פוסטה - תעשייה אווירית: נעצר קבלן שביצע עבודות לראשי הוועד

תעשייה אווירית: נעצר קבלן שביצע עבודות לראשי הוועד

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

חוקרי יאל"כ להב 433 עצרו חשוד נוסף בפרשת התעשייה האווירית, בחשד למתן שוחד וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. מדובר בקבלן ארז מדינה, אשר על פי החשד ביצע עבודות פרטיות עבור חברי ועד ובעלי תפקידים בכירים בחברה, ובתמורה זכה בעבודות בתעשייה האווירית בהיקפים גדולים, חרף העובדה שלא היה מורשה לכאורה לבצען.

מדינה בנה בין היתר את לשכתו החדשה של חבר הוועד העצור עתה בתעשייה האווירית, בתקציב של 300 אלף שקל. חבר ועד זה נחשב כחשוד מרכזי בפרשה. לפי פרסומים שהיו בעבר, וכפי שהמשטרה טוענת, מדינה שיפץ בתים וביצע עבודות פרטיות עבור ראשי הוועד, ובתמורה הועסק גם על ידי התעשייה האווירית.

סנגורו של מדינה, עו"ד יוגב חיימי אמר כי מדובר בקבלן שעובד בתע"א שנים רבות על פי מכרזים. לדבריו, "לא היה כלום ולא יהיה כלום. מדינה שיתף פעולה באופן מלא ומסר את כל הנדרש". חומר הנהלת החשבונות של החברה נתפס. שופט בית משפט השלום עמית מיכלס קבע כי "חומר החקירה מבסס חשד סביר בעוצמה גבוהה" והאריך את המעצר עד 23 במרץ.

במקביל, בית המשפט המחוזי מרכז קיצר ביותר מחצי את מעצרו של חבר הוועד, אשר לשכתו נבנתה מחדש במאות אלפי שקלים. החשוד, שעל שמו קיים עדיין איסור פרסום, נעצר ל-14 ימים, לאחר שהשופט מיכלס קיבל את בקשת המעצר במלואה. היום, בחלוף חמישה ימי מעצר, קיבל שופט בית המשפט המחוזי ארז יקואל את הערר ובקשת הסנגור עו"ד ליאור אפשטיין לפקח על החקירה, ונקבע כי כבר מחר יובא החשוד להארכת מעצר נוספת.

od epshtein lior new new
עו"ד אפשטיין

עו"ד אפשטיין אמר כי חבר הוועד, בעל נכות קשה, אינו יכול לבצע פעולות היגיינה בסיסיות ולתפקד בבית המעצר תקופה כה ארוכה בתנאים אשר לחלוטין אינם מותאמים למצבו. עו"ד אפשטיין הוסיף כי החקירה בתעשייה האווירית היא "עונתית" והחשודים נתנו את גרסאותיהם לגופי חקירה נוספים, לרבות מבקר המדינה ומערכת הבטחון.

לדברי חבר הוועד, הבניין בו נמצאת לשכתו שופץ על פי החוק המחייב הנגשה לנכים, ולכן עלות העבודה היתה כה גבוהה, והעבודה בוצעה בהזמנת התעשיה האווירית ולא לפי הזמנתו האישית.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement