פוסטה - חמש שנים אחרי החקירה כתב אישום חמור נגד ניצב מנשה ארביב

חמש שנים אחרי החקירה כתב אישום חמור נגד ניצב מנשה ארביב

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

לא דיווח על הצעת שוחד של 60 אלף דולר בניו יורק, ובמהלך חקירת תיק פינטו המשיכו בני משפחתו לקבל טובות הנאה, ולא דיווח על הנחה בגובה 600 אלף שקל שפינטו סידר לו מחברו לב לבייב עבור הדירה בצפון תל אביב * מצורף כתב האישום במלואו

arbiv forum 330 330 
 לפי כתב האישום: פגע בכל מערך הפיקוד הבכיר

חמש שנים לאחר החקירה הראשונית של הרב פינטו בפרשת אפריים ברכה (2012) הגישה המחלקה לחקירות שוטרים כתב אישום נגד ניצב בדימוס מנשה ארביב, מפקד להב 433 לשעבר. על פניו, הסיפור המתואר בכתב האישום נראה חמור ביותר, אולם האישומים, מרמה והפרת אמונים ואי-מילוי חובה רשמית, הם מינורים באופן יחסי. 

כתב האישום המצורף כאן במלואו מתאר בקיצור מירבי את מערכת היחסים ואת ברית האינטרסים בין ארביב לבין הרב יאשיהו פינטו. מערכת היחסים המתוארת כוללת טובות הנאה למכביר שקיבלו על בסיס קבוע כמעט ארביב ובני משפחתו מהרב פינטו, עוד לפני שנחשפה פרשת פינטו-ברכה. מה שמקומם עוד יותר, גם במהלך החקירה שהסעירה את מדינת ישראל המשיכו ארביב ובני משפחתו לבקש ולקבל את טובות ההנאה מאנשי פינטו, בעיקר בניו יורק.

כתב האישום מתייחס גם לכך שארביב קיבל מה-FBI מידע על מצבו של פינטו בתיק בו הוא התלונן בארה"ב נגד עבריין ישראלי בשם עופר ביטון אשר סחט אותו בארה"ב לכאורה (יחד עם חבר קונגרס אמריקאי רפובליקני בשם מייקל גרים). ארביב, נטען, העביר למטה הארצי את המידע שכלל שאילתה על עברו הפלילי של ביטון, אבל גם דיווח על כך לפינטו. 

מעבר לכך, לאחר שראש יאח"ה דאז, תנ"צ זיוה אגמי-כהן, הודיעה לארביב כנציג משטרת ישראל בארה"ב על החקירה נגד פינטו בפרשת העמותה, ועל חיקור הדין הצפוי לו בארצות הברית, הוא המשיך בקשריו ההדוקים עם הרב וחצרו.

ואם בזה לא די, לפי כתב האישום, ארביב לא דיווח על כך שהרב פינטו בארצות הברית הביע בפניו עניין רב על הנעשה בחקירת עמותת "חזון ישעיה", ביקש ממנו לקדם את ענייניו בפני ראש אגף החקירות דאז, יואב סגלוביץ, ואף הציע לו שוחד בגובה 60 אלף דולרים כדי לקבל מידע על החקירה.

bracha efi z 210 150l
מה ידעו ארביב וברכה זה על זה?

פרשה אחרת בכתב האישום היא הנחה בגובה 600 אלף שקל שסידר הרב פינטו לארביב, כבר ב-2010 בהיותו סגן מפקד מחוז תל אביב, עבור דירת יוקרה בפרויקט של חברת "אפריקה ישראל" ולב לבייב, בצפון תל אביב.  

כתב האישום מבוסס על עדויות מפורטות של הרב פינטו ושל עוזריו בארה"ב וישראל, יוסי עמוס ובן ציון סוקי, הבעלים של מלון "מטרו" ברחוב 41 בניו יורק, שבו נהגו להתארח ארביב ובני משפחתו. עוד נגבו עדויות מעובדי המלון, מבני משפחת ארביב, מגורמים בהנהלת אפריקה ישראל ועוד, ובינהם בכירים במשטרת ישראל.

השאלה הגדולה - האם המדינה וארביב ימשיכו במשפט הוכחות שבו ייחשפו הסיפורים האמיתיים על הפרשה בכללותה, לרבות הקשר בין אפריים ברכה המנוח לבין ארביב ייבדל לחיים ארוכות?

לחצו לקריאת כתב האישום המלא

 

 

 

 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement