פוסטה - רחובות: חוסל דוד שוורצמן המכונה ארתור

רחובות: חוסל דוד שוורצמן המכונה ארתור

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

נחשב לפעיל ביותר בארגון האחים לביא מרחובות, הורשע באחזקת כלי נשק, השתתף בחוליית חיסול, היה מעורב בתיק הנחת מטען למנהלת בחברת אלבר, ובתיק סחיטה של מקעקע בקניון אשר הסתיים בזיכוי

shvartzman david face 399 399
 סמים, הימורים וגביית חובות. דוד שוורצמן

 דוד שוורצמן, המוכר גם בשמו המקורי ארתור ארקליאן, נרצח בליל שבת סמוך לביתו במרכז רחובות.

סמוך לשעה עשר בערב נמסר למד"א מרחב איילון על גבר שנורה בשדרות גלוסקין. חובשים ופאראמדיקים שהוזעקו למקום העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים קפלן גבר במצב קשה ולא יציב עם פצעי ירי בפלג גופו העליון. בחלוף כשעה נמסר כי מאמצי הרופאים עלו בתוהו ונקבע מותו.

שוטרי מרחב שפלה שהוזעקו לזירת הירי, פתח ביתו של המנוח, פתחו בחקירה. במקביל אנשי זיהוי פלילי החלו באיסוף ממצאים. כמו כן נערכו סריקות לאיתור היורה או היורים.

המנוח מוכר למשטרה כמי שמזוהה עם ארגון הפשע של האחים לביא. בתקופה האחרונה עבד כסדרן בתחנת מוניות מקומית, אבל הוא מוכר היטב ליחידות העילית של המשטרה, ימ"ר מרכז ולהב 433, ואפילו לקוראי אתר "פוסטה". שוורצמן הוא יליד ארמניה, ומכאן שמו המקורי, שהגיע לישראל בשנת 2000, ועל רקע קשיי קליטה בארץ התחבר לקבוצה שלילית, צרך סמים והיה מעורב בעסקי הימורים.

 בינואר 2010 הוא הורשע בכך שבשנת 2004 החזיק אקדח חצי אוטומטי מאולתר וכדורים תואמים. בהודאתו במשטרה הוא מסר אז כי רכש את האקדח מאדם שאינו יודע את פרטיו, לצורכי הגנה עצמית. בנוסף הוא הורשע אז כי גם שנתיים מאוחר יותר (2006) הוא החזיק באקדח דומה, ושבעה כדורים, הפעם ברכבו. על שתי העבירות החמורות האלה הוא נשפט לעונש מצחיק של שישה חודשי עבודות שירות.

לפני כשנתיים הוא נקלע לסכסוך עסקי עם חברת אלבר מאשקלון. בעקבות אותו סכסוך נעצרו שלושה עבריינים המזוהים עם ארגון דומרני, בחשד שהניחו מטען בכניסה לדירה בה מתגוררת בתו של בעלי החברה באשקלון, שהיא מנהלת בכירה באלבר. בסופו של דבר, התיק נגד החשודים בהנחת המטען נסגר מחוסר ראיות, אבל נגד שוורצמן אשר היה בעל החוב שהזמין לכאורה את המטען, הוגש בחודש יולי 2015 כתב אישום על איומים כלפי מנהל סניף אלבר באשדוד. 

ביום שלישי השבוע (21 פברואר) לאחר הליך הוכחות הוא הורשע בעבירת איומים. בהכרעת הדין נקבע כי החל מחודש יוני 2014 שכר שוורצמן כלי רכב שונים מחברת "אלבר ציי רכב". כתוצאה מכך נוצר לו חוב של 53 אלף שקל. ב – 12 בפברואר הוא הגיע לסניף אלבר באשדוד ובמהלך דין ודברים במקום ביקש לשוחח טלפונית עם מנהל המקום ותוך כדי כך צעק: "תגידו לו שהוא ישלם על זה, הוא לא ייצא מבית כי הוא מת". שלב הטיעונים לעונש נקבע ל–15 מרס.

shvartzman david10
שוורצמן עם עו"ד קריטי בבית משפט

זו לא היתה ההסתבכות היחידה שלו מהצד של קואליציית הארגונים דומרני והאחים לביא. בחודש נובמבר 2016 הוא זוכה מתיק סחיטה באיומים של בעל עסק לקעקועים ברחובות. בכתב האישום נטען, כי המעורבים דרשו באיומים 50 אלף שקל כפיצוי על קעקוע רשלני שבעל העסק עשה לאשתו של אחד מהם. בסופו של דבר, בית המשפט זיכה את המעורבים ומתח ביקורת קשה על ביצוע החקירה של ימ"ר מרכז.

את הנאשמים ייצגו עורכי הדין, אורית חיון, אלון קריטי, ירון פורר, אהוד בן יהודה ודניאל דרוביצקי אשר ייצג את שוורצמן. לפני מספר שבועות שוורצמן ועוד שניים אשר זוכו הגישו תביעת פיצויים נגד המשטרה והפרקליטות.

בחודש נובמבר 2013 הוא נטל חלק בפעילות מבצעית של הקואליציה, חשף העיתונאי יוסי אלי מאתר "וואלה" לשעבר. שוורצמן וארבעה מחברי הארגון היו בדרך לנסיון התנקשות באייל נגר, עבריין מרחובות שחבר לאחים שלמה נגד דטמרני ולביא. החיסול תוכנן להתבצע בתל אביב, וכבר יצא לדרך תחת עיקוב סמוי של בלשי ימ"ר לכיש, אבל הוא בוטל ברגע האחרון עקב פיצוץ רכב הפרקליט ממחוז תל אביב באותו הערב.  

עו"ד דרוביצקי שייצג את המנוח אמר: אני משתתף בצער במשפחה וממה שידוע לי אין לו שום סכסוכים".

 

 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement