פוסטה - יום שישי: כתב אישום בתיק המטענים למפורסמים

יום שישי: כתב אישום בתיק המטענים למפורסמים

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

 בית משפט השלום בתל אביב האריך עד יום שישי את מעצרם של אבנר הררי ואבישי בן דוד החשודים בתיק המטענים למפורסמים, לאחר שהבוקר הוגשה נגדם הצהרת תובע לקראת כתב אישום בסוף השבוע.

חרף גשת הצהרת התובע המתייחסת למטענים שהונחו למאיר שמיר, מרגלית צנעני וקובי מוסא, וכן לדירת האמל"ח שנחשפה - המשטרה לא הייתה מוכנה לחשוף היום בפני הסנגורים איתן סבג ושי רודה, מה קושר כל אחד מהחשודים למיוחס להם וגם בהצהרת התובע עצמה לא צוינו העבירות בהן יואשמו השניים. במשטרה מקווים כי הפרקליטות תאשים אותם בניסיון רצח, אך בשלב זה טרם ברור אם יש לכך מספיק ראיות כנגד החשודים. יש לציין כי המשטרה הודיעה הבוקר כי מחומר החקירה עלה כי לא התקיים קשר ישיר בין הקורבנות לבין החשודים וכי מטרתם של האחרונים הייתה לפגוע בחלק מהקורבנות או להעביר אליהם מסר של איום בשמם של אחרים.

בדיון התברר כי בידי המשטרה חוות דעת אשר ממנה עולה התאמה בין מספר שלטים שנמצאו ככל הנראה בדירת האמל"ח בראשון לציון, לבין המטענים שהתפוצצו. כמו כן, בידי החוקרים ככל הנראה גם צילומי מצלמות אבטחה בהם נראה בן דוד מבצע תצפיות בשלב המקדים לקראת הטמנת אחד המטענים. 

במהלך הדיון, התפרץ הררי בתגובה לכך שהשופטת חיותה כוחן עומר לא חייבה את נציג המשטרה למסור יותר פרטים הן לגבי הראיות והן לגבי סעיפי האישום בהם יואשם. "אין צדק בבית משפט הזה. את מאשרת להם כל דבר שהם מוכרים והכל חרטה. את תראי שאני אצא זכאי והם גם ישלמו לי פיצויים על כל עוגמת הנפש", אמר הררי ויצא מאולם הדיונים לחדר הפנימי בו מוחזקים העצורים. רק לאחר שכנועים ארוכים חזר אל האולם.

כאמור, מעצרם הוארך עד 24 במרץ.

פרסומת - Advertisement