פוסטה - כל חשודי רשת הימורי הספורט בירושלים

כל חשודי רשת הימורי הספורט בירושלים

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

סוכן הטוטו אדם בן מיכאל, ראש הרשת לפי החשד, כבר נעצר בעבר בחשד לניהול הימורים לא חוקיים יחד עם אחיו שהיה מאנשי אלי נעים "קוסם". מתחת לאדם, הופעלו כסוכנים שחקני כדורגל וכבאי שהציעו אפליקציה עוקפת חסימה לאתר ההימורים 365 

ben michael adam hagay facebook  
אדם (מימין) וחגי בן מיכאל  

30 חשודים נעצרו אתמול (שלישי, 28.2) בחשד לניהול רשת הימורים באינטרנט שפעלה באזור ירושלים. בראש הרשת עומד לפי החשד בעל תחנת טוטו חוקית בירושלים, אדם בן מיכאל. שני סוכני הימורים ברשת, לפי החשד, הם שחקני קבוצת הפועל קטמון בעבר - אדם מזרחי ומור אפרים.

מאות אנשים, בהם קטינים, הימרו על פי החשד במסגרת רשת ההימורים הבלתי חוקית, בעיקר על משחקי כדורגל, והמנהלים גרפו רווחים של מיליוני שקלים שהעלימו בהלבנת הון. לפי החשד, בין סוכני ההימורים הלא חוקיים היו גם זכיינים בעלי תחנות של מפעל הפיס.

בימ"ר ירושלים אמרו כי מדובר בארגון היררכי, שהציע למהמרים גישה לאתר 365 bet ואתרים בינלאומיים אחרים, שההימורים בהם אסורים וחסומים לכניסה מישראל. הרשת וסוכניה, כך נטען, הציעו למהמרים לעקוף את החסימה בשתי דרכים. הדרך המתוחכמת – באמצעות אפליקציה. אדם שביקש להמר קיבל בטלפון קוד כניסה לאתר הבינלאומי, באמצעות סוכני הרשת. בדרך שנייה, הפחות מתוחכמת, ההימור היה מועבר באמצעות הסוכנים לאתר בחו"ל, ואישור על קליטתו היה ניתן באמצעות "צילום מסך". 

mizrahi adam utube
אדם מזרחי

בן מיכאל שמשמש זכיין של טוטו-ווינר בירושלים במשך 17 שנים, חשוד בניהול פעילות ההימורים המקומית עבור האתר הבינלאומי וארגון מהמרים ישראלים, במקביל לעבודתו הרשמית. לפי החשד הוא הרוויח עמלות של מיליוני שקלים מהיקף ההימורים שגילגל. לידו, איש מחשבים בשם יוסף דיין מתל אביב, היה לפי החשד איש הקשר הטכני מול האתרים. עוד נעצרו במסגרת הרשת גם חגי בן מיכאל, אחיו של ה"ראש", וכן סוכנים רבים, אנשי הקשר למהמרים הישראלים והאחראים לגביית כספים.

לבן מיכאל ולמרבית החשודים לא יוחסו בבקשות המעצר עבירות אלימות או סחיטה, ונציג הימ"ר רס"מ עידן חי רחמני אמר כי העבירות העיקריות המיוחסות לחשודים אלה הן עבירות הלבנת הון. עם זאת, לדברי המשטרה צפויים מעצרים נוספים של מעורבים בפעילות הרשת.

בחיפוש שנערך אצל בן מיכאל ובפיצוציות ששימשו על פי החשד כתחנות הימורים, וכן בבתי החשודים, נתפסו מיליון וחצי שקל במזומן ובצ'קים, שהוסתרו לדברי המשטרה בארונות בגדים, מתחת למזרון ובמזוודות. בביתו של בן מיכאל עצמו נתפסו 200 אלף שקל מוסתרים בתוך רמקול.

המשטרה ביקשה חילוט זמני של נכסים בשווי 16 מליון שקל, ושל 20 כלי רכב ועשרות חשבונות בנק שבבעלות החשודים בניהול הרשת בדרגות השונות. מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, חתם על צו סגירה מינהלי לקיוסקים ופיצוציות, בהם לפי החשד פעלו סוכני ההימורים. החקירה הסמויה נמשכה שמונה חודשים בשיתוף יחידת יהלום ברשות המסים.

himurim22
מאות אלפי שקלים נתפסו בארונות בגדים, במזוודות ואפילו ברמקול

רשימת החשודים

אדם בן מיכאל (37), ראש הרשת מירושלים על פי החשד, שומר על שתיקה בחקירתו. אדם, אב ל-7, נעצר כבר כמה פעמים בעבר בחשד לניהול הימורים לא חוקיים

בשנת 2008 הוא נעצר יחד עם אחיו, העבריין ערן בן מיכאל, שנחשב לאחד מחייליו של העבריין אלי נעים "קוסם". ערן רק סיים לרצות עונש מאסר בגין מעורבות בעסקאות נשק בין כנופיית "קוסם" לאסי אבוטבול ואנשיו. אדם וערן בן מיכאל נעצרו בחשד לסחיטה באיומים של מהמר שהפסיד סכומי כסף גדולים אצל אדם.

בשנת 2011 בוצעה פשיטה משטרתית על התחנה של אדם בשכונת גאולה והוא נעצר בחשד "לניהול והחזקת מקום למשחקי מזל". על פי פרסום באתר "בחדרי חרדים", במקום גם נעצרו שישה בני אדם, חלקם אנשי עסקים חרדים מוכרים. אדם שוחרר בערבות באותו יום.

mor efrym 
 מור אפרים

סנגורו, עו"ד נדב גדליהו, אמר אתמול בבית המשפט כי לאדם אין עבר פלילי. לדבריו, "על פי החשדות, הוא בסך הכל איפשר לישראלים להמר באתר הימורים לגיטימי בעולם וגבה עמלות. לא מדובר באיזה קזינו בלתי חוקי. גם הימ"ר אומר שעיקר החקירה מתמקד בעבירות כלכליות ועילת המעצר העיקרית היא שיבוש הליכי משפט ולא מסוכנות".

נציג המשטרה אמר בתגובה כי "גם קנביס מותר לעשן בהולנד, ואסור בישראל. במקומות בהם האתר חוקי משלמים מסים, ואילו כאן מדובר בכסף שחור בהיקפים עצומים. כמויות אדירות של אנשים הימרו דרכו". השופטת קרן מילר האריכה את מעצרו עד 6.3.

אחיו, חגי בן מיכאל (33) ממעלה אדומים, עובד שכיר בפיצוציה. בחקירתו טען שאין לו שום קשר ומושג בעניין, וכשהציגו לו אתר אינטרנט אמר שהוא אינו קורא אנגלית. השופטת מילר אמרה כי לפי חומרי החקירה, הוא אחד המעורבים המרכזיים. סנגורו הוא עו"ד חן הולנדר.

od holander chen 200 200    
עו"ד חן הולנדר    

אדם מזרחי (31) מירושלים. חלוץ קבוצת הפועל קטמון עד לפני שנה, הוא כיום שחקנה של בית"ר נורדיה מליגה ב'. חשוד ששימש כסוכן מתחת למנהל הראשי בן מיכאל, ומיליוני שקלים של הימורים זרמו דרכו. נתפסו אצלו רשימות, אך לדברי פרקליטתו, עו"ד מעין נופר עמון, לא נתפסו כספים במזומן ואין לו עבר פלילי.

גם מור אפרים (32) הוא שחקן הקבוצה בעבר, וכיום לפי החשד סוכן הימורים. סנגורו, עו"ד דוד הלוי, אמר כי הוא עובד במכולת עם אביו ואין לו שום רכוש.

הפועל קטמון הוא מהמועדונים המתוקשרים בליגה הלאומית (השנייה) בכדורגל. באופן אירוני, רק לפני מספר חודשים התפרסמו ידיעות שקישרו את כוכב הקבוצה, אבירם ברוכיאן (שחקן בית"ר ירושלים בעבר) להימורים, אך הקבוצה הוזכרה בהקשר חיובי: לפי הפרסומים, בספטמבר האחרון ברוכיאן החל בטיפול גמילה מהתמכרות להימורים במוסד סגור בצפון, בעקבות דרישת מנהלי הקבוצה ממנו, לאחר שהסתבך בחובות של מאות אלפי שקלים.

od shushan yehuda new 195 210
עו"ד יהודה שושן

עוד חשודים כסוכני הרשת:

אבנר כהן. כבאי, לוחם אש, שעובד בשירותי הכבאות בירושלים 35 שנה. סנגורו עו"ד רפי כהן אמר כי הוא אדם דתי, שנמצא בכיבוי או בבית המדרש, ואין לו שום קשר להימורים, אינטרנט או כדורגל.

יצחק צראפי (28) מגבעת זאב. הסנגורית שלו היא עו"ד לורה בר אלון

יצחק בן ארוש (36) מירושלים. לדברי המשטרה, כשאר הסוכנים, עובד מול קבוצת מהמרים קבועה. סנגורו, עו"ד ארז בר צבי, אמר שלפי גרסת החשוד הוא מהמר בווינר חוקי.

אילן מור (21) מירושלים. עבד מספר חודשים ב"מרכז העצבים" - הפיצוציה ותחנת הטוטו של בן מיכאל. גם מור, לפי גרסתו, מכיר רק ווינר ומכחיש קשר להימורים לא חוקיים.

יוסף דיין (57) מתל אביב. כאמור, לפי החשד איש הקשר הטכני לאתר בחו"ל. סנגורו, עו"ד מוסטפה פארס, אמר כי לפי גרסת החשוד, הוא עצמו עוסק בבניית אתרים ומוכר אותם לחו"ל ולכן מרבה בנסיעות. בביתו של דיין נתפסו 100 אלף שקל. לפי המשטרה, בקשר לסכום זה קיים חשד שהושג בעבירות איומים על מהמרים שלא שילמו חובות.

himurim jerusalem4

 

דניאל ברונפמן (39) מחיפה. גם הוא איש תשתית טכנולוגית. עו"ד פארס אמר כי לפי גרסת החשוד, הוא קיבל התחייבות כי השירותים שסיפק וקישורים למתן קוד כניסה לכאורה לאתר ההימורים, לא יינתנו בארץ.

מעצרם של כל החשודים האלה הוארך עד 6 במרץ.

מעצרם של שני חשודים נוספים, שי קנאפו (34) ומשה סמדי (39) הוארך בהסכמה עד 5.3. סנגוריהם הם עו"ד רועי אוחיון ועו"ד דודו עמר.

חיים בן עזרא (37) ממעלה אדומים. זכיין של מפעל הפיס, ולעומת יתר החשודים הוא הודה כי שימש גם כסוכן של בן מיכאל וההימורים הלא חוקיים ופתח "כרטיס שחקן" למספר לא קטן של לקוחות. לדברי עו"ד בר צבי, לפני כחודש וחצי, בעקבות שינוי תנאי הזכיון של מפעל הפיס והוצאת "מכונות המזל" החוקיות מהתחנות, היתה ירידה מיידית בהכנסות, והוא התפתה להצעה לשמש כסוכן של הרשת הבלתי חוקית. אולם לטענתו, הוא חשב שהפעילות חוקית מאחר שמקור ההימורים הוא באתר שנמצא בחו"ל. כסף מזומן ושיקים נתפסו בביתו ובעסק. מעצרו של בן עזרא הוארך ב-48 שעות, עד יום חמישי (1.3).

דרור רחמים (39) מירושלים הוא זכיין נוסף של מפעל הפיס החשוד כסוכן ברשת, אך לטענתו, היכרותו עם אחד המעורבים היא על רקע חברי בלבד. גם מעצרו הוארך עד יום חמישי. 

od atari ariel
עו"ד אריאל עטרי

חשודים נוספים שמעצרם הוארך באותו מספר ימים:

אריאל (30) ואמיר אסולין (31) מירושלים, סוכני משנה בשרשרת. סנגורם, עו"ד יהודה שושן, מסר: "מרשיי לא עסקו בהימורים לא חוקיים".

האחים מתנאל (28) ויקיר (29) עמר מנתיבות. יוצגו על ידי עו"ד הולנדר ועו"ד מוסטפא. 

חנן אביקסיס (33) מירושלים, שמיוצג עו"ד דוד הלוי.

גבריאל גאריביאן (28) מירושלים, מיוצג על ידי עו"ד לורה בר אלון.

יהונתן גמליאלי (30) מירושלים. נהג מונית, החשוד בביצוע העברות כספים. סנגורו, עו"ד אריאל עטרי, אמר כי הוא לא קיבל שכר מעבר לתשלום רגיל עבור נסיעות. 

עדכון 6.3

איציק בר מוחא נעצר במסגרת חקירת ההימורים בירושלים, בחשד שסחט באיומים את החשוד בניהול הרשת – אדם בן מיכאל. שופטת בית משפט השלום בירושלים מיקה בנקי האריכה היום בפעם השנייה את מעצרו של בר מוחא עד ליום חמישי. החוקרים הטיחו בו כי הוא ניסה להשתלט בכוח על שוק ההימורים בירושלים, וסחט את בן מיכאל ומעורבים נוספים, והיה מעורב בעצמו בניהול הימורים.

בר מוחא השתחרר רק לפני כשנה ממאסר של 13 שנים, על רקע ניהול מועדוני הימורים ופרשת הבנק למסחר. את שנת המאסר האחרונה ריצה בגין ניהול קווי הלוואות ודירות הימורים – מתוך כלא השרון כאשר היה אסיר.

bar muha 330 330 1
איציק בר מוחא (ארכיון)

ביולי 2016, חמישה חודשים אחרי שחרורו, נעצר בר מוחא בחשד לסחיטה בכוח של ספקים במסגרת חברה סיטונאית שהקים למסחר בירקות. הוא היה עצור במשך חודש, לאחר שנוסף חשד על מעורבותו לכאורה בנסיון החיסול ובפציעתו של שמעון (סימו) מלכה. לפי המודיעין המשטרתי, ניסיון החיסול באותו החודש בוצע על רקע סכסוך לכאורה בין בר מוחא למשפחת מלכה, על רקע מאבקי שליטה על השוק הסיטונאי של הירקות בירושלים. אחיו של סימו, יוסי ושלמה (סם) מלכה, היו בתחילת שנות האלפיים חבריו של בר מוחא ב"חבורה הירושלמית" .

בסופו של דבר, כתב האישום על הנחת המטען למלכה הוגש נגד קבוצת עבריינים מהמשולש, בעוד שנגד בר מוחא לא התבססה תשתית ראייתית והוא שוחרר.

הסנגורית שלו, עו"ד נעמה אלחדד אמרה היום כי זהו מעצרו השלישי כבר על ידי אותה יחידה (ימ"ר ירושלים), מאז שוחרר ממאסר – וזאת למרות שבר מוחא כלל לא מתגורר בירושלים אלא עבר למרכז הארץ "כדי שלא יצטרך להיתקל בהם". לדברי עו"ד אלחדד, "היחידה נטפלת אליו שוב ושוב ללא הצדקה וכל ביקור משפחתי שלו בירושלים נגמר בעיכוב או מעצר שווא, כאשר רוב הזמן איציק בכלל בחו"ל כפי שיעיד דרכונו".

עו"ד אלחדד הוסיפה כי "מפעמים קודמות, הוא הבין שכאשר הוא שותק, הוא מקבל ימי מעצר – אז הפעם אחרי שענה לשאלות, החקירה הוסטה לכיוונים אחרים והוא נשאל על סכסוכים בעיר. לא משנה מה הוא יגיד, החליטו לעצור אותו בכל מקרה". מעצרו של בר מוחא הוארך עד 9.3.

od elahdad naama new 150 od eroni michael200
עו"ד אלחדד עו"ד עירוני

היקף ההימורים ברשת שניהל לפי החשד אדם בן מיכאל, עמד להערכת המשטרה על עשרות מיליוני שקלים ובמסגרת הפרשה צפויים להיחקר 250 מהמרים ומעורבים.

אדם בן מיכאל ממשיך לשמור על זכות השתיקה. השופטת קרן מילר אמרה כי "אין חולק כי החשוד מפעיל תחנת ספורט טוטו חוקית, אך מחומר החקירה עולה לכאורה כי הפעיל גם הימורים בלתי חוקיים מחוץ לתחנה בהיקפים גדולים". אדם שומר על זכות השתיקה. המעצר שלו ושל אחיו חגי הוארך עד 9.3. באשר לחגי, נטען כי לאחר חיפוש בביתו, נמצא טלפון שהסתיר, ומבדיקתו עלה כי הוא פירמט אותו לכאורה עם הגעת הבלשים.

ביום חמישי האחרון נעצרה גם שמחה בן מיכאל (58), אמם של אדם ושל חגי. לדברי המשטרה, שמחה שעבדה בחנות הטוטו של אדם, היתה אשת כספים של ה"ארגון" וקיבלה אף היא הימורים. בביתה נתפסו כסף מזומן מאחורי ארון בגדים וצ'קים בסכומים גבוהים, שלהם לא נתנה הסבר. היום שוחררה למעצר בית של 21 ימים בכפוף להפקדת 50 אלף שקל ונאסר עליה ליצור קשר עם המעורבים בפרשה, בהם בניה, למשך חודש.

עו"ד מיכאל עירוני אשר ייצג את שמחה וחגי בן מיכאל, אמר כי מדובר באנשים נורמטיביים, ולא בארגון פשע.

od shvartz tomer
עו"ד שורץ

הוארך בשנית גם מעצרם של אדם מזרחי ומור אפרים, שחקני הפועל קטמון לשעבר החשודים כסוכני רשת ההימורים. מזרחי שומר על שתיקה גורפת ולטענת המשטרה מתפיסת מכשיר הטלפון שלו וההימורים, שחלקם הועברו בהודעות ווטסאפ, עולה כי מיליונים עברו תחת ידיו. עו"ד עירוני אמר כי לא נתפס אצלו דבר, לבד מחובות.

לעומתם, שוחרר למעצר בית דניאל ברונפמן, החשוד בסיוע טכני כ"איש מחשבים" לניהול ההימורים. סנגורו הוא עו"ד תומר שורץ.

עדכון 9.3

יצחק בר מוחא שוחרר ממעצר והורחק מירושלים למשך שלושה חודשים. כמו כן, נאסר עליו ליצור קשר עם האחים מלכה ובני משפחותיהם.

מעצרם של אדם וחגי בן מיכאל ושל סוכני ההימורים על פי החשד אדם מזרחי, מור אפרים ושי קנאפו הוארך עד 14 במרץ. המשטרה התחייבה כי במועד זה החשודים ישוחררו, אם לא תוגש הצהרת תובע בדבר הגשת כתב אישום. לדברי המשטרה, נחקרו עד כה 200 מהמרים. 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement