פוסטה - הסדר לסמנכ"ל השלטון המקומי לשעבר בתיק גניבה

הסדר לסמנכ"ל השלטון המקומי לשעבר בתיק גניבה

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

פרסום ראשון: אורי בורה שהואשם בגניבת שש מיליון שקל וסחיטה באיומים יודה בגניבה ויקבל שלוש שנות מאסר 

bora uri facebook
אורי בורה

פרסום ראשון ב"פוסטה": סמנכ"ל הכספים לשעבר של המרכז לשלטון מקומי, אורי בורה, שהואשם בגניבת שישה מיליון שקל, יודה בעבירות המיוחסות לו במסגרת הסדר טיעון והעונש המסתמן יהיה סביב שלוש שנות מאסר בפועל בלבד.

לפי כתב האישום שהוגש לפני שנתיים, בורה (62) ששימש כסמנכ"ל בכיר למנהל וכספים במרכז לשלטון מקומי במשך 13 שנים עד 2010, זייף חתימות של מנכ"ל ושל יו"ר המרכז לשלטון המקומי, שלמה בוחבוט, על גבי יותר מ-50 שיקים, שאת חלקם בסך של כ-1.3 מיליון שקל הפקיד לחשבונו האישי. שיקים אחרים, בהיקף של 4.5 מיליון שקלים, הוא מסר, לפי האישום, לידי רזיאל פוניס - ספק של השלטון המקומי, בעל חברות לציוד סלולרי. זאת כנגד חשבוניות כוזבות שסיפק לכאורה פוניס, עבור סחורה בשווי נמוך בהרבה. בורה הואשם שזייף רישומים בספרי הנהלת החשבונות כדי להסוות את פעולותיו.

פרק נוסף בכתב האישום ייחס לסמנכ"ל הכספים של השלטון המקומי איומים והטרדות של מספר בכירים בארגון, על רקע הליכי הפיטורים. בכתב האישום נטען כי מספר חברי הנהלה קיבלו מסרים טלפוניים אנונימיים, בהם נאמר להם כי ייחשף רומן שניהלו כביכול עם עובדות של המרכז לשלטון מקומי, אם לא יתפטרו בעצמם. בוחבוט קיבל הודעות בנוסח "נגמור לך את הקריירה", "מבטיחים לך הלוויה רבת משתתפים".

od dorfman alagai shila new 150  
עו"ד שילה דורפמן  

לאחרונה התנהל הליך גישור בתיק בבית המשפט המחוזי בתל אביב, בפני השופט בני שגיא. בורה, המיוצג על ידי עו"ד שילה דורפמן, עומד לדין יחד עם פוניס, ספק הציוד הסלולרי, בגין עבירות גניבה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, הלבנת הון, סחיטה באיומים ועוד.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement