פוסטה - המטען בצפון: שרביט שוחרר, הצהרת תובע נגד אסבן

המטען בצפון: שרביט שוחרר, הצהרת תובע נגד אסבן

נכתב על ידי יואב איתיאל ב .

הסתיימה חקירתם של שמעון שרביט וערן אסבן, שנעצרו לפני כשבועיים בחשד להחזקת מטען חבלה ואקדח. בימים האחרונים חלה תפנית משמעותית, והבוקר (19.3) שוחרר שרביט במשרדי הימ"ר. הסיבה: אסבן לקח על עצמו אחריות למטען שנזרק מחלון הנוסע ברכב של שרביט, בו הוא גם נהג. אסבן לקח אחריות גם על האקדח שנתפס אחר כך על ידי בלשי היחידה המרכזית של מחוז חוף, בצד הנוסע, יחד עם כפפות. כזכור, ב"צ'ימידן" שהיה ברכב נמצאו גם מסכות סקי, "חם-צוואר" ועוד.

למרות שאסבן - המתגורר במרכז הארץ - סיפר לחוקריו שבסך הכל נסע לבית במגדל העמק כדי להביא בגדים, בימ"ר לא קונים את הסיפור ומשוכנעים שהם אכן יירטו את הרכב בדרכו לניסיון התנקשות אותה סיכלו. את החוקרים מחזקת גם העובדה שהשניים עשו את הדרך ממגדל העמק מערבה ללא הטלפונים הניידים שלהם. על פי חשד החוקרים, כדי למנוע מהמשטרה לאכן אותם בדרך למשימתם, היתה אשר היתה.

נציג המשטרה, רס"ב יורם בן אלי, הציג היום (19.3) בבית משפט השלום בעכו הצהרת תובע וביקש להאריך את מעצרו של אסבן - המיוצג על ידי עו"ד דורון נוי ועו"ד יהלי שפרלינג - בשלישית. השופטת ג'ני טנוס נעתרה לבקשה והאריכה את מעצרו של אסבן עד יום חמישי, אז צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום, במקביל לבקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים.

שרביט שעבר שבועיים במעצר, שוחרר במשרדי הימ"ר בעכו. 

לכתבה המלאה והעדכונים - לחצו כאן.

פרסומת - Advertisement