פוסטה - שלושה נאשמים בתקיפת רוני הררי ומאבטחו

שלושה נאשמים בתקיפת רוני הררי ומאבטחו

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

כתב האישום מפרט לראשונה כיצד הגיע הררי עם שי לריח לספסל בגינה הציבורית וכאשר השיחה עברה לפסים אלימים הצטרפו משה בן דביר ליאור עבאדה ואחרים לא מזוהים, שהיכו נמרצות את הררי בעוד לריח מרסס בגז פלפל גם את המאבטח שניסה להגן על "הבוס" שלו, שבהמשך נחתך בפניו ונדקר   

ktata amidar
הקטטה ברמת עמידר (לצפייה בסרטון המלא - לחצו כאן)

פרקליטות מחוז תל-אביב הגישה לבית המשפט המחוזי כתב אישום כנגד שי לריח (37) מרמת גן, משה בן-דביר (40) מקרית אתא, וליאור עבאדה (30) מקריית אונו על תקיפת רוני הררי ומאבטחו בגינה ציבורית ברמת עמידר. כל השלושה מזוהים עם ארגונו של עמיר מולנר.

על פי כתב האישום, שהוגש על-ידי עו"ד גיא גורן, ב–15 בפברואר הגיעו הנאשמים יחד עם מספר רב של חברים אשר זהותם לא הובררה, אל גינת אלי כהן. סמוך לשעה שלוש בצהריים הגיע למקום הררי עם מאבטחו כשהוא מלווה על ידי הנאשמים לריח ובן דביר בשני צידיו, ובאדם נוסף. הארבעה ניגשו אל ספסל סמוך וניהלו שיחה ערה. כל אותה העת עמד המאבטח מהצד וצפה מרחוק על המפגש.

אט אט, נטען, החלו להיאסף סביבם אנשים נוספים, ובינהם הנאשם ליאור עבאדה. משהבחין המאבטח של הררי במתרחש, התקרב אף הוא ונעמד סמוך להררי. סמוך לשעה שלוש, בתום חילופי הדברים אשר מהותם אינה ברורה, פנה הררי וביקש לסיים את הפגישה ולעזוב את המקום. בדרכו ללכת, נטען, עבאדה זינק לעברו ותקף אותו בכך שדחף אותו בידיו בכוח. מיד לאחר מכן, החלו הנאשמים והאנשים שהתייצבו לצידם לדחוף את הררי גם כן, לבעוט בו ולהכות אותו. נגד בן דביר נטען, שהוא כרך בכוח את זרועו סביב צווארו של הררי ובתנועה סיבובית הפילו ארצה. מיד לאחר מכן בעט בן דביר בחוזקה בגופו של הררי השרוע על הארץ.

המאבטח ניסה להגן על הררי אבל אז, נטען, לריח תקף אותו באמצעות ריסוס גז פלפל על פניו. במקביל, בן דביר רץ לעבר המאבטח והפיל אותו ארצה במכת אגרוף ליד ספסל סמוך עליו ישבה אזרחית תמימה אשר הניקה את תינוקה. מייד לאחר מכן החל בן דביר לבעוט בכל חלקי גופו של המאבטח השרוע על הרצפה.

zira ktata ranat gan 15 2 17 
 זירת הקטטה (צילום: משטרת ישראל)

בשלב זה, כך על פי כתב האישום, לריח דלק בריצה אחר הררי אשר נמלט מן המקום כאשר לריח מזנב בו בבעיטות ומרסס אותו בגז פלפל, ואליו הצטרפו מספר אנשים מהחבורה אשר היכו בו אף הם. מקץ מספר שניות הצליח הררי לקום ונמלט כאשר הוא מותיר מאחור את המאבטח שרוע על הארץ ומותקף אף הוא, בבעיטות ובמכות על ידי הנאשמים וחבריהם.

כאשר הבחין לריח כי הררי נמלט, נטען כי הוא ניגש אל המאבטח אשר שכב חסר אונים על הארץ והחל להכות אותו ולבעוט בו. הוא ויתר בני החבורה, נטען, כוונו את הבעיטות שלהם לעבר ראשו של המאבטח, במטרה לגרום לו חבלות חמורות. תוך כדי תקיפת המאבטח מישהו מהחבורה דקר אותו מספר דקירות באמצעות סכין בפלג גופו התחתון ואף בפניו.

מיד לאחר מכן התפזרו התוקפים ונמלטו תוך שהם מותירים מאחור את המאבטח שרוע מדמם על רצפת הגינה הציבורית, סובל מחבלות וחתכים בפניו ובירכיו. המאבטח הובהל לבית החולים "שיבא", שם קיבל טיפול רפואי אשר כלל בין היתר חבישת פצעיו ותפירת חתכים בפניו וברגליו.

 od sananes tamir od hatzroni shahar new 150   od gridish talya 195 195
 עו"ד סננס   עו"ד חצרוני   עו"ד גרידיש 

כתב האישום מתבסס על שורה של ראיות שאספו חוקרי היאחב"ל. בין היתר בידי החוקרים סרטוני מצלמות אבטחה מהגינה הציבורית אשר מתעדים את ההתרחשות וכן זיהוי הנאשמים בצילומים. כמו כן, איכונים סלולאריים של הנאשמים לריח ועבאדה.

הנאשמים מצידם שמרו על זכות השתיקה בחקירה ולא סיפקו הסבר לראיות שהוצגו בפניהם.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים עולה כי שלושת הנאשמים מוכרים היטב למשטרה. לריח נחשב ליעד מרכזי של יחידות העילית במשטרה ולבכיר בארגון מולנר. באמתחתו הרשעות באיומים, תקיפה חבלנית ואף הריגה - בגינה ריצה 10 שנות מאסר. בשנת 2013 הוא נשלח ל-30 חודשי מאסר לאחר שהורשע בהחזקת נשק בתיק, והנחת מטען חבלה באופנוע של אדם המזוהה עם קבוצת עבריינים מצרפת.

בן דביר הספיק לצבור שלוש הרשעות בעבירות אלימות, קשירת קשר לפשע, סמים והונאה.

עבאדה בעל שמונה הרשעות קודמות בעבירות אלימות, איומים , הדחה בחקירה וסמים. במאי 2014 הוא הורשע בקשירת קשר לפשע, החזקת ונשיאת נשק ונדון ל – 15 חודשי מאסר במסגרת תיק "האקדח בבניין ברחוב ארנון 13".

הסנגורים של השלושה - עורכי הדין שחר חצרוני, תמיר סננס, טליה גרידיש וזאב לקט - ביקשו לדחות את הדיון בבקשת המעצר לצורך לימוד חומר הראיות. מעצר השלושה הוארך עד להחלטה אחרת והדיון נדחה ל-19 באפריל. 

 

 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement