פוסטה - אושר: איכון אוטומטי של שיחות חירום למוקד 100

אושר: איכון אוטומטי של שיחות חירום למוקד 100

נכתב על ידי ג'קי כהן ב .

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה (19.3) את הצעת החוק של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן לאיכון אוטומטי של שיחות חירום למוקד 100 של המשטרה. הצעת החוק של השר תאפשר למוקד 100 לקבל באופן אוטומטי את נתוני המיקום של המתקשר מטלפון נייד למוקד החירום, מבלי לבזבז זמן יקר בניסיון לברר את מיקום המתקשר הזקוק לעזרה. קבלת נתוני המיקום של המתקשר תסייע להצלת חיי אדם ולמניעת נזקי רכוש.

רוב הפניות במצבי חירום נעשות באמצעות טלפון נייד, כאשר הפונה נמצא פעמים רבות במצב מצוקה, לחץ רב ולעיתים אף סכנת חיים. במקרים רבים, המתקשר מתקשה למסור נתוני מיקום מדויקים כמו במקרה הכואב של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו באזור בגוש עציון. הצעת החוק נועדה לאפשר למשטרת ישראל לקבל נתוני מיקום של המתקשר אל מוקד החירום באופן אוטומטי, היישר מחברות הסלולר, באופן שיאפשר לכוחות החירום לאתר את הפונה ולהגיע אליו בזמן קצר יותר, ובנוסף גם לצמצם את טווחי הגעתם של גופי הרפואה וההצלה.

השר ארדן: "זמן התגובה של המשטרה הוא עניין של חיים ומוות. איכון של השיחות הנכנסות למוקד 100 יאפשר למשטרה לפעול בצורה מהירה יותר ובכך לשפר את המענה הניתן לאזרחים הנמצאים במצוקה".

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement