פוסטה - ימ"ר ת"א נגד הפעיל החברתי עו"ד ברק כהן
הרשעת עו"ד ברק כהן: "לא ביקורת אלא מסע עלבונות והשמצות"

הרשעת עו"ד ברק כהן: "לא ביקורת אלא מסע עלבונות והשמצות"

השופטת דנה אמיר הרשיעה את כהן בהעלבת עובד ציבור והכשלת שוטר בתיק מהתקופה בה היה…

האישומים נגד עו"ד עמיקם הדר: "הפעיל" קציני משטרה והונה לקוחות

האישומים נגד עו"ד עמיקם הדר: "הפעיל" קציני משטרה והונה לקוחות

הדר נאשם בקבלת שכר טרחה במרמה מתשעה לקוחות בטענה שבדה בפניהם חקירות והפעיל מתחזים לקצינים…

מנדלבליט: שיפגינו נגדי בכל מקום, רק לא בשכונה

מנדלבליט: שיפגינו נגדי בכל מקום, רק לא בשכונה

היועץ המשפטי לממשלה רוצה לבחור איפה יפגינו נגדו, אבל בכיכר גורן הסמוכה אל ביתו נאספו…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

ימ"ר ת"א נגד הפעיל החברתי עו"ד ברק כהן

נכתב על ידי עו"ד מנחם רובינשטיין ב .

עו"ד מנחם רובינשטיין לא מוכן לקבל את העובדה שרכזי המודיעין של הימ"ר בהשראת ממשלת הימין וראשי הבנקאות אוספים מידע על ברק כהן וחבריו

od cohen barak thumb 330 330
 יעד של משטרת תל אביב. עו"ד ברק כהן

לא קל לו לעו"ד ברק כהן, במיוחד לא בתקופה האחרונה.

ברק, שנולד בשוק מחנה יהודה ואת נעוריו העביר בפנימיית בן שמן, סיים בהצלחה את לימודיו במוסד אקדמי מכובד ומוערך - המרכז הבינתחומי הרצליה. משם הוא יצא לחיים מצויד לא רק בידע משפטי, אלא גם בהרבה אופטימיות ורצון לקדם שינויים חברתיים. אלא שמהר מאוד המציאות טפחה לו ישר בפנים.

ביומו הראשון כמתמחה ניצב נרגש עם כותב רשימה זו, לבוש חולצה לבנה ועניבה, לישיבת הקראה פלילית בבית משפט השלום בתל-אביב. משנכנסה השופטת לאולם היא הסתכלה בו, שלחה אצבע גרומה לעברו ואמרה "נאשמים צריכים לשבת פה" (כך!!!), והצביעה על ספסל הנאשמים. כאשר העיר לה כי הוא מתמחה ולא נאשם, היא החזירה לו מבט מלא רחמים והתנשאות, ונאלצה להותיר אותו במקומו. אפשר שאמרה כך בגלל צבע עורו הכהה ואפשר שמכל סיבה אחרת, מה שבטוח הוא שהאפיזודה הדיפה ריח חזק של יחס מתנשא ואפליה גזעית.

לימים, כשקיבל את רשיון עריכת הדין והצליח יחסית בראשית דרכו כסנגור פלילי, באה לעולם מחאת האוהלים בשדרות רוטשילד בתל אביב, וברק נסחף לפעילות חברתית סוערת אשר הפגישה אותו בין השאר גם עם משטרת ישראל. שם, לא אהבו, אם להתבטא בעדינות, את העובדה שעורך דין צעיר עובר בין תנועות חברתיות שונות דוגמת "לה פמיליה" ומסביר לפעיליהן את זכויות הפרט, את מגבלות החוק על פעולות המשטרה. בתנועות החברתיות ובמשטרה ידעו אז היטב כי עו"ד ברק כהן, פנתר שחור מודל שנות ה-2000, בן של פנתר שחור משנות השבעים, הקפיד תמיד להטיף להימנעות מאלימות, אבל מבחינת המשטרה הוא שירת את האויב החדש: את צעירי השכונות שנטשו את חיי הפשע והשימוש בסמים הקשים לטובת מחאה חברתית, וכן, גם אלימות על בסיס גזעני במגרשי הכדורגל. 

שיר שברק כתב, הלחין ופרסם, על אחד מרכזי המודיעין בימ"ר ירושלים קומם את בכירי הגוף המשטרתי והניע אותם לאחוז באמצעים משפטיים נגדו. לא נתקררה עליהם דעתם עד שהצליחו לשכנע את בכירי המערכת המשפטית להתיר להם לחקור עורך דין פעיל על דברי שירה, לעצור אותו ולהעביר תיק חקירה על כתיבת שיר מחאה לפרקליטות. 

biton avi 200 200
מימ"ר ירושלים לימ"ר תל אביב.
נצ"מ אבי ביטון

עתה מתברר, כי אין בכך די. ברק כהן עדיין חי ונושם, ופעולות המחאה שלו סחפו אחריו עשרות פעילים חברתיים. אחרי סדרת פעולות מחאה מעוררות מחלוקת נגד בכירי הבנקאות, מישהו למעלה, מקשרי הון שלטון ככל הנראה, סימן את ברק שוב. הוא מפריע להם או שהם חוששים מפניו, למרות שמאז לידת בתו הודיע על יציאה ל"חופשת לידה".

אחרי שלשכת עורכי הדין מתכוונת לשלול את רשיונו עד לבירור ההליכים הפליליים שיחידת העילית להב 433 נקטה נגדו, עכשיו, המשימה "להביא" את ברק הוטלה על היחידה המרכזית בתל אביב, זו שפעם היתה יחידת עילית איכותית והיום היא רחוקה מימי תהילתה, ובראשה הועמד קצין בכיר מימ"ר ירושלים דווקא. עם קשר או בלי, בימים אלו מזמנים חוקרי ימ"ר תל אביב בחשאי דמויות שונות שיש להם יסוד להאמין כי הם מכירים את עו"ד ברק כהן, ומבקשים לדלות מקרבם חומר מפליל על האיש שהפך לאוייב המשטרה מאז שכתב שיר על רכז המודיעין של ימ"ר ירושלים.

od rubinshtein logo 2

לחוסר הבושה אין כנראה גבולות. זה מה שצריכה לעשות ימ"ר ת"א? להילחם באדם הגון וישר שונא אלימות, שכל רצונו להסביר לאזרחי ישראל את זכויותיהם גם אם הם מזרחיים מאיצטדיון טדי, יוצאי אתיופיה, דתיים, פלסטינים, או סתם אזרחים שוחרי צדק ושוויון חברתי אשר מפגינים נגד שחיתות וקשרי הון שלטון?

האם למשטרה מפריע שאזרחים יהיו מודעים לזכויותיהם על פי חוק, לרבות מה מותר ומה אסור לשוטרים לעשות?

האם אזרחים מושכלים הם פגע רע מבחינת מערכת אכיפת החוק, או שמא נסחפה אף היא בגל העכור של פגיעת ממשלת הימין בדמוקרטיה הישראלית. גל הפוגע לאחרונה אט אט אך בבטחה במדינה כולה, ובעיקר באזרחים המוחלשים אשר אינם מבינים את עומק הצרה אליה הם מובלים באפם בחסות המלחמה בערבים. גל המאורגן על ידי כמה צעקנים במפלגות השלטון אשר מנצלים את שפת השוק השגורה בפיהם, כדי להפיץ שנאת זרים ולהסית את ההמונים מהרחובות והשווקים, לרבות יושבי היציע המזרחי – בניגוד גמור לאג'נדה הסובלנית שעו"ד ברק כהן ניסה להשריש בקרבם.

האם המשטרה בפיקודו של רוני אלשיך הופכת לגוף המושפע באופן מובהק על ידי הפוליטיקה? כל הסימנים מצביעים על כך, מה שבטוח הוא שהיחידה המרכזית של מחוז תל אביב שכחה כי תפקידה הוא להילחם בפשיעה ולא באזרחים טובים, גם אם הם פעילים חברתיים ודעתניים. לידיעת המפקד החדש של ימ"ר תל אביב, נצ"מ אבי ביטון, היושבים בבתי הקפה ברחובות תל אביב ויפו הם ממש לא הפעילים הפלסטינים שאתה נטלת חלק במצוד אחריהם בסמטאות מזרח ירושלים.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement