשראת בית…

עו"ד מועתז ג'אבר מצהלה חשוד בסדרת עקיצות של לקוחות

עו"ד מועתז ג'אבר מצהלה חשוד בסדרת עקיצות של לקוחות

רק כאשר מועתז ג'אבר נעצר בחשד לגניבת מיליונים מלקוחה שמסרה לו שני מיליון שקל בנאמנות…

עימות חזיתי בלשכת עורכי הדין

עימות חזיתי בלשכת עורכי הדין

מצד אחד מנכ"ל הלשכה הזועם ועשרה מאבטחים פרטיים, ומצד שני עו"ד ברק כהן ועשרות תומכים…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

סנגור עם חור שחור

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

פרסום ראשון: "המוח" שמאחורי "כנופיית הבלוגרים" הושעה לצמיתות מעריכת דין בניו יורק אבל בהשראת בית משפט העליון אישרה לו הלשכה לקבל רשיון עורך דין בישראל

od zar zvi 
 העורך דין החשוד, צבי זר 

עדכון (6.4): אושר לפרסום שמו של העורך דין החשוד - צבי זר.

עורך דין שנעצר לפני שבועיים ב"פרשת הבלוגרים" הורשע בשנות התשעים בקשירת קשר לאיומים על עורך דין בארצות הברית ורשיונו נשלל לצמיתות במדינת ניו יורק. כך נודע ל"פוסטה".

העורך דין בו מדובר עוסק בתיקי פלילים ומשפחה, ובשנים האחרונות הוא מעורב מאוד בפעילות של ארגונים הדורשים שוויון לאבות גרושים ומוחים נגד מדיניות מערכת המשפט. במסגרת הזו הוא הופיע בכנסים של "הקואליציה למען הילדים והמשפחה" וזוהה עם מוטי לייבל ולורי שם טוב, ראשי "כנופיית הבלוגרים" המובילים את האג'נדה הרדיקלית נגד שופטים, עובדי רווחה ועיתונאים, שנחשפה בחודש האחרון. במשטרה מתארים את הקמפיין שלהם כ"שיטת החיסול הקיברנטית של המאה ה-21": פרסום פרטים אינטימיים אמיתיים וכוזבים בעשרות אתרי אינטרנט, תחילה בישראל ובהמשך במקלטי רשת במדינות שונות.

העורך דין, אשר שמו עדיין לא הותר לפרסום, הוא לפי בית המשפט "דמות מרכזית בכל הנוגע לאתרים ולפעילותם...  אתרים שכרוכה בהם פעילות פלילית ענפה". העורך דין, שנחשב ל"מוח" שמאחורי הכנופייה, חשוד יחד עם לייבל ועם שם טוב בעבירות פגיעה בפרטיות, הטרדה מינית וסחיטה באיומים של קורבנות השיימינג. המטרה, נטען נגדם, הרתעה וגביית מחיר מעובדי ציבור, אנשי מערכות הרווחה והמשפט וכל מי שהם תופסים כיריביהם.

בשלב זה לא ברור אם בית המשפט אשר התיר למנוע את הפרסום של שמו, היה מודע לכל עלילותיו ב-20 השנים האחרונות, כפי שהם מפורסמים כאן לראשונה.

shem tov lory youtube 
 לורי שם טוב (צילום מיוטיוב)

תצהירים כוזבים

בשנת 2004 חזר העורך דין לישראל לאחר כ-15 שנים בהן שהה בארה"ב, שם עסק לדבריו בתחום המסחרי במשרד פרקליטים גדול. לבקשתו להירשם להתמחות מקוצרת כדי לקבל רשיון ישראלי, הוא צירף תצהיר לפיו "לא הורשע בעבירה פלילית כלשהי לרבות הרשעה בחו"ל". אולם, בסמוך לבקשתו התקבל בלשכה מכתב מאשת עסקים אמריקאית שהיתה לקוחה שלו, והתלוננה נגדו על הטרדה, איומים ולשון הרע במדינת ניו יורק. במכתב הביאה הכותבת לידיעת לשכת עורכי הדין בישראל כי בעקבות התלונות נגדו הוא הושעה לצמיתות מעיסוק בעריכת דין בארצות הברית.

מהמסמכים שצורפו לתלונה עלה כי העורך דין עמד לדין משמעתי בניו יורק על קשירת קשר לשכור את שירותיהם של שני אנשים, כדי לסחוט כספים משבעה אנשים וביניהם שניים מלקוחותיו לשעבר, וכן להשפיע על פרקליט של הצד שכנגד תוך איומים לפגיעה בו. עוד נודע, כי במישור הפלילי הורשע העורך דין בשנת 1997 בשני אישומים של קשירת קשר לאיומים ונגזרו עליו קנס ותקופת מבחן. בסוף שנת 2004, לפני חזרתו לישראל, סורבה בקשתו להתקבל חזרה לשורות לשכת עורכי הדין בניו יורק.

בעקבות המידע שהובא לידיעתה דרשה הלשכה בישראל הבהרות, בין היתר על רקע התצהירים שהגיש והתבררו כוזבים בעליל. לא רק שהוא הצהיר כי עברו נקי, בקורות החיים שהוא צירף לבקשת ההתמחות הוא ציין כי בשנים 1997 עד 2000  הוא שימש כיועץ משפטי לחברה מסחרית בניו יורק, ואילו בשנים 2000 עד 2004 הוא ציין כי עסק בניו יורק בייעוץ משפטי כפרילאנס, כולל ליטיגציה - כלומר עבד במקצוע לכאורה בתקופה בה נשלל רשיונו.

העורך דין זומן לשני שימועים, בוועדת ההתמחות ובוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין. בשני ההליכים הוא סירב למסור פרטים על הרשעתו ועל ההליכים המשמעתיים שננקטו נגדו בארה"ב. כשנשאל מדוע לא דיווח בתצהיר על עברו הוא טען כי אחרי שבע שנים החוק מעניק לו חיסיון ומחיל התיישנות גם על הרשעות מחו"ל. בסוף 2005 ועדת ההתמחות דחתה על הסף את דבריו וקבעה פה אחד כי "המועמד אינו ראוי לשמש עורך דין".

העורך דין עתר נגד הלשכה לבית משפט מחוזי בירושלים, ובית המשפט אישר את עמדת הלשכה כי העותר אינו יכול ליהנות מחיסיון על מסירת מידע על הרשעתו והשעייתו בניו יורק.

בעקבות ערעור שהגיש לבית משפט העליון ביקשו השופטים את חוות דעת היועץ המשפטי לממשלה, וגם זה קבע כי קיימת "תשתית מספקת לקבוע כי המערער אינו ראוי להירשם כמתמחה". בסופו של דבר, בית משפט העליון המליץ כי המערער יגיש בקשה חדשה ללשכה, וזו תידון בתנאי שהפעם יפרט את נסיבות הרשעתו.

laybel motty maatzar330 
מוטי לייבל בדיון להארכת מעצרו (לכתבה על המעצרים בפרשה - לחצו כאן)

התיק הניו יורקי

את גרסתו המאוחרת הוא מסר ללשכה ולבית משפט. הסתבכותו, הוא טוען, היתה על רקע ייצוג בתיק גירושין וסכסוך עם עורך דין של הצד שכנגד. לטענתו, העורך דין שכנגד איים עליו בפגיעה פיזית אך הציג אותו במשטרה כמי שאיים עליו, ובנוסף טמן לו פח במהלך קונספירטיבי בעזרת סוכן משטרתי מדיח.

בתיק זה הוא ייצג לדבריו אשה מחסידות בעלז אשר התגרשה מבעלה, וחשף כי הבעל אשר בבעלותו בית אבות הסתיר בחשבון של עורך דינו כספים שהעלים מהעסק המשותף. לדבריו, לאחר שחשף זאת, שלח לו העורך דין של הבעל "שני אפרו-אמריקאים שהתחזו למאפיונרים והפכו את משרדו ואיימו עליו שחייו בסכנה אם לא יירד מהתיק". אחריהם, לדבריו, הופיע אצלו אדם שדרש 200 דולר (בשנת 1996) על מנת לנטרל את האיום מצד העורך דין שכנגד.

לאחר הופעת הבריונים, טוען העורך דין, הוא השתכנע כי העורך דין שכנגד "הוציא עליו חוזה" ולכן הוא שילם את הסכום המבוקש כדי ש"ינטרל" את עורך הדין האחר. בדיעבד התברר כי האדם לו הוא שילם את הכסף היה סוכן משטרתי. לדבריו, העורך דין שכנגד שיכנע את התובע המחוזי בניו יורק כי הוא קורבן לאיומים בתיק, ורק בגלל זה הופעל נגדו הסוכן. בעקבות האירוע הזה הוא נעצר, הורשע בעבירה של קשירת קשר ונענש בקנס (ובשלילת רשיון). בהסבריו ללשכה טען כי "העבירה לא התפתחה לכדי מעשה, אף אחד לא ניזוק והעונש היה מינימלי". כמו כן הוא ציין שהשעייתו לא נגעה לבתי המשפט הפדרליים (בכל ארה"ב).

כך, בשנת 2011, לאחר שמסר את המידע ולאור חלוף הזמן, אישרה לו הלשכה להתחיל בהתמחות והוא זכה לקבל תעודת עורך דין, בה עשה שימוש בין היתר כדי לקדם את המאבק במוסדות הרווחה, הבריאות ומערכת המשפט.

od kabaha shadi new 195 195 
 עו"ד שאדי כבהא

ל"פוסטה" נודע כי מאז שהוסמך בישראל לפני כחמש שנים הוגשו נגדו מספר תלונות ללשכה. את אחת התלונות, בשנה האחרונה, הגישו לקוחות שלו לשעבר, שאותן ייצג בשלב מסוים בתיק פלילי מתוקשר. לאחר שהלקוחות החליטו להחליפו ולשכור שירותי סנגורית אחרת, נטען, העורך דין פירסם או גרם לפרסום ברשת של חומרים חסויים מהתיק העוסק בעבירות מין קשות, לרבות עדויות מצולמות מחקירת משטרה.

זוהי אחת מהתלונות הנחקרות נגדו כעת, אבל פרקליטו עו"ד שאדי כבהא טוען כי לא היו דברים מעולם וכי התלונה הזו נולדה רק מאחר שהעורך דין עמד על דרישתו לקבל שכר טרחה.

בדיון שנערך בהארכת מעצרו השנייה של העורך דין ביום רביעי, אמר סנגורו כבהא כי הוא נחקר בין היתר על שיחות מוקלטות שנתפסו אצלו בטלפון, שיחות עם לורי שם טוב, בהן היא אומרת שהיא קיבלה פניות ודרישות להסיר פרסומים שונים, והעורך דין מייעץ לה כיצד לענות לפניות ומנסח עבורה תשובה. עו"ד כבהא טוען כי הדברים מהווים מתן שירות משפטי מובהק וחוסים תחת חיסיון עורך דין לקוח. לפי טענת המשטרה, קיים חשד שחלק מהתשובות לפונים היו כרוכים בדרישת תשלום העולה כדי עבירות סחיטה או איומים.

במקביל למעצר העורך דין הזה, המשטרה מחפשת עורך דין נוסף אשר מקורב אליו מאוד, ומקורב גם למוטי לייבל ולורי שם טוב העצורים אף הם עדיין. העורך דין בו מדובר שוהה בחו"ל ולא שב לארץ עד כה. על פי פוסט שהוא פרסם בפייסבוק הוא מודע לכך שהוא מבוקש לחקירה, ועוד יותר מכך שהמשטרה תפסה את המחשב האישי שלו בביתו.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement