פוסטה - אישום: אבו סובחי וירון סולמי הלבינו הון בחצי מיליארד שקל

אישום: אבו סובחי וירון סולמי הלבינו הון בחצי מיליארד שקל

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

כתב אישום שהוגש נגד הקבלן סולמי מייחס לו ולבעלי קבוצת בני לוד עבירות הלבנת הון בהיקף 584 מיליון שקל דרך שליטה בחברות כח אדם ובנייה. חלק מהרכוש האסור הוטמע בקבוצת בני לוד. אבו סובחי שוחרר מסיבות רפואיות

abu subhi zeliger 330 
 אבו סובחי

כתב אישום שהוגש היום נגד קבלן הבניה ירון סולמי, מייחס לו ולמוחמד אזברגה (אבו סובחי), בעלי קבוצת בני לוד, עבירות הלבנת ההון בצוותא בהיקף של יותר מחצי מיליארד שקל. 

אבו סובחי שוחרר ממעצר היום מסיבות רפואיות אקוטיות, בעקבות ערר שהגיש לבית המשפט המחוזי, אולם כתב האישום שהוגש נגד שותפו לפרשה, הקבלן סולמי, מציג את היקף העבירות המיוחסות לשניהם.

על פי הצהרת תובע מתחילת השבוע, ביום חמישי יוגש כתב אישום נגד אבו סובחי וכן נגד קבוצת בני לוד.

כאמור, על פי כתב אישום נפרד שהוגש כבר היום נגד קבלן הבניה ירון סולמי ואחרים, היקף עבירות הלבנת ההון שביצעו אבו סובחי וסולמי בצוותא הינו 547 מיליון שקל, בגין השתלטות במרמה על תאגיד כח אדם מורשה להעסקת עובדים זרים והפקת הכנסות של 170 מיליון שקל ממנו ב-4 שנים. סולמי ואבו סובחי סיפקו מאות פועלים סינים וזרים אחרים לתעשיית הבנייה, זאת כאשר אין להם רשיון לכך. 

בנוסף, על פי כתב האישום, הפיצו השניים וקיזזו חשבוניות פיקטיביות בהיקף של 384 מיליון שקל, אשר סכום המע"מ הנובע מהן שנגזל לכאורה מקופת המדינה הוא כ-60 מיליון שקל. נטען, כי מאז שנת 2012 שילמו השניים למאות פועלים שהעסיקו מאות מיליוני שקלים של שכר בשחור.

עבירות הלבנת הון מיוחסות גם לקבוצת בני לוד. במסגרת עשיית פעולות לכאורה ברכוש האסור (ההכנסות שהפיקו במרמה מתאגיד כח האדם "דורן" בו שלטו באמצעות אנשי קש), סוכם לכאורה בין סולמי לאבו סובחי כי חברת בנייה הרשומה על שם סולמי תתן חסות לבני לוד. במסגרת ה"חסות" קיבלה הקבוצה 2.5 מיליון שקל ובכך הוטמע לכאורה רכוש אסור שהתקבל מעבירות הלבנת הון בחשבונות הקבוצה. 

sulami yaron facebook 
 ירון סולמי

נאשמים נוספים בכתב האישום הם משה מרגלית, הבעלים הרשום של תאגיד כח האדם "דורן" שנטען כי היה איש קש ושני הבעלים הראשונים של החברה, רן עזור וכדורי כליפא, אשר מכרו אחזקותיהם לכאורה לסולמי ולאבו סובחי, תוך הסתרת מהלך זה.

על כתב האישום חתומים עורכי הדין יפעת שטיין, נתנאל חיים ורוי גורדון מפרקליטות מיסוי וכלכלה. 

ירון סולמי היה בעבר שותפו של משה סלע, קבלן כח האדם נותן השוחד לשר שלמה בניזרי, שהיה גם עד המדינה נגד השר.

od alon moshe new od davidovitch rahel
 עורכי הדין אלון ודוידוביץ

סנגוריו של סולמי, עו"ד משה אלון ועו"ד רחל דוידוביץ מסרו: "כתב האישום הוגש רק היום. טרם נחשפנו לחומר החקירה. יחד עם זאת, בית המשפט המחוזי קיבל את עמדתנו שיש מקום כבר כעת בטרם הדיון בראיות לשלוח את סולמי לתסקיר שיבחן את האפשרות לשחרורו ממעצר. מדובר בתיק מורכב מאוד, בעל חומר חקירה בהיקף ניכר ועם קבלת החומר ולימודו נוכל לתת מענה מפורט ביחס לאישומים. חשוב לציין שבסופו של יום, לטעמנו למרשנו חלק מופחת מיתר המעורבים בפרשיה ולא ננוח ונהפוך כל אבן כך שנוכל לסייע לו לסיים את הפרשה עם נזק מינימלי. חשוב לזכור שמדובר בקבלן ביצוע מוכר ולא בעבריין ובמי שביצע פרויקטים לגיטימיים רבים מאוד".

אבו סובחי מיוצג על ידי עורכי הדין אורי בר עוז ואורן בר עוז.

עוד על הפרשה:

אבו סובחי חשוד בעבירות כלכליות

אבו סובחי חשוד בסחיטת סולמי

 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement